Jump to content

Service BMW Cluj bun


andrei27

Recommended Posts

Daca e cel de langa podul Ira, mi am facut o data la un e46 programare ca sa mi activez maneta de BC la primul meu bmw, dupa ce am stat si l am asteptat vreo 2 ore, a venit si mi a spus ca nu are timp acum dupa ce am stat in frig si aveam si programare, ba mai mult s-a si rastit la mine, asta a fost acum vreo 5-6 ani...si acum mi e ciuda ca nu am reactionat "violent" da inca nu e tarziu...

 

 

De acela vorbim insa nu mai are service-ul acolo. Cu mine s-a purtat ok, adica nu ma pupa in fund si nici eu nu ma ascund cand am ceva sa ii zic. Merg la el de 7 ani cu masinile.

De obicei las masina de pe o zi pe alta, insa a fost si cand am stat langa ei ca nu puteam lasa masina.

Au de lucru destul de mult, poate l-ai prins intr-o pasa proasta. Ca si calitatea muncii si preturi la piese, nu am ce sa le reprosez.

 

Faza cu violenta e de prost-gust din partea ta, nu iti convine, mergi in alta parte. A fost cand am asteptat si eu, insa prefer sa astept la un om de incredere decat sa ma frece altul si sa ajung inapoi la el.

 

La Otto am fost o singura data, am asteptat 2 ore sa ma bage in seama si nu a rezolvat problema. Un modul electric parlit.

 

Fiecare cu preferintele, deaia sunt atatea service-uri.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Unde ai mers dupa?

 

 

eu am avut o problema la filtru de particule, dupa am mers la cineva, care numai cu asta se ocupa si cu turbine(in gherla)...

 

 

Din natura meseriei care o prestez momentan, ii cunosc pe toti de care s-a vorbit in topicul acesta, dar nu pot sa recomand pe nimeni, i am laudat si pe cei de la LKM, si m-au ars pe mine...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ar trebui facut un tabel cu numere de telefon ale service-urilor/mecanicilor specializati (cat de cat) in BMW.

Pentru cineva nou pe forum e destul de greu sa aleaga , vad ca nu prea exista vreun mecanic care sa fie criticat.

De aceea va rog , sa puneti intr-o lista , un nr de tel , sau date de contact, si sa aleaga fiecare unde sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

Dar daca se face o lista,la un moment dat vor afla si cei de la service-urile respective ca sunt trecuti in aceasta lista,si atunci vor stii ca daca se poarta cuviincios pot castiga clienti in plus sau pot pierde multi clienti daca fac furtisaguri si manarii.
Link to comment
Share on other sites

Am gasit doua e60 din cluj la vanzare. Imi recomanda cineva un service pt un test motor si sa se uite la masina ? Eu is din Timisoara si oricum vin cu cineva care se pricepe la tinichigerie... Vanzatorii zic ca masinile is impecabile 😆

 

Da-mi PM cand vrei sa vi si merg cu tine la service...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Buna ziua!

Caut un service bun bmw unde sa repar in urma unui accident un BMW E91 318d 2009.

Directia este stricata, rotile sunt indreptate una catre cealalta, volanul se invarte foarte putin, si masca fata este indoita.

Un magazin cu piese din dezmembrari ar fi de mare folos de asemenea.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.