Jump to content

BMW 318D M E90


zyonbv

Recommended Posts

ai dreptate , multa bafta cu ea si tot binele . navigatie o faci mare cu 500 euro imediat se rezolva

 

500 euro + umblatura. La pachetul M la fel. Idem la interior. Si xenonul ...

 

Plus cautarile de rigoare. Daca dispui de suficienti bani la achizitie, iei cu tot ce se poate, daca nu, iei de cat iti permiti.

 

Si daca tot ti se pare mult, colegul Alex_wly e capitanul upgrade-urilor, iti poate povesti multe (fara suparare Alex_wly ;) ).

 

ON: Masina e frumoasa, pretul mi se pare bun. Si culoarea deosebita :thumbsup: .

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Mersi baieti,

 

am pus si testerul pe ea, pare sa-si fi bagat cineva nasul pe acolo cu niste modificari ieftine. Am facut un test si la DPF la care am primit niste valori incredibil de bune... ca si cum n-ar exista. :)

 

 

Sa vad ce e cu el si daca e scot ii fac si soft bun. Ce parere aveti legata de scoaterea lui? As vrea un feedback de la cineva care il are scos.

 

Thanks,

Ionut

Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

Am scos de curand filtrul de particule la masina mea e90 , modelul cu 163 cp. De cand l-am scos masina 'respira' mult mai bine si mergea foarte ok.

 

Nu am apucat decat sa merg un pic doar cu el scos pana am ajuns la George sa imi faca softul de putere si sa imi anuleze eroarea de filtru.

 

Eu sunt multumit de rezultate .

Edited by Flaviu1
Link to comment
Share on other sites

@Flaviu cum ti se pare acum cu DPF off? Trage mai bine ca inainte? Scoate mult fum?

 

Intreb ca si eu sunt azi programat sa ii fac DPF off...

 

 

Recomand cu incredere !

 

Faci decat dpf off? sau si soft?

 

Fara dpf mergea foarte bine, eu nu am apucat sa merg mult ptr ca m-am dus imediat la George si mi-a facut si softul de putere.

 

Scoate fum, imediat cum am plecat de la service dupa ce la scos si am inceput sa merg mai tare sa o curat, la mine filtru era foarte infundat am avut presiune de 190 la relanti, foarte mult.

 

Cand faci accelerari bruste scoate fum, in rest e ok.

Link to comment
Share on other sites

Recomand cu incredere !

 

Faci decat dpf off? sau si soft?

 

Fara dpf mergea foarte bine, eu nu am apucat sa merg mult ptr ca m-am dus imediat la George si mi-a facut si softul de putere.

 

Scoate fum, imediat cum am plecat de la service dupa ce la scos si am inceput sa merg mai tare sa o curat, la mine filtru era foarte infundat am avut presiune de 190 la relanti, foarte mult.

 

Cand faci accelerari bruste scoate fum, in rest e ok.

 

Fum ar trebuie sa dea doar un "puf" la accelerari bruste si nu tot timpul. Bine pe de alta parte, daca mergi subturat se aduna si se depune pe galerie reziduuri si la accelerari bruste sunt eliminate astfel rezultand acel fum de care vorbesti.Mie sunetul nu mi se pare a fi modificat fata de inainte (cu dpf).

Edited by kathalin
Link to comment
Share on other sites

Fum ar trebuie sa dea doar un "puf" la accelerari bruste si nu tot timpul. Bine pe de alta parte, daca mergi subturat se aduna si se depune pe galerie reziduuri si la accelerari bruste sunt eliminate astfel rezultand acel fum de care vorbesti.Mie sunetul nu mi se pare a fi modificat fata de inainte (cu dpf).

 

 

Da exact, despre acel 'puf' e vorba, nimic mai mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.