Jump to content

Accident TM-Lugoj DN6


RaYn3

Recommended Posts

Dupa cum spun si "ziaristii", respectivul cetatean s-a dat asa de tare cu bolidul de i-au sarit si rotile! :)

 

ON. E bine ca n-a patit nimic baietul! Dar in schimb bolidul e dauna totala! Din cate se vede, cauciucurile sunt slim(de la uzura), deci zero aderenta, probabil de aici si accidentul!

 

LINK

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

La cum "alearga" baietii prin "vest" nici nu ma mai mira accidentele de acolo, acum vorbind la modul cel mai serios se circula cu viteze foarte mari si majoritatea risca in depasiri complet aiurea. Daca ati avea in zona acolo politia din Sibiu in 3 luni ori sunteti toti pietoni ori va linistiti.
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

La cum "alearga" baietii prin "vest" nici nu ma mai mira accidentele de acolo, acum vorbind la modul cel mai serios se circula cu viteze foarte mari si majoritatea risca in depasiri complet aiurea. Daca ati avea in zona acolo politia din Sibiu in 3 luni ori sunteti toti pietoni ori va linistiti.

 

Sa fim seriosi, nu are nici o treaba zona noastra geografica cu faptul ca majoritatea bmw-istilor se cred zmei :) Asta e la fel cam peste tot in tara asta a noastra , din pacate.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa fim seriosi, nu are nici o treaba zona noastra geografica cu faptul ca majoritatea bmw-istilor se cred zmei :) Asta e la fel cam peste tot in tara asta a noastra , din pacate.

Treaba e ca nu e numai in tara asta. Am observat comportament asemanator la unii posesori de BMW si dupa granita. In general tineretul pana in 30 de ani. Prostia oricum nu are culoare / marca / sau varsta...

 

Dar idioti sunt peste tot in orice tip de masina, doar ca nu-i baga nimeni in seama daca nu conduc o masina mai premium , sunt neimportanti :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa fim seriosi, nu are nici o treaba zona noastra geografica cu faptul ca majoritatea bmw-istilor se cred zmei :) Asta e la fel cam peste tot in tara asta a noastra , din pacate.

 

Pfu nici nu am pomenit cuvantul BMW, aprecierea este la modul general. Indiferent de marca majoritatea sunt sinucigasi.

 

In zona noastra de Sibiu se circula mult mai "linistit", deh poate numarul de bazati pe m2 e mai mic.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pfu nici nu am pomenit cuvantul BMW, aprecierea este la modul general. Indiferent de marca majoritatea sunt sinucigasi.

 

In zona noastra de Sibiu se circula mult mai "linistit", deh poate numarul de bazati pe m2 e mai mic.

 

 

Stai tu linistit ca am trecut prin Sibiu si un e46 cu numar de Sibiu, pe autostrada, imi dadea flashuri la 150 cand depaseam alta masina. Era evident ca nu am unde sa ma duc in stg sau un dr.

 

Aveti si voi specimenele voastre. Desi recunosc ca m-a socat putin faza.

Edited by Beriba
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

S-a rasturnat si i s-a rupt o roata. Mare chestie :rolleyes: Se putea intampla si la 80km/h. Acolo e o zona unde atingi usor 100km/h.

 

E specific acelui "ziar" sa exagereze si sa numeasca toate cotele bolizi. S-a rasturnat din diverse motive si atat.

 

P.S. Articolul e scris intr-un mare fel

 

Tânărul șofer a suferit un traumatism cranio-cerebral, care, spre binele său, nu îi va pune viața în pericol.
Link to comment
Share on other sites

La cum "alearga" baietii prin "vest" nici nu ma mai mira accidentele de acolo, acum vorbind la modul cel mai serios se circula cu viteze foarte mari si majoritatea risca in depasiri complet aiurea. Daca ati avea in zona acolo politia din Sibiu in 3 luni ori sunteti toti pietoni ori va linistiti.

Meseriasi politistii din Sibiu. :) Saptamana trecuta au pus radarul imediat dupa o curba in Talmaciu. L-au oprit pe unul si altul din spate s-a urcat pe primul... Prin februarie m-au oprit in capul pantei de dupa Talmaciu spre Valcea, unul mi-a cerut actele si celalalt mi le-a adus inapoi dupa cateva minute pentru ca de fapt nu facusem nimc... Nu eram cu BMW-ul.

Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

Ăstia din Sibiu sunt cei mai tari din parcare. Acum cateva luni pe centura Sibiului ma opreĂâ˘te garcea si imi cere actele la control, la care eu zic domne va rog sa va prezentaĂâşi si sa imi spuneti motivul opririi si el zice ,,poliĂâşia autostrazii actele la control,,. Mi-a venit sa rad cand l-am auzit. Si dece m-ati oprit le zic eu ,la care el bâlbâie pai nu ati pastrat distanta regulamentara ca nu aveti lumini pe spate etc. Am dat actele si garcea imi zice scurt ca raman fara talon si a plecat la masina lui. Am ramas surprins de atitudinea lui . BineĂŽnĂâşeles m-am dat jos sa verific luminile si mergeau. M-am dus la el si i-am zis sa faca ce vrea el caci eu am camera de filmat si nu se probeaza ce zic ei si contest procesul verbal. M-a gandit cum mai au tupeu sa inventeze nereguli , cu ce scop, pt spaga? pt. Ce?. Puteau sa ma controleze pt orice eu eram in regula. A venit si mi-a aruncat actele pe geam si a zis sa plec. CIOBANI prosti ca astia nu am mai intalnit demult.

Si mai am multe de zis despre sibieni si chiar filmate cu camera auto.

Asa ca nu vad dece au nasul pe sus unii ca nu sunt mai buni ca ceilalti.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.