Jump to content

Service-uri BMW


WLF

Recommended Posts

Salut.

 

Vreau sa curat galeria de admisie + EGR la un service. Cei de la BM Garage mi-au spus ca toata operatia costa 600 lei ( Garnituri galerie admisie - 150 lei (Elring), Curatare galerie admisie & EGR - 450 lei ), numai ca lucrarea dureaza 3 zile. Fiind din Buzau, nu pot lasa masina 3 zile... Am mai vazut pe net ca si cei de la Bimmer Service curata galeria de admisie si ca dureaza 6 ore. Dar am vazut ca sunt multe pareri negative despre ei.. Stiti cumva alt service sau apelez la cei de la Bimmer?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut.

 

Vreau sa curat galeria de admisie + EGR la un service. Cei de la BM Garage mi-au spus ca toata operatia costa 600 lei ( Garnituri galerie admisie - 150 lei (Elring), Curatare galerie admisie & EGR - 450 lei ), numai ca lucrarea dureaza 3 zile. Fiind din Buzau, nu pot lasa masina 3 zile... Am mai vazut pe net ca si cei de la Bimmer Service curata galeria de admisie si ca dureaza 6 ore. Dar am vazut ca sunt multe pareri negative despre ei.. Stiti cumva alt service sau apelez la cei de la Bimmer?

 

din cate stiu ei curata galeria la ultrasunte, nu cu spray sau motorina, de aici timpul indelungat al operatiunii

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aveti idee care dintre service-urile dedicate BMW din Bucuresti + Otopeni ofera masina pe durata reparatiei si eventual in ce conditii? Chiar si inchiriere daca merita, si n-am nici pretentii la vreun model anume. Trebuie sa duc un E46 la o reparatie pe RCA si as cam avea nevoie si de masina. Valoarea pagubei n-o stiu inca (daca conteaza), dar e vorba de ambele usi stanga, prag si aripa spate.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Va salut colegi, ieri am fost intr-o reprezentanta BMW sa imi inregistreze in computerul masinii ultima revizie care aparea doar pe cheie la F30-ul meu. Dupa o ora imi spun ca nu se mai poate ca au trecut 5 zile de cand s-a facut revizia si ca nu mai merge (masina a fost livrata acum 13 zile). Daca nu se poate nicicum i-am rugat sa o introduca manual. Dupa inca o ora imi spun ca s-a introdus manual si ca ii pun si testerul. Imediat dupa aceea imi predau masina si imi spun ca acum am 2 intervale de service inregistrate: cel introdus manual si cel care era deja pe cheie. Ce parere aveti? Edited by Ov1diu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare!

 

Imi puteti recomanda si mie un service profi din Bucuresti pentru un E36 cabrio din 1995? Cand zic profi ma refer sa fie oameni priceputi care sa lucreze cu grija si sa iasa treaba buna. Am vazut destule service-uri in care una reparau, alta stricau/zgariau, etc. si pe care le evit. Vreau sa fac o revizie completa (inclusiv schimb lichid frana, servo, antigel), plus chestii de intretinere, verificare.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.