Jump to content

Service BMW Cluj bun


andrei27

Recommended Posts

De 2 ani incerc sa gasesc un service cu un mecanic care sa puna putin suflet in ceea ce face.

Eu am gasit acum un service (nu zic unde sa nu ii fac reclama, sau anti-reclama :blink:)) dar dupa ce am cumparat doua brate Lemforder si le-au montat, directia nu mai este precisa, se comporta asemantaor cu o directie de E34 si volanul mi-e acum descentrat. La viraje stranse la viteze mici caucicurile imi fluiera => unghiurile nu-s bune.

Asta in conditiile in care i-am intrebat de vreo 5 ori daca trebuie sa ma duc la reglaj de directie ca am un drum intins de facut si au spus cum ca nu.

 

Pe bune, parca isi baga picioarele in masina mecanicii, iar la Bavaria sunt preturi mari fara sa beneficiezi de nu stiu ce calitate.

 

Please, daca imi poate recomanda cineva un service bun si mecanici corecti si seriosi in Cluj, help me ca nu mai stiu ce sa fac. Am mai multe problemute mici de rezolvat cu ea si nu mai stiu ce sa fac.

Thx.

Link to comment
Share on other sites

De 2 ani incerc sa gasesc un service cu un mecanic care sa puna putin suflet in ceea ce face.

Eu am gasit acum un service (nu zic unde sa nu ii fac reclama, sau anti-reclama :blink:)) dar dupa ce am cumparat doua brate Lemforder si le-au montat, directia nu mai este precisa, se comporta asemantaor cu o directie de E34 si volanul mi-e acum descentrat. La viraje stranse la viteze mici caucicurile imi fluiera => unghiurile nu-s bune.

Asta in conditiile in care i-am intrebat de vreo 5 ori daca trebuie sa ma duc la reglaj  de directie ca am un drum intins de facut si au spus cum ca nu.

 

Pe bune, parca isi baga picioarele in masina mecanicii,  iar la Bavaria sunt preturi mari fara sa beneficiezi de nu stiu ce calitate.

 

Please, daca imi poate recomanda cineva un service bun si mecanici corecti si seriosi in Cluj, help me ca nu mai stiu ce sa fac. Am mai multe problemute mici de rezolvat cu ea si nu mai stiu ce sa fac.

Thx.

220119[/snapback]

 

 

sal, eu am auzit de un mecanic bun pe stada negru voda parca, undeva pe langa maramuresului. cristi il cheama pe mecanic si din cate am inteles de la altii e tare tipu in bmw-uri

Link to comment
Share on other sites

La Mircea, sus pe deal. Cel mai scump din Cluj. :)

Incearca la Otto, 0745666678. Nu e el cel mai grozav, dar eu cred ca o sa fi multumit. Mai sunt pe forum cativa care si-au facut masinile la el.

220658[/snapback]

 

Nu a fost scump, schimbat de doua brate (bieleta si levier antiruliu parca) si a fost 40 RON. Da' mie nu de scump mi-e, ca doar nu imi luam BMW daca nu stiam ca ar fi scump, da' isi baga picioarele, sa iti ia banii si gata.

 

De Otto, man, eu daca zici tu ma duc la el, da' el si-a facut faima in cluj de scump si un pic neserios (nu vreau sa-l jignesc, eu doar spun ce am auzit). Poate o fi si invidie sau subiectivism in ceea ce ce spune lumea.

 

Daca spui tu, eu incerc la el, ca tot am auzit de el, pana nu ma duc sa ma lamuresc odata nu o sa stau linistit. Ma duc cu bratul S pe partea stanga si mai am una alta de reparat si voi vedea eu.

O sa iti dau feedback dupa :blink: si mersi mult de ajutor.

 

@Razvan: nu am gasit negru voda pe harta, nu stii cum ii spune atelierului sau alte detalii? Thx.

Link to comment
Share on other sites

pai nu esti din cluj ?

 

sa imi spui si mie cum a fost la mecanicul respectiv. merci

221656[/snapback]

 

Ba da, da' mi-s tot plecat in timpul saptamanii :blink:) O sa iti dau un mesaj cand ma duc, dar va fi cel mai devreme peste 2 saptamani.

Link to comment
Share on other sites

salut

 

Otto e cel mai bun parerea mea,cel putin din cj,pe mine m-a trimis acum un an si ceva la el cand m-am mutat din Bucuresti si de atunci doar el se baga la E39-ul meu.La preturi e acceptabil si nu iti baga pe gat piese care nu ar trebui schimbate...

Asta e parerea mea ... fara sa fac reclama la nimeni ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu a fost scump, schimbat de doua brate (bieleta si levier antiruliu parca) si a fost 40 RON. Da' mie nu de scump mi-e, ca doar nu imi luam BMW daca nu stiam ca ar fi scump, da' isi baga picioarele, sa iti ia banii si gata.

 

De Otto, man, eu daca zici tu ma duc la el, da' el si-a facut faima in cluj de scump si un pic neserios (nu vreau sa-l jignesc, eu doar spun ce am auzit). Poate o fi si invidie sau subiectivism in ceea ce ce spune lumea.

 

Daca spui tu, eu incerc la el, ca tot am auzit de el, pana nu ma duc sa ma lamuresc odata nu o sa stau linistit. Ma duc cu bratul S pe partea stanga si mai am una alta de reparat si voi vedea eu.

O sa iti dau feedback dupa  :blink: si mersi mult de ajutor.

 

@Razvan: nu am gasit negru voda pe harta, nu stii cum ii spune atelierului sau alte detalii? Thx.

221282[/snapback]

 

 

nush cum ii zice atelirului, e intro curte dar dak mergi pe maramuresului dispre podu de la gara e undeva pe dreapta strada. o sa vezi tablita cu numele strazii

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

avand in vedere ca ultimul post e din aprilie 2007, poate au mai aparut ceva mecanici pasionati. Stie cineva ceva ...?

Am auzit de un service lanaga SELGROS, Traian Vuia parca e strada, e un tip, Marius, de vreo 22-23 ani care cica e bun, am aruncat o privire in trecere de mai multe ori, dar nu prea am vazut BMW-uri...

Link to comment
Share on other sites

Pot sa recomand, service dupa podu de la ira, cum mergi spre someseni pe partea dreapta, in drept cu statia, chiar la 50 m inainte de semafor, sunt niste porti negre, cu bare , curtea este deschisa tot timpul, in curte sunt tot timpul masini , si si pe trotuar, inauntru este un foarte bun electronist/electrician - Zoli ,si un foarte bun mecanic Laszlo... Mecanicul nu este "doctor/inginer" in BMW, e foarte bun mecanic, orice masina i-ai duce de la smart la sprinter, electronistu, stie cu ochii inchisi VW/Audi, si al mercedes BMW tre sa tina ochii deschisi :). Au si numere de telefon pentru programari, dar cu acestea o sa va spam-uiesc pe PM, dupa ce cumpar si eu macar 1 actiune la firma aia :) Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Pai: are service pe Campina nr.58, mai are cativa mecanici pe langa el, a fost un prieten de-al meu cu un e90 cu vreo doua luni in urma si a fost foarte multumit...si zilele trecute mi-am reparat la el sistemul de racire; au mai fost cativa baieti de pe forum la el daca imi aduc bine aminte, razvan zicea ca si el il cunoaste, parca... e serios baiatul, si priceput...as in bmw-uri, dar stie orice masina:) piese care nu trebuie nu iti baga pe gat, si nu lucreaza scump deloc!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pai: are service pe Campina nr.58, mai are cativa mecanici pe langa el, a fost un prieten de-al meu cu un e90 cu vreo doua luni in urma si a fost foarte multumit...si zilele trecute mi-am reparat la el sistemul de racire; au mai fost cativa baieti de pe forum la el daca imi aduc bine aminte, razvan zicea ca si el il cunoaste, parca... e serios baiatul, si priceput...as in bmw-uri, dar stie orice masina:) piese care nu trebuie nu iti baga pe gat, si nu lucreaza scump deloc!

andrei,pana la urma ai fost la Otto?

cum e?

ai gasit un service cu mecanici care sa stie unde sa puna mana,sa fie corecti si seriosi?in cluj?

 

sunt si eu in faza de a cauta un service...si nu stiu incotro sa o apuc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

sal, eu am auzit de un mecanic bun pe stada negru voda parca, undeva pe langa maramuresului. cristi il cheama pe mecanic si din cate am inteles de la altii e tare tipu in bmw-uri

 

DacĂŁ e vorba de cristi si Vlad nu va recomand!!! Ăți baga pe gât piese care in mod normal poate nici nu ar trebui schimbate dar alta e problema : dacĂŁ mergi cu piesele tale nu sunt bune doar cele comqndate de ei la preț dublu!

 

Au un comportament flegmatic de ĂŽți vine sa ii ei la bĂŁtĂŁi f le mama l o r; SI in ce privește pricepere nu au mai mult decât un mecanic de la Colțul blocului, au umpic de experiența in bmw dar nu pot sa ĂŽți dea o soluție exactĂŁ la problema care o prezinți la Masina , merg ca si majoritatea Mecanicilor prin eliminare.... Schimbi tot si apoi merge :). PĂŁcat ca nu este si pe Bmw un mecanic pe cluj cum este de ex pe opel si i-l amintesc aici pe Adam toatĂŁ stima!

 

Deci in concluzie dacĂŁ Ajungeți la cristi si vlad pregĂŁtiți bani mulți si nervi pentru impresiile lor!

Edited by hermin
Link to comment
Share on other sites

Pot sa recomand, service dupa podu de la ira, cum mergi spre someseni pe partea dreapta, in drept cu statia, chiar la 50 m inainte de semafor, sunt niste porti negre, cu bare , curtea este deschisa tot timpul, in curte sunt tot timpul masini , si si pe trotuar, inauntru este un foarte bun electronist/electrician - Zoli ,si un foarte bun mecanic Laszlo... Mecanicul nu este "doctor/inginer" in BMW, e foarte bun mecanic, orice masina i-ai duce de la smart la sprinter, electronistu, stie cu ochii inchisi VW/Audi, si al mercedes BMW tre sa tina ochii deschisi :). Au si numere de telefon pentru programari, dar cu acestea o sa va spam-uiesc pe PM, dupa ce cumpar si eu macar 1 actiune la firma aia :)

 

La ei merg si eu de vreo 5 ani, 3 masini personale si multe alte ale prietenilor. Seriosi, se ocupa in detaliu de orice le spui, nu schimba piese aiurea.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.