Jump to content

Simulare asigurare E46 325 si 330 anii 2001-2004


Cumnatu

Recommended Posts

Buna seara !

Am o rugaminte la voi, poate puteti sa ma lamuriti.

 

Sunt in cautare de E46 325 sau 330, depinde ce exemplar gasesc dar pt a avea temele facute trebuie sa stiu si la ce costuri ma bag.

De intretinere am citit de 2 saptamani tot forumul, despre consum stiu, nu-i bai.

 

Impozitul auto si taxa de prima inmatriculare le-am calculat pe net si sunt ok ( 900 sau 2200 functie de motor ) .

 

Nu stiu insa nimic si nu am cum sa calculez neavand masina acum ( al carui numar sa il folosesc la simularile online ) despre cam cat vine asigurarea la cele doua motoare.

Nu imi trebuie suma exacta, doar aproximativ daca puteti sa ma ajutati.

 

Dupa cum am scris si in subtitlu, am 36 ani, sunt din Buc sect 6 si nu am accidente la activ, carnetul din 2006

 

Va multumesc frumos !

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei te ajut eu cu un calcul exact nu aproximativ cu toate companiile de asigurari.

 

Am nevoie de urmatoarele date pe privat:

 

Nume Prenume + CNP

Marca masina + Model

Capacitate cilindrica + Putere kw

Masa maxima autorizata + Numar locuri

Serie identificare (sasiu) + An de fabricatie

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ca seria de sasiu nu am de unde sa o stiu, inca n-am gasit masina, am doar 2 optiuni interesante, ambele in Germania.

Din acest motiv vroiam sa stiu aproximativ cat costa RCAul pe an, gen, 800-1800

 

Multumesc mult pentru implicare dar neavand toate datele nu ma poti ajuta, poate un posesor de 325 sau 330 se implica, daca nu, aia e, nu cred ca sare de 2000ron o asigurare, zic....

Link to comment
Share on other sites

Cel mai mult conteaza varsta, daca ai depasit pragul de 35 de ani ai pret ok, prima asigurare in vederea inmatricularii mereu este sensibil mai scumpa dar nu de speriat, eu zic sa te linistesti ca sunt sanse sa fie cam maxim 800 ron pe an ;)

 

Lasa-mi datele pe privat ca pot face eu rost de restul datelor care imi trebuiesc pentru calcul

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumiri, m-am lamurit, asigurare plus impozit = simtitor sub 100 euro / luna deci nu e dracul chiar asa de negru !

Nu vroiam sa sar de 100. Masina mai consuma 200E / luna piese primul an in medie si probabil cam inca 200e / luna benzina forever ( la cat merg eu ). E ok,extindem cautarea.

Multumiri inca o data !

Edited by Cumnatu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.