Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

mai este un baiat cu uncompact pe forum, doar ca intra am rar, este vb de fosta mea masina, arata beton, o sa pun eu poze maine cu ea !

B 19 VJY

poate ati vazut o prin oras :blink:

 

 

 

 

uite si boacana, scuze

post-3775-1178307652_thumb.jpg

Edited by compactu
Link to comment
Share on other sites

am facut cateva poze la repezeala cu telefonul mobil.

 

(scuze pentru calitatea slaba a pozelor).

 

numerele sunt ale fostului proprietar.

peste cateva zile voi inmatricula masina pe numarul meu...

 

acesta este compactul meu !

Edited by petreop
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Inca una bucata compact :) , achizitonat ieri, azi stat toata ziua prin service, schimbat multe piese (una bucata injector, una sonda rezervor, bielete antiruliu, bascula stanga fata, filtre, ulei.... :) ) Nu mai boncane pe fata ca ieri :) . Cheltuit prea multi bani pe reparatii :blink: , tre sa strang din nou pt jante; maine caut cd-player, luni curatare tapiterie. Va tin la curent.... :) Numai bine!

 

PS: Masina din 2002, diesel, 150cp, 330nm :) , 132.000 km in bord, 176.000 reali, clima.

post-5132-1178923035_thumb.jpg

post-5132-1178923081_thumb.jpg

post-5132-1178923094_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Inca una  bucata compact  :D , achizitonat ieri, azi stat toata ziua prin service, schimbat  multe piese (una bucata injector, una sonda rezervor, bielete antiruliu, bascula stanga fata, filtre, ulei.... :) ) Nu mai boncane pe fata ca ieri  :) . Cheltuit prea multi bani pe reparatii  :blink: , tre sa strang din nou pt jante; maine caut cd-player, luni curatare tapiterie. Va tin la curent....  :D Numai bine!

 

PS: Masina din 2002, diesel, 150cp, 330nm  :D , 132.000 km in bord, 176.000 reali, clima.

233236[/snapback]

n-am nici-o nevoie...da e urata cu spume.... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Inca una  bucata compact  :D , achizitonat ieri, azi stat toata ziua prin service, schimbat  multe piese (una bucata injector, una sonda rezervor, bielete antiruliu, bascula stanga fata, filtre, ulei.... :) ) Nu mai boncane pe fata ca ieri  :) . Cheltuit prea multi bani pe reparatii  :blink: , tre sa strang din nou pt jante; maine caut cd-player, luni curatare tapiterie. Va tin la curent....  :D Numai bine!

 

PS: Masina din 2002, diesel, 150cp, 330nm  :) , 132.000 km in bord, 176.000 reali, clima.

 

Felicitari de achizitie :) , daca tii la ea, nu o mai lasa in parcare in spate acolo la victoriei (stim tot suntem peste tot :) )e mare balamuc si inghesuiala acolo....bafta

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

nu-mi vine sa cred ce repede a crescut "familia" "ratustelor" pe forum in doar cateva zile...

am io o intrebare: din cate am citit (putere si viteza) ai zice ca un compact face legatura, din punct de vedere al condusului sportiv, intre M-uri si celelalte tipuri (coupe, sedan, touring)... asa e? sau doar mi se pare?

Link to comment
Share on other sites

Felicitari de achizitie :) , daca tii la ea, nu o mai lasa in parcare in spate acolo la victoriei (stim tot suntem peste tot :blink: )e mare balamuc si inghesuiala acolo....bafta

233943[/snapback]

Multumesc :) Si tu muncesti in zona?

Link to comment
Share on other sites

:) deformatie profesionala :D

Si de fapt Dl "Compactu" lucreaza in zona, el te urmareste :)

Nu stiu sincer, cum treci portiunea de off-road din parcare spre sosea :)

235177[/snapback]

Foarte, foarte incet si cu mare grija :). Colac peste pupaza acum s-au apucat sa repare si e si mai santier :blink:

PS: Am fost azi la RAR. Foarte bun drumul, nu mai fusesem de 2 ani in zona. Ma gandesc sa ma apuc de afaceri: transport masini la RAR cu platforma, asa ai sanse 100% sa o iei inapoi intreaga. (A mea plange in parcare deprimata (sper sa nu ramana cu sechele) dupa experienta mosilor, colentina, voluntari si inapoi). :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte, foarte incet si cu mare grija :). Colac peste pupaza acum s-au apucat sa repare si e si mai santier  :blink:

PS: Am fost azi la RAR. Foarte bun drumul, nu mai fusesem de 2 ani in zona. Ma gandesc sa ma apuc de afaceri: transport masini la RAR cu platforma, asa ai sanse 100% sa o iei inapoi intreaga. (A mea plange in parcare deprimata  (sper sa nu ramana cu sechele) dupa experienta mosilor, colentina, voluntari si inapoi). :)

235308[/snapback]

 

 

Adevarat graiesti, eu insa m-am intors pe centura; in colentina nu m-as duce nici daca ar sta acolo prietena mea, Angelina Jolie. Mi-e o mila cand dau cu ea prin gropi, de-mi vine sa vars uleiul de motor pe toti magarii de-si bat joc de lucrarile publice pe banii nostri. :)

Link to comment
Share on other sites

fratilor eu nu mai am masina, este la CONTEMPO BV la reparat, merg acum cu un peugeot 307, va jur ca nu simte nici o groapa, la cat mergeu castig 1 ora pe zi cu masina asta care nu plange la gropi, nu mai vb de motor, trage de l ia naiba...........

 

ma bate gandu la niste lampi d astea !

 

ce zceti ??????????????

post-3775-1179584979_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am facut cateva poze la repezeala cu telefonul mobil.

 

(scuze pentru calitatea slaba a pozelor).

 

numerele sunt ale fostului proprietar.

peste cateva zile voi inmatricula masina pe numarul meu...

 

acesta este compactul meu !

230452[/snapback]

 

compactul meu are de astazi alarma "maat 679"

sunt foarte multumit si de alarma si de calitatea montajului...

 

alarma este super ok.

are multe functii si le indeplineste cu succes !!!

cod saritor, antiscaner...etc.

 

face ce fac toate alarmele + inchide geamurile si trapa la armare fara a necesita

module suplimentare...

deschide portbagajul fara modul suplimentar...

avertizare sonora si vizuala la march-arriere...

 

intr-un cuvant super ok.

 

iar pretul este... cred eu cel mai bun (raport calitate-accesorizare-pret)

 

pret alarma+montaj: 250 ron.

 

iar montajul este super profesionist (stia baiatul ala exact ce si cum, unde sa desfaca

unde sa taie firul si unde sa lege firul) fara bajbaieli sau greseli...

 

jos palaria !!!

 

timp montaj aproximativ 2 ore.

 

asa ca dragi bmw-isti ...

nu dati o gramada de bani pe super-alarme,

ca fac acelasi lucru ca si cele medii...

 

intr-un cuvant:

 

"NU DATI BANII PE PROSTII,

LUATI BOMBOANE LA COPII."

 

cu stima,

petreop.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut tuturor "compactilor"! In sfarsit, poze cu masina initial, de acum 1 an cand am luat-o... P.S:am schimbat nr-ul, era prea evident! Poate facem o intrunire a "compactilor", ce ziceti?!? Yes, no , maybe?!? Si ii astept si p-aia care tot comenteaza de compacturi, poate si-o iau "de control" la o liniuta! Compact rules! :blink:
Link to comment
Share on other sites

fratilor eu nu mai am masina, este la CONTEMPO BV la reparat, merg acum cu un peugeot 307, va jur ca nu simte nici o groapa, la cat mergeu castig 1 ora pe zi cu masina asta care nu plange la gropi, nu mai vb de motor, trage de l ia naiba...........

 

ma bate gandu la niste lampi d astea !

 

ce zceti ??????????????

236360[/snapback]

Dupa mine, stopurile din poza( care cred ca sunt de la FK) nu dau asa de bine, sincer le prefer p-alea transparente de pe compactul de maxim 2002-2003, cum am si eu...daca aveau si leduri....era o treaba! Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor "compactilor"! In sfarsit, poze cu masina initial, de acum 1 an cand am luat-o... P.S:am schimbat nr-ul, era prea evident! Poate facem o intrunire a "compactilor", ce ziceti?!? Yes,  no , maybe?!? Si ii astept si p-aia care tot comenteaza de compacturi, poate si-o iau "de control" la o liniuta! Compact rules!  :blink:

Superba culoarea,baga capatul cromat mai in spate, parerea mea iese prea mult si nu da bine,mai rar cu xenon pe 320d TI :)

Ne vedem toti dupa ce iti face Dl user "Compactu"masina :)

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

compactul meu are de astazi alarma "maat 679"

sunt foarte multumit si de alarma si de calitatea montajului...

 

alarma este super ok.

are multe functii si le indeplineste cu succes !!!

cod saritor, antiscaner...etc.

 

face ce fac toate alarmele + inchide geamurile si trapa la armare fara a necesita

module suplimentare...

deschide portbagajul fara modul suplimentar...

avertizare sonora si vizuala la march-arriere...

 

intr-un cuvant super ok.

 

iar pretul este... cred eu cel mai bun (raport calitate-accesorizare-pret)

 

pret alarma+montaj: 250 ron.

 

iar montajul este super profesionist (stia baiatul ala exact ce si cum, unde sa desfaca

unde sa taie firul si unde sa lege firul) fara bajbaieli sau greseli...

 

jos palaria !!!

 

timp montaj aproximativ 2 ore.

 

asa ca dragi bmw-isti ...

nu dati o gramada de bani pe super-alarme,

ca fac acelasi lucru ca si cele medii...

 

intr-un cuvant:

 

"NU DATI BANII PE PROSTII,

LUATI BOMBOANE LA COPII."

 

cu stima,

petreop.

239228[/snapback]

o adresa ceva..ca vreau sa-i pun lu socra-miu pe masina..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.