Jump to content

Apa


oakahc

Recommended Posts

BUNA SEARA VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATi UITATI-VA LA POZE!!!

 

Am gasit apa pe mochetele din fata la ambele locuri dupa o ploaie nu foarte abundenta mentionez ca geamurile au fost inchise , la fel si usile am citit pe internet ca exista doua scurgeri langa balamalele capotei si le-am curatat erau pline de frunze si namol le-am curatat, am turnat apa cu sticla pana s-au desfundat insa nu am bagat un jet puternic la spalatorie asa cum i-am auzit pe toti...am crezut ca problema s-a rezolvat dupa ce am curatat canalele iar a plouat afara si nu am mai gasit apa dupa vreo 3 saptamani am gasit masina iar cu apa tot in fata la mochete m-am uitat la acele canale si sunt curate mai exista si altceva de curatat de care nu stiu ( masina are trapa) locul de acolo este uscat , insa cand gasesc apa la mochete gasesc se mai uda si jos in colt aproape de parbriz o sa va pun niste poze sa vedeti....iar ce mi s-a intamplat cand am pus frana brusc dupa ploaie mi-a curs apa pe la parbriz sus in dreapta o sa va atasez poza.... MA POATE AJUTA CINEVA VA ROG FRUMOS

post-72007-0-64948200-1427481662_thumb.jpg

post-72007-0-16023200-1427481766_thumb.jpg

post-72007-0-48581700-1427481771_thumb.jpg

post-72007-0-67483900-1427481885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa demontezi stalpii si parca plafonul ca sa ai acces la imbinarile de la scurgerile de la trapa . Cu trapa deschisa daca torni apa curge jos pe scurgere? Probabil nu si iti curge pe acolo pe la stalpi pentru ca au iesit furtunele din locasurile ce faceau legatura cu trapa.
Link to comment
Share on other sites

e bine cum zice cathalin dar daca demontezi stalpii o sa ai probleme cu tapiteria de pe ei ,

deoarece s-a dezlipit din cauza umezelii.

Si eu am avut acele canale infundate , le-am desfundat cu aspiratorul , au fost pline cu nisip si frunze.

sa nu sufli pe ele cu compresorul. pentru ca sunt de cauciuc si risti sa le spargi .

Mai bine faci ca mine , ei aspiratorul, ii montezi duza aceeia cea mai mica , cumperi un metru de furtunas care sa intre pe canal in jos , si il racordezi la capatul aspiratorului si il dai cu banda astfel

incat sa traga aer numai de pe furtunas .

E metoda rudimentara dar la mine a mers perfect ,

proba ii faci cu apa , torni apa in canalul de la trapa cu ea deschisa .

cand sunt desfundate apa trebuie sa curga sub masina

Edited by valy89
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.