Jump to content

F13 640xd


neo_andersson

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Azi am reusit cateva chestii interesante:

 

1. activare de internet/bmw live fara schimbare de VIN (NBT/EVO)

2. activare de BMW Apps fara cod FSC 9C (NBT/EVO)

3. browser youtube player (NBT/EVO) -calitatea nu e super buna, dar e un inceput, testele continua :)

 

Edited by neo_andersson
Link to comment
Share on other sites

era intuneric si se miscau de colo-colo foarte nervosi si agitati, am si poze mai bune cu fetele lor dar nu vreau sa le postez.

In Vitan, langa Bucuresti Mall, politia a venit super repede in 2-3 minute si individul s-a enervat si mai rau atunci, nu sunt din zona, la un moment dat pustiul, cand a vazut ca vine politia, a vrut sa plece si a luat-o pe o alee intre blocuri si ta-su a strigat la el sa vina inapoi sa nu se rataceasca.......

Link to comment
Share on other sites

Un mic sfat - daca imi permiti.

Nu ar strica sa iei numarul de inregistrare al apelului facut la politie si sa il pastrezi. In cazul in care ai neplacerea de a fi pradat, eventual poti face o plangere la politie facand referire la aceasta intamplare.

 

Personal, am avut un conflict cu un vecin de bloc care credea ca i se cuvine un loc de parcare gratis doar pentru ca el locuia in bloc de 40ani. M-a amenintat cu martori ca eu si masina vom avea de suferit si drept urmare i-am facut plangere la politie. Dupa ce a dat cu subsemnatul si a platit niste amenzi, s-a dus si a platit alt loc de parcare iar masina dupa 9 luni nu a "suferit" nimic.

 

Daca politia are o plangere officiala, de fiecare data cand se intampla ceva similar prin zona s-ar putea sa ii faca o vizita "stimabilului tata". Poate asa se vor cuminti si ei si "pretenii" lor.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Un mic sfat - daca imi permiti.

Nu ar strica sa iei numarul de inregistrare al apelului facut la politie si sa il pastrezi. In cazul in care ai neplacerea de a fi pradat, eventual poti face o plangere la politie facand referire la aceasta intamplare.

 

Personal, am avut un conflict cu un vecin de bloc care credea ca i se cuvine un loc de parcare gratis doar pentru ca el locuia in bloc de 40ani. M-a amenintat cu martori ca eu si masina vom avea de suferit si drept urmare i-am facut plangere la politie. Dupa ce a dat cu subsemnatul si a platit niste amenzi, s-a dus si a platit alt loc de parcare iar masina dupa 9 luni nu a "suferit" nimic.

 

Daca politia are o plangere officiala, de fiecare data cand se intampla ceva similar prin zona s-ar putea sa ii faca o vizita "stimabilului tata". Poate asa se vor cuminti si ei si "pretenii" lor.

 

Politia a inregistrat sesizarea, chiar mi-au spus ca ma vor contacta maine sa le semnez nu stiu ce hartie pentru ca au venit prin apel la 112.

Le-am spus ca ma tem de eventuale vanadalisme si i-au pus in vedere individului ca orice se intampla el e principalul suspect.

Preventiv am mutat masina in garaj la firma. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu am plangere depusa la politie de acum 3 ani cand au incercat sa imi fure oglinzile la E60, insa fiind cu antifurt le-am gasit sparte langa masina, si in tot acest timp n-am primit nicio veste de la politie. Cand am depus plangerea am pierdut vreo 2 ore pe acolo, iar politistii care au venit la apelul 112 au incercat sa ma convinga sa nu depun - "ce, n-ai casco?" a fost intrebarea lor. Ce este foarte nasol, e ca de la un incident de felul asta iti piere cheful de orice. Practic nu te mai simti in siguranta, iar legile sunt facute prost. ðŸËâ
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Azi in timp ce mergeam cu masina am primit un telefon de la BMW Connected Drive, m-au anuntat ca trebuie sa schimb placutele de frana pe spate si m-au intrebat daca doresc o programare la service pentru asta. Din pacate BMW CD Germania nu poate face programari la reprezentantele din Romania asa ca a ramas sa sun eu sa ma programez.

Imediat dupa ce am terminat apelul mi-a aparut si mesajul in idrive pentru placutele spate.

M-au sunat pe sim-ul masinii si cu ocazia asta am vazut cum functioneaza optiunea Teleservices. :)

 

Asa ca maine voi comanda placute si discuri fata + spate, cele de pe fata mai au 5,000km dar prefer sa le schimb acum ca sa nu fac doua drumuri la service in perioada urmatoare.

 

IMG_0885.jpg

 

IMG_0884.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu am mai scris de ceva vreme.

Intre timp am schimbat discuri si placute fata-spate originale la MHS Militari si urmeaza saptamana viitoare sa fac revizia cu schimb de ulei si filtre (originale) tot la ei.

 

Astept sa imi vina un kit KAFAS2 sa fac retrofit pentru FCW cu daytime pedestrian recognition si sa extind functionalitatea la Speed Limit Info cu NPI.

 

Din 03/2016, seria 6 a fost upgradat de BMW cu navigatia EVO ID5 de pe seria 7 G11, asa ca am un kit deja in teste. :)

 

http://s31.postimg.org/6qtjyustz/IMG_0995.jpg

 

http://s31.postimg.org/q3furdt2v/IMG_0996.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.