Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Urasc tara asta de rahat pe numele ROMANIA , in care mi s-a furat si eleronul de pe portbagaj care se potriveste doar pe E46 compact. Cu siguranta o sa vad eleronul pe dacia unui cocalar care se va lauda cu un eleron de BMW intr-o tara membra U.E. Este un moment in care recunosc ca imi pare rau ca sunt roman!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
post-49882-0-86005600-1330421012_thumb.jpgpost-49882-0-16857800-1330420788_thumb.jpgpost-49882-0-58335500-1330421190_thumb.jpgpost-49882-0-64858500-1330421278_thumb.jpgpost-49882-0-29617600-1330421461_thumb.jpgdetalii 316ti 1.8 valvetronicul n42 2002 116 hp , cam chel luat asa l-am luat in mai anul trecut 3850E nu avea mai nimic pe el inca nu i-am pus nici eu cine stie ce doar niste jante de 17 oem in 6 spite le stiti de pe e46 sedan i-am cumparat un buisness cd oem care spre uimirea mea suporta mp3 , recent i-am cumparat smd-uri pentru portbagaj si plafon , nu era dotata cu pachet lumini si am cumparat eu trebuie sa le montez zilele astea , i-am luat si obc ca nu avea o sa-l montez azi dar imi trebuie o interfata sa-l si activez , bineinteles cum am spus si pe un topic deschis de mine zilele astea i-am cumparat si bratele de la stergator pentru ca m-a linistit un taranoi mi le-a indoit irecuperabil , trebuie sa mai cumpar un volan cu comenzi sa-i pun si cruise control in vara o sa ma apuc mai bine de ea sa o pun la punct ca mai are cateva probleme trebuie sa-i schimb tachetii ca face ca un diesel asa , niste angel eye i-ar mai trebui nu am f multe poze cu ea o sa-i fac zilele astea , in poza atasata apare si iubita mea :D , o sa revin cu mai multe poze
Link to comment
Share on other sites

post-49882-0-86005600-1330421012_thumb.jpgpost-49882-0-16857800-1330420788_thumb.jpgpost-49882-0-58335500-1330421190_thumb.jpgpost-49882-0-64858500-1330421278_thumb.jpgpost-49882-0-29617600-1330421461_thumb.jpgdetalii 316ti 1.8 valvetronicul n42 2002 116 hp , cam chel luat asa l-am luat in mai anul trecut 3850E nu avea mai nimic pe el inca nu i-am pus nici eu cine stie ce doar niste jante de 17 oem in 6 spite le stiti de pe e46 sedan i-am cumparat un buisness cd oem care spre uimirea mea suporta mp3 , recent i-am cumparat smd-uri pentru portbagaj si plafon , nu era dotata cu pachet lumini si am cumparat eu trebuie sa le montez zilele astea , i-am luat si obc ca nu avea o sa-l montez azi dar imi trebuie o interfata sa-l si activez , bineinteles cum am spus si pe un topic deschis de mine zilele astea i-am cumparat si bratele de la stergator pentru ca m-a linistit un taranoi mi le-a indoit irecuperabil , trebuie sa mai cumpar un volan cu comenzi sa-i pun si cruise control in vara o sa ma apuc mai bine de ea sa o pun la punct ca mai are cateva probleme trebuie sa-i schimb tachetii ca face ca un diesel asa , niste angel eye i-ar mai trebui nu am f multe poze cu ea o sa-i fac zilele astea , in poza atasata apare si iubita mea :D , o sa revin cu mai multe poze

 

 

le : am reusit intr-un final sa schimb stergatoarele dupa vreo 2 ore de chin ca erau intepenite si dupa jumatate de spray degripant folosit si am reusit sa pun si obc-ul dupa un diy pus pe forum mai trebuie activat si gata cred ca maine o sa il activez mi-am luat softul un ghid pentru activare din forum si voi imprumuta o interfata sa vedem ce iese

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

nu prea mai e, s-a vandut unul acum o saptamana si ai scapat de concurenta.

de la noi din tara, zic.

motorul nu-l pui la dotari...?

 

 

Daca te referi la compactul lui Alexxx, eu cred ca a mea are mai multe dotari, a lui arata si era mult, mult mai întreținută ca a mea. Am vrut sa fac schimb cu el, chiar o pusasem la vanzare pe a mea sa o cumpar pe a lui.

 

Dar strict din punct de vedere al dotarilor, eu stiu ca a mea are mai multe.

 

alex230 cand a vazut pentru prima data masina la intalnire, asta primăvara la academie, asta a fost prima reactie, ca are mai multe dotari ca a lui alexxx.

 

Chiar daca s-a vandut sau nu, mașina a ramas în țară...

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

 

Chiar daca s-a vandut sau nu, mașina a ramas ĂŽn țarĂŁ...

 

Scria ceva in talon...de a ramas in tara? (Sunt cazuri speciale in care, masini vandute de proprietarii din alte tari, sunt declarate furate pentru asigurare, iar in tara cand sunt gasite masinile, sa nu ii fie confiscate cumparatorilor de buna credinta, deoarece "dauna" a fost deja acoperita de asigurare, se trece in talon " nu poate circula in afara tarii")

 

App: daca nu am specificat deja lucrurl asta, si eu sunt proprietar de compact, sau mai bine spus "donatoare de piese", ca fiecare se serveste cu ce are nevoie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sall all,

Am si eu o problema la un n42 143cp dimineata la prima cheie se aude zgomotul ala de rontait cateva secunde dupa care nu se mai aude si merge ok.

Nu am erori masina merge in parametri.

Am schimbat intinzatorul de distributie si tot face.

Am schimbat ulei am bagat 5w40 si tot face.

Ciudat este ca nu face mereu o zi da 2 nu dupa iar si tot asa.

Cine a mai intalnit asta si cum a remediat problema.

Multumesc.

Am pus un video asa face si la mine 2 secunda dupa dispare.

Edited by EMMA
Link to comment
Share on other sites

Salut,

sunt nou pe forum si am si eu tot un e46 compact din 2002, slabut la dotari ce-i drept, dar nu asta conteaza, pt mine conteaza cum se conduce, am vrut compact de foarte mult timp si nu gaseam deloc, insa am avut noroc si am gasit unul cat de cat bine tinut, are cateava zgarieturi de la parcare in rest e ok. Mereu am auzit ca acest model de masina ar fi "urat" ca multi nu il considera BMW s.a.m.d. insa mie imi place la nebunie, eu nu prea ma descurc la manevre cu masinile prea lungi, dar cu compactul nu trebuie sa imi mai fac griji :frantics:. am pus cateva poze, in sectiunea masina mea, ce-i drept nu sunt poze profesionale :blush:, le-am facut in graba in curte, poate pe viitor sa fac poze mai decente sa le spunem asa, dar mai astept, as vrea sa il revopsesc si sa il pun la punct un pic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.