Jump to content

Recommended Posts

Le mai las, nu ma grabesc, o sa le montez sambata. Eu ca si servicii sunt foarte multumit de Autosoft Baneasa, am avut niste dimensiuni mai dificile de montat si au lucrat chirurgical. Din ce am inteles este foarte important sa aiba si aparat cu brat de runflat (sper ca am inteles bine).

 

Ca tot mi-am adus aminte, cand am dus jantele m-a rugat sa le aduc fara anvelope. Nici nu va zic cat am mai cautat o vulcanizare sa le pot da jos, mai ales spatele (315 RFT). Am ajuns tot la Autosoft, Dudesti.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

la SRZ Powdercoating iese cel mai bine electrostatic, am incercat la aproape toti. Plus ca sunt profi si sableaza jantele cu nisip (nu alice) iar diferenta de finisaj se vede.

Intr-adevar fata de vopsitoria normala "la pistol" nu arata la fel de bine, dar rezistenta in timp nici nu se compara.

La baietii astia e fabrica de vopsit din ce am vazut, plus ca ai cu cine sa vorbesti, nu sunt niste ciumpalaci cu care nu te intelegi ceea ce pentru mine e foarte important.

Edited by liv67
Link to comment
Share on other sites

Mi-am reconditionat si eu jantele de 20â⏠inclusiv vopsit electrostatic, am fost la vopsitelectrostatic.ro aka Polonezu, foarte multumit, recomand cu toata increderea.

 

Am platit 1050 lei, pretul a inclus demontat/montat anvelopele, echilibrat + valve mecanice noi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tirese66
Link to comment
Share on other sites

jante 20" + etriere vopsite le SRZ cu montaj / demontaj / schimbat lichid / etc - adica lasat masina si ridicat a doua zi - 1400 lei

 

23120118_1969576366392827_3775581943820820802_o.jpg

Mie sincer nu-mi place cum e vopsita janta aia...zici ca e sablata si vopsita asa, direct, fara sa mai fie pregatita. E plina de pori.

Dar, na...ideea e sa fi tu multumit.

Edited by BMW Style
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cam mult plumb pe janta... Din ce stiam, cei de la SRZ au si optiunea de indreptare janta pe masina hidraulica.

Jantile erau drepte si cand le-am adus, le-au verificat. Runflaturi sunt idioate.

Am luat gume noi de iarna non rsc si cel mai mult a luat 40g pe o janta

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

E perfecta, poate e poza aiurea. Am vrut eu finisaj mat, in realitate da foarte bine.

Bine, nici nu erau in stare foarte rea cand le-am adus, deci au putut sa le sableze cu ceva fin am inteles

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Salut. Am luat o groapa mai serioasa ai se pare ca janta dreapta fata este cam stramba si simt o vibratie in volan. Am incercat in prima faza sa o echilibrez dar se vede cand se roteste ca are nevoie de indreptat. Stie cineva unde pot o indrepta in Constanta sa faca si treaba buna? Sunt mai tipicar si daca nu iese bine e jale. Edited by Injectoru'6
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 9 months later...
  • 5 months later...
Si eu as fi interesat sa vopsesc niste jante care nu mai arata tocmai ok. Daca aveti vreo recomandare prin Bucuresti va sunt recunoscator.

 

Eu am fost la SRZ Powdercoating, cam departe, spre Progresu, dar au iesit superOK - indreptat si vopsit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.