Jump to content

Demontare sticla de la oglinda laterala e60


Recommended Posts

Salut...

Ieri,cand am plecat din parcare am observat oglinda de pe partea dreapta dereglata,mai exact orientata spre interior(vb.numai despre sticla oglinzii),lucru care nu mi s-a mai intamplat.Cred ca nu am mai umblat la reglajul oglinzilor de 2 ani.In fine,clar m-am gandit ca cinev a incercat...In mers,am observat la oglinda din stanga,in partea de sus,intre sticla si rama un fir subtire,mufat(cu papuc),de culoare neagra.Am tras usor de el,dar nu pare a fi rupt.Oglinzile sunt cu reglaj electric,incalzite,dar fara functie de rabatare.

Reglajul electric functioneaza la ambele.Din fericire sunt inscriptionate -ag-95 - edu.Nu inteleg cum au putut scoate acel fir.Rugamintea mea este sa-mi spuna cineva care se pricepe cum pot desface oglinda in siguranta pentru a vedea de unde vine acel fir(probabil de la incalzire,dar nu pot verifica fizic ca nu mai ingheata afara acum).Va rog, nu-mi trimiteti mesaje gen -Apeleaza la hoti-.BMW 520d,e60-2008.

Multumesc..

Link to comment
Share on other sites

ca sa poti verifica daca se incalzeste, dai drumul la dezaburire si dupa cateva minute pui mana pe sticla si ar trebui sa fie calda. de demontat se demonteaza usor. bagi degedte intre sticla si carcasa in partea de sus sau de jos a oglinzii si tragi usor pana iese

 

Edited by adi_fox07
Link to comment
Share on other sites

ca sa poti verifica daca se incalzeste, dai drumul la dezaburire si dupa cateva minute pui mana pe sticla si ar trebui sa fie calda. de demontat se demonteaza usor. bagi degedte intre sticla si carcasa in partea de sus sau de jos a oglinzii si tragi usor pana iese

 

Multumesc mult pentru ajutor.O sa incerc sa vad ce este pe acolo.Intradevar, firul iesit seamana cu cel din clip, mai ramane sa aflu cum a reusit sa-l scoata si de ce..

Link to comment
Share on other sites

Din cate am vazut,era mai usor sa traga de oglinda decat sa ajunga la cleme.Dupa cum am vazut in ce pozitie erau, inclin sa cred ca le-a dat jos,a vazut dupa aceea ca sunt inscriptionate(era noapte) si le-a pus inapoi pt. a evita un risc aproape inutil,dar sigur.Repet,este doar o presupunere.Daca gasesc si celelalte fire scoase dupa ce demontez oglinzile,lucrurile devin mai clare...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.