Jump to content

BMW E93 335i


Acero99

Recommended Posts

Foarte frumoasa masina, sa te poarte cu placere

 

Daca ai bani si vrei sa faci o nebunie cu rotile, iti recomand asa ceva (m359 gts):

 

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/30YAAOSwEeFU8vi-/$_27.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Acero, oricum stim foarte bine ca nu o sa rezisti si o sa dai bani multi pe jante si o sa cauti ce trebuie asa ca si eu recomand tot 359M GTS sau cele Performance 313M :download:

 

Sa fie treaba treaba...

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

 

 

ce sugestii de jante aveti ?

 

eu ma gandeam la :

 

- style 230

- style 225M

- style 95

 

http://i2.photobucket.com/albums/y17/DriftDreamzSS/Untitled13.jpg

 

http://i2.photobucket.com/albums/y17/DriftDreamzSS/Untitled14.jpg

 

Astea din poza parca is modelul ala de pe primul 7er EXX...is faine dar parca nu merg pe 335i...in schimb alea GTS is f reusite...uita-te si la Z Performance...au ceva care seamana f bine cu Vossen si cele GTS si is la preturi chiar de bun simt...

Link to comment
Share on other sites

Felicitari ptr achizitie!! Chiar imi place combinatia de rosu cu alb,accentueaza latura sportiva combinatia asta de culori..

Legat de motorizare,ce mai pot spune...e ceva deosebit,practic nu iti mai vine sa te dai jos din masina...cum urca in turatii,sunetul,tinuta de drum,toate creeaza dependenta.

Din ce stiu,mai sunt inca 4 posesori de 335i aici pe forum..incet,incet poate facem un grup :)

Link to comment
Share on other sites

da style 95 sunt de pe 7er E65

 

sunt dragute Z Performance trebuie vazut exact ce costuri ar fi pentru un set nou + anvelope noi ( in mare parte ei fac replici dupa firme consacrate sau OEMuri )

 

@ cristy7610 - mersi , intradevar sunetul motorului provoaca dependenta

 

maine primesc si Fiscalul de la vanzator , am depus si actele la ANAF pentru atestarea platii timbrului de mediu ( o primesc saptamana viitoare ) , miercuri o sa merg la RAR pentru autenticitate dupaia la taxe si impozite sa o pun pe rol , rca pe numele meu , o mare alergatura care in Germania de ex se rezolva in cateva ore

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Bbs la 700 de euro? Triunghiulare sau patrate? Pe ce dimensiune? Alea din poze sunt de 20.

 

Jantele erau pe 19,aratau foarte bine.Spun asta ca am fost foarte aproape sa le iau dar pe ultima suta de metri am ales sa fac retrofit la navigatie.Vad ca nu mai sunt pe olx..Chiar regret ca nu le-am luat cand am avut ocazia....

Link to comment
Share on other sites

Ace ! Incet incet ai iesit din ” clubul celor cu masini negre ”,se pare ca nu mai vrei sa ai satisfactia unei zile de munca la polish & stuff :LMAO: adio reflexii si alte oglinzi. Sa va bucurati de ea,de soare si timp frumos,adecvat pentru cabrio,este o masina superba,iar motorul :frantics: Toate cele bune !
Link to comment
Share on other sites

Ms FRE ! este ceva "deosebit" sa fie alba masina , a plouat 2 zile zici ca e proaspat spalata de la distanta :shifty:

 

azi am rezolvat la RAR , am depus actele la taxe si impozite , am depus acu 2 zile la ANAF pentru atestarea platii taxei , probabil ca vinerea viitoare maxim o sa fie inmatriculata

 

astazi am schimbat becurile de la angel-eyes cu HELLA oem ( erau niste chinezarii care dupa 2-3 denivelari dadeau eroare de bec ars ) + stergatoare OEM ( alea de pe masina faceau un zgomot infernal )

 

maine urmeaza :

 

- placute de frana fata - ATE ceramic

- placute de frana spate - ATE ceramic

- senzori placute f/s OEM

+

- filtru aer MANN

- filtru ulei MANN

- filtru polen cu carbon activ MANN

- 7L ulei Castrol Edge FST 5W-30

Link to comment
Share on other sites

9 aprilie 2015 :

 

- placute fata ATE Ceramic

- placute spate ATE Ceramic

- senzori placute OEM

 

- filtru de aer MANN

- filtru de ulei MANN

- filtru de polen cu carbon activ MANN

- ulei Castrol Edge FST 5W30

 

Cand am plecat de la service a murit stopul mic de pe stanga spate ( ceata merge , becul de reverse merge , ledurile Celis de pe pozitie sunt aproape moarte , palpaie intr-un mod ciudat ) .

 

Dar problema mare si motiv pentru care am lasat masina acasa desi aveam de ajuns undeva relativ urgent ( am folosit GTul ) in mers de la 40km/h pana pe la 60-70km/h scartaie ceva pe fata de iti vine sa te dai cu capu de volan , scartait metalic continuu , ca si cum ar fi placutele de frana lipite de disc , dupa 80km/h nu mai face , cum reduc viteza spre 70-60-50 scartaie de te scoate din masina , la franare nu scartaie absolut deloc , doar in mers si in intervalul respectiv de viteza 40-70km/h .

 

De la ce ar putea sa scartaie ? Imi sta pe creier , acum la 12.45 cand am ajuns acasa , m-am uitat la roti cu o lanterna si ochiometric placutele zici ca sunt lipite de disc , am dat o tura in parcare si scartaie de innebunesti . Discurile sunt in stare buna si pe fata si pe spate , doar am mai schimbat placute la E46 / E60 / GT si nu am patit niciodata asa ceva .

 

intretimp am mai vazut niste jante interesante :

 

style 345M :

 

http://s16.postimg.org/f5vd8re9x/splitters2.jpg

 

http://s16.postimg.org/iqr8rzith/183352a0.png

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Doar din placuta poate sa scartaie , mai trebuiesc tocite putin , cel mai rau caz placuta strange gulerul discului , am patit asa cu trw se asezau f prost , am demontat si aveau un sant ciudat practic placuta era ceva mai mare ..1 sapt am rezistat cu ele .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.