Jump to content

Exista fir de mute?


Thebe

Recommended Posts

As vrea sa stiu daca exista un fir la careva modul/amplif de la e60, cu care sa pot face mute la muzica. La mai toate casurile de masina pe care le-am vazut pina acum, era un pin/fir care daca il legai la masa, facea mute. Karkiturile de obicei stiu face asta. Stie cineva daca se poate asta si la E60?
Link to comment
Share on other sites

As vrea sa stiu daca exista un fir la careva modul/amplif de la e60, cu care sa pot face mute la muzica. La mai toate casurile de masina pe care le-am vazut pina acum, era un pic care daca il legai la masa, facea mute. Karkiturile de obicei stiu face asta. Stie cineva daca se poate asta si la E60?

221145[/snapback]

 

 

Exista.Daca nu ma insel este un fir de culoare maro/gri,la M-Ask sau CCC.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Man iti pot recomanda o firma la care poti merge, ei monteaza sigur asa ceva ++ ca au ceva experienta in spate, cand lucram pt ei montam asa ceva si aveam si in magazin. expus, in caz ca il ai u este bine daca nu poti comanda de la ei http://www.car-tuning.ro/store/index.php , incearca sa ii suni si vezi ce spun, daca nu ne putem uita la masina si ii dam de cap.
Link to comment
Share on other sites

Man iti pot recomanda o firma la care poti merge, ei monteaza sigur asa ceva ++ ca au ceva experienta in spate... daca nu ne putem uita la masina si ii dam de cap.

232843[/snapback]

Mario, eu nu cred si nu ma incred in nici un "meserias", sa ne fie foarte clar. Eu vreau sa vad schema electrica a masinii MELE (adica E60), vreau sa mi se explice ce si cum, vreau sa vad solutia (schema electrica) la problema mea. Si pe urma, eventual, o sa las ceva meserias sa faca lucrarea, asta in caz ca nu am eu vreme sau chef sa o fac. Nu ma intereseaza ca aia au instalat asa ceva deja pe 10+ Dacii si inca doua Renouri. Pe cei de la BMW i-as lasa orbeste (sa zic asa), dar astia nu fac nimic din ce nu e doar cu piese originale BMW, iar telefonul bluetooth inseamna de schimbat o gramada pe masina mea si cu costuri prea mari (2K pentru un carkit?!?).

 

Deci, cine imi spune si mie cum se face mute la sistemul audi de pe un E60? As prefera existe o solutie (si cred ca este) unde sa trebuiasca doar sa conectez un pin/fir de undeva la masa si sa se faca liniste. Daca ar fi asa, telefonul pe care il iau stie sa o faca cind ma suna cineva. Ma stie ajuta cineva? Bavaria?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Exista.Daca nu ma insel este un fir de culoare maro/gri,la M-Ask sau CCC.

Si mia multe detalii? Are cineva WDS? Ma ajuta cineva sa gasesc cum se poate face asta? Eu nu am masina cu CCC, apropos.

 

 

ti-ai desfacut bordul sa ajungi in spate la ecran sau cd,dvd?

daca da nu imi dai si mie niste indicatii cum si de unde sa incep

mersi mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.