Jump to content

Problema inchidere centralizata bmw e36 318i


Recommended Posts

Salut. Detin un bmw e36 318i din 1992. Dintr-o data nu mai merge inchiderea centralizata din cheie iar din telecomanda doar usa soferului se incuie si nici plafoniera nu se mai aprinde cand opresc motorul si scot cheia din contact. Ma poate ajuta cineva ? Multumesc !
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tu ar trebui sa poti sa incui masina de la oricare din incuietori(sofer , pasager, portbagaj). de asemenea can esti inauntru incearca cu usile inchise sa apesi sigurantele de pe usile fata. daca nici asa nu merge, este ceva la modul.cred ca mai degraba il schimbi decat repari. este in spatele torpedoului.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tu ar trebui sa poti sa incui masina de la oricare din incuietori(sofer , pasager, portbagaj). de asemenea can esti inauntru incearca cu usile inchise sa apesi sigurantele de pe usile fata. daca nici asa nu merge, este ceva la modul.cred ca mai degraba il schimbi decat repari. este in spatele torpedoului.

 

 

 

Da, mergea inainte sa o incui de la oricare din incuietori. Acum ca sa incui portbagajul trebuie cheia...la fel si la pasager. Am apasat sigurantele cu usile inchise, nimic. La modul ma gandeam si eu...inainte cand incuiam masina si eram inauntru, scotea un suntet. Acum nimic!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

unde se gaseste acest actuator? eu am un 320d din 98

 

actuatorul cel mai bine il iei din dezmembrari, si daca te pricepi cat de cat ti-l poti schimba singur. Trebuie sa dai fata de usa jos si ce-o mai fi pe acolo. La e36 stiu ca e ceva d emunca, probabil ca la fel si la e46.

 

Da, mergea inainte sa o incui de la oricare din incuietori. Acum ca sa incui portbagajul trebuie cheia...la fel si la pasager. Am apasat sigurantele cu usile inchise, nimic. La modul ma gandeam si eu...inainte cand incuiam masina si eram inauntru, scotea un suntet. Acum nimic!

trebuie sa imprumuti un alt modul si sa verifici ca de la el este. Bafta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mihai vigariu, si`a revenit inchiderea centralizata, si nu am umblat la nimic. Cum se explica asta ?

contacte imperfecte in modul. vre-o lipitura obosita. da-l jos si studiaza-l poate reusesti sa-l repari. Sau poate o siguranta care nu se observa ca e arsa. Am avut odata, era interupta desi nu se observa, era foarte ingusta ruptura, uneori facea contact alteori nu.

Edited by mihai vigariu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

contacte imperfecte in modul. vre-o lipitura obosita. da-l jos si studiaza-l poate reusesti sa-l repari. Sau poate o siguranta care nu se observa ca e arsa. Am avut odata, era interupta desi nu se observa, era foarte ingusta ruptura, uneori facea contact alteori nu.

 

 

Am sa verific din nou sigurantele, acum iar nu mai merge. :angry:

Edited by Robby31
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut am si eu o problema cu un bmw e36 318i din 1992 nu se mai inchid usile din chei si nici din inauntru cand apas pe sigurante nu mai actioneaza nici o usa

 

Am fost pela toti electricieni chiar nu stiu de la ce sa fie cand am cumparat masina mergea inchidere prin cheie akm nu mai actioneaza nici o usa trebuie sa le inchid cu mana pe fiecare din inauntru cine ma poate ajuta

 

Cine ma poate ajuta cu schema inchideri prin cheie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.