Jump to content

Service BMW Cluj bun


andrei27

Recommended Posts

La iesire din Cluj cand mergi spre Floresti, chiar la intrare in localitate dupa ce treci de reprezentanta bmw, este un service foarte bun pe dreapta, adi florea in cheama pe mecanic si va ajuta cu orice problema. Recomand, o sa fiti multumiti 100%, are tester si tot ce trebuie pt bmw si mini!!!! Cine are nevoie de nr de tel il pot ajuta!
Link to comment
Share on other sites

1417028921[/url]' post='2207122']

La iesire din Cluj cand mergi spre Floresti, chiar la intrare in localitate dupa ce treci de reprezentanta bmw, este un service foarte bun pe dreapta, adi florea in cheama pe mecanic si va ajuta cu orice problema. Recomand, o sa fiti multumiti 100%, are tester si tot ce trebuie pt bmw si mini!!!! Cine are nevoie de nr de tel il pot ajuta!

 

Recomand si eu service-ul, m-a ajutat cu o problema la care alți mecanici nu au gasit solutia. Un alt service unde se pricep bĂŁieții la BMW este pe calea manastur, auto lkm se numește. Il frecventez de ceva vreme si pot sa zic ca sunt mulțumit si de prețuri si de calitate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

La iesire din Cluj cand mergi spre Floresti, chiar la intrare in localitate dupa ce treci de reprezentanta bmw, este un service foarte bun pe dreapta, adi florea in cheama pe mecanic si va ajuta cu orice problema. Recomand, o sa fiti multumiti 100%, are tester si tot ce trebuie pt bmw si mini!!!! Cine are nevoie de nr de tel il pot ajuta!

 

Se ocupa si de modele mai vechi? (e39, 520i, 1996).

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Recomand si eu service-ul, m-a ajutat cu o problema la care alți mecanici nu au gasit solutia. Un alt service unde se pricep bĂŁieții la BMW este pe calea manastur, auto lkm se numește. Il frecventez de ceva vreme si pot sa zic ca sunt mulțumit si de prețuri si de calitate.

 

La LKM merg si eu inclusiv cu X-ul am fost de 2x...baieti super ok...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da,e vorba de situatia mea: la prima vizita imi spun ca bucsa care tine cardanul e mancata si trebuie schimbata si la a 2-a imi spun ca bucsa nu are nimic ,dar cauciucurile sunt cauza vibratiei :download:

 

Ai fost poate tu prea prost imbracat si deaia...:thumbsup: Pana la urma mergi unde iti convine,nu te forteaza nimeni cu nimic ;)

Link to comment
Share on other sites

va fac un rezumat la toate servisurile care le ati enumerat, eu ii cunosc pe toti sunt clientii mei:

 

-pe departe cel mai neserios Zoli de langa podul Ira inainte de semafor, niste oameni de 2 lei si el si frateso;

 

-Otto un mare samsar, care te rupe numai de bani;

 

-Nick garaje sau Parts suppliers din floresti...nu prea au de lucru iar bmw-uri nu am vazut deloc la ei;

 

-Auto LKM pe departe cel mai ok dintre cei enumerati in topicul asta...tot timpul plin de bmw-uri la revizii sau alte probleme, colaboreaza cu Bavaria;

Link to comment
Share on other sites

Din păcate luna aceasta a trebuit sa umblu cu 3 mașini la service, cu a mea si a unor prietene/rude. Cu toate am fost la auto lkm si experiența e in felul următor: la mașina mea nicio problema fiind vorba de un schimb de plăcute, una din celelalte avea o problema la clima, piesa initial a fost identificată gresit cu ajutorul testerului dar pentru ca era vorba de o piesa pe original am ajuns la concluzia ca dam jos bordul pentru a vedea daca acolo e problema, fiind mai greu cu returul. Operatiunea a fost facuta impecabil si pana la urma s-a dovedit a fi alta problema. In schimb la ultima mașina s-au cam grăbit cu diagnosticul si am schimbat niște piese destul de scumpe degeaba, dar se încearcă returul si rezolvarea adevăratei probleme. Menționez ca ultimele doua mașini nu erau BMW, asa ca nah nu era tocmai domeniul lor de activitate. E adevărat ca odata cu timpul băieții au facut ceva clientela si se mai grăbesc, dar eu apelez la ei pentru ca sunt deschisi la sugestii si chiar daca la inceput recomanda schimbarea oricăror piese li se par suspescte (probabil defect profesional tinand cont ca au muncit pe la reprezentanta unii) pana la urma isi dau interesul si pentru găsirea unor alternative. Edited by bomb3009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Din păcate luna aceasta a trebuit sa umblu cu 3 mașini la service, cu a mea si a unor prietene/rude. Cu toate am fost la auto lkm si experiența e in felul următor: la mașina mea nicio problema fiind vorba de un schimb de plăcute, una din celelalte avea o problema la clima, piesa initial a fost identificată gresit cu ajutorul testerului dar pentru ca era vorba de o piesa pe original am ajuns la concluzia ca dam jos bordul pentru a vedea daca acolo e problema, fiind mai greu cu returul. Operatiunea a fost facuta impecabil si pana la urma s-a dovedit a fi alta problema. In schimb la ultima mașina s-au cam grăbit cu diagnosticul si am schimbat niște piese destul de scumpe degeaba, dar se încearcă returul si rezolvarea adevăratei probleme. Menționez ca ultimele doua mașini nu erau BMW, asa ca nah nu era tocmai domeniul lor de activitate. E adevărat ca odata cu timpul băieții au facut ceva clientela si se mai grăbesc, dar eu apelez la ei pentru ca sunt deschisi la sugestii si chiar daca la inceput recomanda schimbarea oricăror piese li se par suspescte (probabil defect profesional tinand cont ca au muncit pe la reprezentanta unii) pana la urma isi dau interesul si pentru găsirea unor alternative.

 

 

Salut,

Imi poti da adresa service-ului te rog, o strada si nr,

Merci frumos!

Edited by nicolae nicolae
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

-Otto un mare samsar, care te rupe numai de bani;

 

-Auto LKM pe departe cel mai ok dintre cei enumerati in topicul asta...tot timpul plin de bmw-uri la revizii sau alte probleme, colaboreaza cu Bavaria;

 

Eu am fost vreo 2 ani la Otto si 2 ani la LKM. Cu Otto intotdeauna m-am putut intelege la bani, nu mi s-a parut ca m-ar rupe de bani vreodata. Spre deosebire de LKM unde sunt mai scumpe si piesele si manopera. M-am mutat de la el pentru ca nu stiai niciodata cand ti-e gata masina.

 

La LKM in ultima vreme s-au schimbat o parte din mecanici, probabil de aceea mai apar diverse probleme.

Link to comment
Share on other sites

-pe departe cel mai neserios Zoli de langa podul Ira inainte de semafor, niste oameni de 2 lei si el si frateso;

 

Neserios din ce punct de vedere? Daca nu vii cu argumente...stii tu, poze sau nu s-a intamplat. In cazul de fata, prezinta si tu situatia/ situatiile cu probleme.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Neserios din ce punct de vedere? Daca nu vii cu argumente...stii tu, poze sau nu s-a intamplat. In cazul de fata, prezinta si tu situatia/ situatiile cu probleme.

 

Daca e cel de langa podul Ira, mi am facut o data la un e46 programare ca sa mi activez maneta de BC la primul meu bmw, dupa ce am stat si l am asteptat vreo 2 ore, a venit si mi a spus ca nu are timp acum dupa ce am stat in frig si aveam si programare, ba mai mult s-a si rastit la mine, asta a fost acum vreo 5-6 ani...si acum mi e ciuda ca nu am reactionat "violent" da inca nu e tarziu...

 

 

Desi am laudat AUTO LKM, acum a ajuns in coada listei dupa ce mi au cerut 800 de lei pe o lucrare pe care au facut de tot rahatu si a trebuit sa merg in alta parte dupa, unde sa o rezolv cu 300 :thumbsup:

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

Din pacate despre toti mecanicii e ceva rau de spus...eu am ajuns la DTM vis-a-vis de Autotransilvania...desi cu mine au fost ok...dupa am aflat ca s-a comportat destul de urat cu un amic caruia i.a spus ca i-a schimbat uleiul in cutie si cand a ajuns la Timisoara a fost cutia praf ca uleiul nu mai era...si si-a cam batut joc si de Hax cu unele chestii (ce chestii nu am aflat doar ca nu mai calca pe acolo in veci)...asa usor iti poti da cu firma in cap in domeniu asta...ajunge sa auzi numa un zvon rau ca nu mai merge nici naiba la ei...de ce nu isi pot vedea de treaba nu.i pot intelege...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.