Jump to content

Dezmembrez BMW E46 320d 150cp FL 160000km an 2004-2005


Recommended Posts

Salut tuturor

 

In primul rand nu ma ocup cu dezmembrari,deci ce vedeti in poze doar asta am !

Masina am cumparat-o pentru un upgrade la masina personala,deci am luat un 330d din anglia pentru a lua tot ce trebuie de pe ea si a pune pe 320cd.

Deci caroseria si interiorul sunt de 330d iar motorul este de pe masina personala 320d(daca ar avea vre-o importanta aceasta observatie) care a fost intretinut cum s-a putut mai bine.

Motorul are 160000 KM reali,este resoftat la Exelixis(170 CP-a costat 400euro)

-are filtru epurator nou

-ulei si filtre schimbate acum aproximativ 3000km

-rolele si curelele schimbate

-fulie schimbata noua de la BMW Bavaria

-discuri si placute fata si spate ATE modelul cu striatii schimbate acum aproximativ 7000km(sunt in stare impecabila)

-buji Beru si releu schimbate

-termostat EGR Beru

-tampoane motor

-volanta si kit ambreiaj LUK

 

De asemenea motorul a mai primit si un traseu evacuare inox model CSL liber doar cu o intermediara Magnaflow, 63mm diametrul, acum aproximativ 1 an de la Pilot care si aceasta este de vanzare - 1700 lei(a costat 2775 lei).Aceasta o vand deoarece la motorul de 3.0 imi va trebui o evacuare de 76mm.

 

Tot ce am scris mai sus pot dovedi cu facturi cu data cand au fost achizitionate.

Masina (motorul care este la dezmembrat) am cumparat-o in 2012 cu 142000km la bord (se poate dovedi cu factura de la inspectia BMW Bavaria) iar in prezent are 160000km,aproximativ o medie de 8000km pe an.

Motorul a fost intretinut cat s-a putut mai bine,iar caroseria de la cea de Anglia este in stare impecabila singura problema o au portbagajul si bara spate(asa a fost adusa din Anglia).

 

Motorul inca este pe masina personala si va mai fi aproximativ 1 saptamana pana cand se incepe transplantul,deci pana atunci pentru doritori poate fi auzit,testat...

 

Nu exista nici un bec aprins in bord sau vre-o eroare.

 

Motorul se vinde impreuna cu ansamble sau dezmembrat.

 

SEDANUL ESTE PENTRU DEZMEMBRAT NU COUPEUL ! PE COUPE SE AFLA MOMENTAN MOTORUL SI EVACUAREA DUBLA.

 

Telefon: 0763948596

post-61617-0-78009900-1424036802_thumb.jpg

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut! Un pret pentru pachet complet:

-stopuri complete stg+dr;

-pachet crom exterior geamuri;

 

Salut

Ai PM

 

Capota fata si aripa stanga fata cum se prezinta rugina lovituri?Pret?

 

Nu exista rugina in nici o parte a caroseriei,am specificat ca se afla in stare impecabila.

Capota,aripile,bara fata,faruri si spalatoare faruri sunt rezervate pentru cineva,daca nu vine dupa ele vor reveni la vanzare si se va anunta.

 

pret pentru cd player business?

Ai PM

 

Pret discuri si placute frana spate inclusiv tamburi frana de mana daca sunt in stare buna.

 

Discurile sunt ATE Power,ai PM

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

Salut ma intereseaza farul de pe partea cu pasagerul daca e ZKW cu xenon din fabrica...in special carcasa lui eu il pot cumpara si gol fara lupa,motarase etc...

 

Salut

Masina nu are xenon iar farurile,aripile,bara fata si capota sunt rezervate momentan.

 

Cat vrei pe bandoul central de pe bara spate (cel cu gauri pt senzori) ?

Ai PM

 

Pret grile capota?

Ai PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.