Jump to content

E46 - M-Tech - Part II


Andrei_Snk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Multumesc tuturor pentru sfaturi.

 

Acum mai am o intrebare: a mai avut cineva probleme cu clima de la E46? Adica mie mi se aprinde afisajul, dar nu baga aer deloc in masina. Nici cald, nici rece. Am verificat siguranta din torpedou si e ok. Are cineva idee ce ar putea fi? Sau cum se poate remedia?

Mentionez ca am mai avut problema asta, dar a doua zi si-a revenit masina... Acum 2 zile merg cu geamurile aburite si nu stiu ce sa-i fac :laugh:

Link to comment
Share on other sites

da, chiar dubios de ce ii stau becurile de frana aprinse... nu ar trebui.

am vazut ca mai nou se poarta sa se activeze si frana la stopurile din spate ,un fel de us style zicea lumea, da ca o parare personala si nu ma refer la masina lui , mi se pare aiurea si deranjabil daca stai in spatele lui , te cam dor ochii , am in oras cateva nfl-uri cu triple de fl si cand le vad in fata mea ma ia capul....poate cu ocazia asta o scoate si el ca sigur e activata si la el :getlost:

Link to comment
Share on other sites

nici mie nu imi place in mod deosebit, dar la NFL nu prea ai ce face doar cu f multe modificari le faci sa se aprinda ca la FL.

de ce te dor ochii? ca e prea puternic cand pune frana sau de ce? sunt N masini cu bec cu 2 faze pe stopul de frana :)

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

nici mie nu imi place in mod deosebit, dar la NFL nu prea ai ce face doar cu f multe modificari le faci sa se aprinda ca la FL.

de ce te dor ochii? ca e prea puternic cand pune frana sau de ce? sunt N masini cu bec cu 2 faze pe stopul de frana :)

nu , dar pentru o pozitie e suficient ce are e46 mai ales fl ,nu e nevoie de inca 2 becuri sa fie "sorcova" mie personal nu`mi place nici estetic nici practic

"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aseara am inlocuit cauciucurile fata si spate de pe jantele style 68.

Pe fata am pus Bridgestone Potenza 225/45/17, iar pe spate Continental Contisport 245/40/17. Masina sta mult mai bine decat pana acum pe sosea si au disparut trepidatiile si toate neplacerile.

 

Ma gandeam sa schimb interiorul. Ideea este ca as vrea sa fac un schimb cu cineva care are unul sport din piele bej. Complet, cu fetele de usi si asa mai departe. PM daca e cineva interesat.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

De cand nu am mai scris pe aici, a trecut ceva vreme.

Pe lista de update-uri sunt urmatoarele:

- grile noi fata (le-am comandat si urmeaza sa le montez azi sau maine)

- jante style 108 pe 18 (le montez astazi)

- legat la loc subwooferul de la MTX (se face azi)

- husa + nuca schimbator in piele (le las maine la facut)

- curatare profesionala la interior

- posibila inlocuire finala cu una de 330i

 

O sa revin cu poze noi in seara asta sper. :popcorn:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si pozele cu jantele montate :) Grilele o sa le montez abia maine, din lipsa de timp.

 

http://s21.postimg.org/dk9o9p72v/IMG_3546.jpg

http://s21.postimg.org/7lvuzgo47/IMG_3547.jpg

http://s21.postimg.org/40zzg8jkn/IMG_3548.jpg

http://s21.postimg.org/t4h208h7b/IMG_3549.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stie cineva de unde pot cumpara niste clipsuri din alea rosii pentru trimurile de bord de la E46? Anul trecut am luat cateva de la Apan Iasi, iar acum mi-au zis atat cei de la Apan, cat si cei de la Automobile Bavaria, ca NU se mai gasesc nici macar in Germania. <_<

Stiti unde as putea gasi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.