Jump to content

E60 LCI 520dA M47


Cristian.O

Recommended Posts

cristian, 50% toate.

o poza cu ale mele la 50%

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/public/20150324_115421_zpspi4imyho.jpg

nu m-a intrebat politia o data de folie.

Multumesc Alex,imi plac. Cred ca ale tale sunt mai inchise decat toate variantele de 50% pe care le-am vazut pe net.

 

Vad ca nu prea stiti nici unu ce inseamna x% ala, 100% = transparenta adica e cea mai deschisa, 5% fiind cea mai inchisa.

Da?

Link to comment
Share on other sites

21% spate cu 35% fata. Pana acum n-am avut probleme, sper ca nici de-acum inainte. Este o combinatie buna, mergand pe recomandarea tipului care mi-a montat-o. La inceput n-am prea avut increderea in recomandarea lui, dar mi-a zis ca a mai facut cateva masini la fel si ca arata bine. Dupa ce a terminat-o, intr-adevar mi-a placut, chiar arata bine.
Link to comment
Share on other sites

mie imi place sa fie toate 4 oarecum la fel...in sensul ca le faci 50% pe toate, dar parbrizul infulenteaza putin.dar este mica diferenta.

cand le faci fata/spate diferit, parca rupe masina in doua :)))

 

a mea este 3M, nu stiu daca ar conta prea mult asta ca sa difere ca si culoare.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

conteaza si sa nu te opreasca politia la fiecare pas pt asta.

nici eu nu am tinut cont de asta cand am ales-o.am vrut sa fie cat mai ok...si tinand cont ca masina e neagra, nu mergea ceva mai inchis.

asta a fost cel mai important motiv pt care am ales varianta asta

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pune 35% toata masina, 50% o sa fie prea deschisa, pune 35%, de la 5% cat ai avut pe e90, 35% o sa fie foarte ok, se vede perfect prin 35% din interior..

Pe parbriz nu pune 50%, am avut eu, si am dat-o jos dupa 1 luna, vara.. Am pus sa vad cum se vede ca tot aveam folia acasa, dar nu merita, iti iei parbriz mov daca tot vrei, heliomat, si ai rezolvat.. Sau este la Sibiu comanzi de la Prowrap folie termica parbriz, helioglass, si nu mai ai treaba cu soarele..

Uite un e60 negru cu folie 35% solarzone:

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Tu oricum ai avut 5% deci nu ar fi problema vizibilitatea, esti invatat... dar 50% o sa ti se para foarte foarte deschisa, de fapt chiar este, as merge pe 30-35%. Personal am 35% fata (ziua se vede in masina cat de cat, seara nu) si 12% spate (se vad doar umbre ziua, seara nu) de vreo 5 ani SolarZone.

 

LE: mdln am postat in acelasi timp :)

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gata, am montat folia, 3M. Dupa ce eram nehotarat intre 35% si 50%, am sfarsit prin a monta 20% :)))) am vazut live masini cu primele doua nuante montate si mi s-au parut prea deschise pentru mine. Desi 35% arata foarte bine ca look, fiind finute, insemna sa elimin total factorul de intimitate oferit de folie, iar eu n-am vrut asta.

 

Atasez vreo doua poze de azi, cu mentiunea ca in realitate arata mai deschise.

post-29666-0-89774200-1432663706_thumb.jpg

post-29666-0-53901400-1432663717_thumb.jpg

post-29666-0-25704500-1432663724_thumb.jpg

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Gata, am montat folia, 3M. Dupa ce eram nehotarat intre 35% si 50%, am sfarsit prin a monta 20% :)))) am vazut live masini cu primele doua nuante montate si mi s-au parut prea deschise pentru mine. Desi 35% arata foarte bine ca look, fiind finute, insemna sa elimin total factorul de intimitate oferit de folie, iar eu n-am vrut asta.

 

Atasez vreo doua poze de azi, cu mentiunea ca in realitate arata mai deschise.

te opreste sigur :))) in fine se rezolva

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

te opreste sigur :))) in fine se rezolva

sper sa nu ma opreasca.

 

Ooo dar ai pus-o inchisa tare. Eu la e60 aveam 35% spate si 84% fata.

Apropo, intre Llumar si 3M e vreo diferenta sesizabila? Zic de calitate sau aspect. Eu in trecut am avut numai Llumar la toate masinile.

nu vad nici o diferenta intre folii, adica nici nu vad ce as putea sa observ. Ambele sunt folii de calitate dupa ce zice lumea.

Edited by Cristian.O
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

da, fetele de usi au fost demontate, dar totul e ok, montat, asezat cum trebuie, sunt la a treia masina la aceiasi baieti. Daca ma opreste politia asta e, nu-s legale. Dar sper sa ma descurc venind dupa 5 ani cu 5% integral la fosta masina.

post-29666-0-45001000-1432669122_thumb.jpg

Edited by Cristian.O
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

da, fetele de usi au fost demontate, dar totul e ok, montat, asezat cum trebuie, sunt la a treia masina la aceiasi baieti. Daca ma opreste politia asta e, nu-s legale. Dar sper sa ma descurc venind dupa 5 ani cu 5% integral la fosta masina.

aratau intr-un mare fel aceste style 199 :D (personal pt e90 style 199, iar pt e60 style 128 sunt "cireasa de pe tort")

 

se vede frumos 20% toata masina, grija mare mai ales cu "legea noua" :), inainte ne mai fofilam cu 35% 50% (o dadeam ca e gen 70%) dar acum practic ai voie doar cu 70% parca, adica cam 0 barat!

Edited by raul_bog
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vreau sa imi cumpar un aparat de spalat,aveti ceva recomandari?lance de spumare?m-am uitat la gama karcher k4-k5,folositi careva asa ceva?

 

In ceea ce priveste aparatele de spalat, cele de la karcher sunt de departe cele mai bune. Sunt si scumpe, iar daca se strica ceva cand sunt in afara garantiei, vei plange cand o sa iti spuna ca e 400lei o lance din aia de spalat.

Masina arata foarte bine, folia o completeaza foarte bine, insa daca vii prin Bacau, iti sugerez sa dai geamurile jos pe fata :LMAO:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.