BMWClub: E60 LCI 520dA M47 - BMWClub

Jump to content

• 11 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

E60 LCI 520dA M47 Black Sapphire Metallic Rate Topic: ***** 6 Votes

#21 User is offline   mdln 

• Driver
  • Group: Members
  • Interests:.......

Posted 12 March 2015 - 14:41

View PostCristian.O, on 12 March 2015 - 12:56, said:

Multumesc frumos tuturor:) intradevar e cam anemic ccc-ul bussines,poate va primi cic,candva. Sunt curios daca nu va arata cocotata cu rotile pe 18,caz in care trebuie sa pun ceva arcuri sport,dar nu stiu ce,caci eibach pro kit nu cade 30/30 dupa cum zic ei, si ramane putin cam ridicata de spate. In alta ordine de idei,am constatat ca apa nu trece de 60 grade,deci am comandat ambele termostate,macar o vreme sa nu am grija asta.

O sa fie putin mai cocotata cu jantele pe 18", asa am patit si eu cu a mea..
Dar merge si cu eibach, uita-te la masina lui @myx, sa vezi cum arata , sau masina lui lucian.. din cate stiu, ei au eibach pe e60.. Eu le-am comandat si cand mi-au venit m-am razgandit si le-am vandut, acuma parca as vrea iar sa imi iau, sa o las putin mai jos.
+ o sa ai cred nevoie de niste distantiere pe ea, sa fie la fix jantele, eu pe spate am pus, pe fata era ok..

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos.. imi plac mult jantele, o folie, jantele puse sus, si o sa fie alta masina :thumbsup:

This post has been edited by mdln: 12 March 2015 - 14:43

0

#22 User is offline   Mishubmw 

• Membru

Posted 12 March 2015 - 14:56

Felicitari pt achizitie! Sigur va arata superb cu jantele pe 18, grija mare la gropi totusi cu ele! Ce parere ai de cutia automata? Schimba bine la mers prin oras lejer? Dar cand o pui pe modul sport? Si de scaune ce parere ai?

This post has been edited by Mishubmw: 12 March 2015 - 15:00

0

#23 User is offline   nelufurdui 

• Începător

Posted 12 March 2015 - 15:05

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!:drinks:
0

#24 User is online   Cristian.O 

• Pasionat
  • Interests:B.M.W.

Posted 12 March 2015 - 15:10

Astept si eu sa pun jantele,insa doar marti sunt programat la RAR,si momentan e trecut doar 16 in carte,o sa-i rog sa treaca toate dimensiunile,pana la 19. Cutia schimba f bine,iar pe sport ce sa zic,trage ca pt 163 cp,decent zic eu. As fi ipocrit sa spun ca nu-s mai bune scaunele sport ca suport lateral, insa momentan nu am iesit pe drum virajat sau sa ma dau sportiv in curbe,dar sunt ok si astea normale.
0

#25 User is offline   mdln 

• Driver
  • Interests:.......

Posted 12 March 2015 - 15:31

Vad ca ai grila toata cromata, iti place asa? eu aveam doar rama cromata, si am colantat-o in negru lucios, arata mult mai bine pe negru, depinde de gusturi acuma..
Folie ce ii pui? ca pe e90? 5%?
0

#26 User is online   Cristian.O 

• Pasionat

Posted 12 March 2015 - 15:42

Ti se pare cum bate soarele in poza,insa si a mea e doar pe margine crom,o voi face neagra sau voi lua performance doar daca pun si shadow line. Folie sunt nehotarat intre 17% si 5%.
0

#27 User is online   Cristian.O 

• Pasionat

Posted 12 March 2015 - 17:19

i-am luat primul "cadou"

Attached File(s)

1

#28 User is offline   lucianWRC 

• Fan

Posted 12 March 2015 - 19:49

Salut ... dupa 8 luni de eibach am masurat distanta si am constatat ca fata s-a lasat 3 cm iar spatele 2 cm ... totodata mi se pare normal, cand am fost in concediu si avut bagaje arata intr-un mare fel.
Intradevar am eibach cu amortizoare normale, dar parca nu-mi vine sa le schimb ... am facut testul si chiar daca au 205000 km, eficienta este de 79-80%.
Dar cum m-am hotarat sa o tin mai mult timp probabil va primi amortizoare sport. Pe urs am KYB, dar nu varianta ultra, cu arcuri eibach si sunt multumit de tinuta de drum.

Cama asa se vad arcurile ...
0

#29 User is offline   Myx 

• Veteran

Posted 12 March 2015 - 19:57

View PostCristian.O, on 12 March 2015 - 12:56, said:

Multumesc frumos tuturor:) intradevar e cam anemic ccc-ul bussines,poate va primi cic,candva. Sunt curios daca nu va arata cocotata cu rotile pe 18,caz in care trebuie sa pun ceva arcuri sport,dar nu stiu ce,caci eibach pro kit nu cade 30/30 dupa cum zic ei, si ramane putin cam ridicata de spate. In alta ordine de idei,am constatat ca apa nu trece de 60 grade,deci am comandat ambele termostate,macar o vreme sa nu am grija asta.

macar CCC profi :p . Scapi doar cu 500 , la cic 1000 , deja nu prea mai merita cic , incep sa scada preturile la NBT , am primit o oferta la 1050 E livrat acasa .
1

#30 User is offline   Alex_wly 

• RWD Driver

Posted 12 March 2015 - 20:01

Acum da...si eu as merge pe NBT..nu la masina mea.nu stiu daca mai merita asa investitii de 1000+ pe partea de dotari.pt intretinere da...
0

#31 User is offline   Myx 

• Veteran

Posted 12 March 2015 - 20:06

View PostAlex_wly, on 12 March 2015 - 20:01, said:

Acum da...si eu as merge pe NBT..nu la masina mea.nu stiu daca mai merita asa investitii de 1000+ pe partea de dotari.pt intretinere da...

depinde cat o mai tii , daca urmatorul pas e F30, F10 nu faci decat sa amani momentul cu 1400 E si 1 an probabil . Iar F va pierde intre 2k si 3k deci e pe la mijloc treaba . :thumbsup: Pe partea tehnica mereu vor fi investitii nu ai cum sa scapi de astea,conducem niste batranele care arata bine :thumbsup:

This post has been edited by Myx: 12 March 2015 - 20:11

0

#32 User is offline   Alex_wly 

• RWD Driver

Posted 12 March 2015 - 20:59

Da...batranele, dar cu valoare...o sa tin mult si bine masina.nu vreau sa pierd atat de mult.o donez unui membru al familiei...partea tehnica cere destul de multe resurse.pt unii "merge asa", pt unii la cel mai mic semn se schimba piesele..cum este si normal...

Scuze de off topic Cristi.
referitor la imbunatatiri...sunt curios cum o sa te stapabesti cand prinzi vreo oferta de pachet M :p :p
0

#33 User is online   Cristian.O 

• Pasionat

Posted 12 March 2015 - 22:44

View PostlucianWRC, on 12 March 2015 - 19:49, said:

Salut ... dupa 8 luni de eibach am masurat distanta si am constatat ca fata s-a lasat 3 cm iar spatele 2 cm ... totodata mi se pare normal, cand am fost in concediu si avut bagaje arata intr-un mare fel.
Intradevar am eibach cu amortizoare normale, dar parca nu-mi vine sa le schimb ... am facut testul si chiar daca au 205000 km, eficienta este de 79-80%.
Dar cum m-am hotarat sa o tin mai mult timp probabil va primi amortizoare sport. Pe urs am KYB, dar nu varianta ultra, cu arcuri eibach si sunt multumit de tinuta de drum.

Cama asa se vad arcurile ...

multumesc pt poza Lucian. Mi se pare ca arata foarte bine acum, parca s-a mai asezat spatele.

View PostMyx, on 12 March 2015 - 19:57, said:

macar CCC profi :p . Scapi doar cu 500 , la cic 1000 , deja nu prea mai merita cic , incep sa scada preturile la NBT , am primit o oferta la 1050 E livrat acasa .

nu stiu ce sa zic cu upgrade-ul la navigatie, depinde cat tin masina, e unul din retrofiturile mai scumpe si voi analiza daca merita :twitch:

View PostAlex_wly, on 12 March 2015 - 20:59, said:

Da...batranele, dar cu valoare...o sa tin mult si bine masina.nu vreau sa pierd atat de mult.o donez unui membru al familiei...partea tehnica cere destul de multe resurse.pt unii "merge asa", pt unii la cel mai mic semn se schimba piesele..cum este si normal...

Scuze de off topic Cristi.
referitor la imbunatatiri...sunt curios cum o sa te stapabesti cand prinzi vreo oferta de pachet M :p :p

momentan nu am ganduri de pachet M, dar nu se stie ce ne rezerva viitorul :drinks:
0

#34 User is offline   Kenbobo 

• Fan dependent
  • Group: Vanzatori Autorizati

Posted 12 March 2015 - 22:59

Ar merge un M Pack si arcuri H&R sau Eibach :poke:

#35 User is online   Cristian.O 

• Pasionat

Posted 12 March 2015 - 23:10

View PostKenbobo, on 12 March 2015 - 22:59, said:

Ar merge un M Pack si arcuri H&R sau Eibach :poke:

ce pot sa spun, incep prin a ruga inspectorii RAR sa imi treaca si jantele pe 19 in cartea de identitate, preventiv,ca nu se stie :LMAO:
0

#36 User is offline   Kenbobo 

• Fan dependent
  • Group: Vanzatori Autorizati

Posted 12 March 2015 - 23:18

Ar fi bine, in caz ca te hotarasti sa nu ai stres :D

#37 User is offline   Alex_wly 

• RWD Driver

Posted 13 March 2015 - 20:24

mie mi-au trecut toate dimensiunile pe cartea masinii fara sa le cer acest lucru.nu stiu care e faza...de ce la unii le trec la unii nu le-ar trece
0

#38 User is offline   Myx 

• Veteran

Posted 13 March 2015 - 20:35

View PostAlex_wly, on 13 March 2015 - 20:24, said:

mie mi-au trecut toate dimensiunile pe cartea masinii fara sa le cer acest lucru.nu stiu care e faza...de ce la unii le trec la unii nu le-ar trece

de lene , se fac ei ca uita si ca sa te duci sa treaca iar mai platesti 100 ron ca e modificare in cartea masinii ...Asta e singurul motiv pt care nu-si fac meseria :)
2

#39 User is online   Cristian.O 

• Pasionat

Posted 17 March 2015 - 19:07

Azi am reusit sa o inmatriculez, si au trecut la RAR toate dimensiunile prevazute pe stalp pt roti, platind 20 lei pt modificarile astea in carte.

Si partea interesanta, i-am pus rotile. Momentan nu-mi pare cocotata deloc.

Attached File(s)

0

#40 User is offline   Alex_wly 

• RWD Driver

Posted 17 March 2015 - 19:12

View PostCristian.O, on 17 March 2015 - 19:07, said:

Azi am reusit sa o inmatriculez, si au trecut la RAR toate dimensiunile prevazute pe stalp pt roti, platind 20 lei pt modificarile astea in carte.

Si partea interesanta, i-am pus rotile. Momentan nu-mi pare cocotata deloc.

frumoase rotile, dar ar merge lasata cu un set de Eibach Prokit. :)
0

Share this topic:

• 11 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users