Jump to content

E46 318i M43 - consuma enorm


Recommended Posts

este vorba de un bmw e46 318i 87 kilowati 118cai motor 1,9 benzina aunu de fabricatie 1998 serie wbaal31010jj31019 astazi am venit pe autostrada soarelui din constanta pina la bariera la fetesti a mers ok foarte bine de la fetesti iar a inceput sa nu se mai tureze decat pina la 2500 de ture cu acceleratia calcata la blana si abia prindea 60 de kilometri la ora si nu avea putere de loc am mers asa cu ia vro 50 si ceva de kilometri pina la kilometru 95 am oprit motoru sa merg intrun peco la wc si cand am mornit motoru sia revenit si din 12o de kilometri nu am scoso pana in bucuresti invatatima ce sa ii fac ca mia mancat viata nu are martori aprinsi in bord si consuma enorm de mult cam in jur de 18///19 litri la suta de kilometri afara pe autostrada in oras in bucuresti ma usuca consumul consuma in jur de 27// 28 de litri la suta de kilometri as dori niste mecanici care se pricepe la bmw nu se faca proba pe masini si sa schimb piese degeaba sa nu se rezolve nimic as dori niste baieti priceputi sa mearga direct la buba nu sa o ia pe ghicite astept un raspuns din partea dumneavoastra ce defect ar avea ce ar trebui schimbat cat ar costa toata treaba si daca va pricepeti sa o faceti
  • SfârÂşitul conversaĂžiei
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

ai o gramada de topice deschise cu aceleasi probleme... ti-am mai inchis din ele, pe ici-pe colo, apoi ti le-am unit unde a fost cazul... dar tu nu intelegi... intelegem ca ai probleme cu masina, dar tu vrei sa ti-o reparam noi asa, cu un click, doua, si eventual din tastaura.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=&mid=67504&sid=4a4ac3470f2a8a9497237b51828f6a52

 

du-te la service, nu o sa iti repari niciodata masina online sau "wireless"... :excl:

 

 

 

PS: ia asta ca un avertisment, pt ca la urmatorul topic deschis cu aceeasi problema, vei fi sanctionat pt FLOOD, iar topicele iti vor fi inchise/sterse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.