Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

si crezi ca eu nu vreau sa o exploatez ? E destul de greu de cautat o adresa cu navigatie chiar si la CIC , poate la nbt sa scrii mai repede cu touch , din practica in cateva sec am adresa pe waze si fct f bine . In momentul asta navi e doar de decor pt mine , pana scrii o adresa te cam plictisesti si scoti tel :)

 

 

pe langa ca scrii greu , rutarea este incredibil de proasta , veneam dinspre sibiu si la rm valcea ma baga prin oras...

Link to comment
Share on other sites

pe langa ca scrii greu , rutarea este incredibil de proasta , veneam dinspre sibiu si la rm valcea ma baga prin oras...

pai nu se compara , multi nici nu stiu ce inseamna waze si cat de util e si complet , urmeaza sa iau o interfata sa fac mirror la tel pe cic si va afisa acolo info .

 

 

In fine am sa updatez si eu maine doar ca sa fie updatat . :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa pun si eu Motion 2015-2, mai ales ca acum cateva luni cand am facut update de la 2011 la 2014 am primit doua coduri fsc la oferta. :) Unul pentru 2014 si unul pentru urmatoarele harti care o sa apara.

Pentru cei care propun navigatii alternative, cred ca navigatia BMW nu o sa poata face fata niciodata celor online, dar este mult mai comoda. Eu compar navigatia BMW cu Google maps intotdeauana. De cele mai multe ori dau acelasi traseu. Foarte rar am vazut diferente flagrante.

PS M-am indragostit si de accentul britanic cu care vorbeste tanti aia...:)

@blizzard

Inainte de a cumpara coduri de afara verifica si pe la vanzatorii nostrii( ii gasesti pe OLX, google, etc). Sunt mult mai rapizi si mai poti si negocia cu ei. Nu iti mai bati capul cu plati externe. Eu ma primit 2 coduri cu 200 de lei in cateva ore.

Sent from my HTC One_M8

Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

se mai poate reveni la 2014 dupa ce s-a instalat 2015? intreb si eu... :)

@blizzard

Daca nu e full Romania sa vezi injuraturi ce iei...

 

Deci ca sa clarificam, eu am cumparat varianta oficiala lansata de BMW, de la utilizatorul Dracon de pe forumul e90post.com

M-a costat 50USD si am primit codul in fix 5 minute de la plata prin paypal la care am oricum cont, si am schimbat in total cu el 20 mailuri cu intrebari si clarificari. Codul se foloseste si pe Europe East si pe Europe West, este unul singur si se poate schimba intre ele oricand si nelimitat daca se folosesc astea doua versiuni de harti. Am primit in aceiasi bani si un cod pentru harta Turciei separata dar care este oricum inclusa in Europe East, poate cea dedicata este si mai detaliata, nu stiu inca. Baiatul e serios si raspunde la mail instantaneu in timpul zilei (ora ET americana). Ce o fi complicat in plata cu paypal nu pot sa inteleg.

E treaba fiecaruia ce si de unde isi cumpara de pe OLX si nu am eu nici o treaba cu injuraturile altora. Eu am pus o intrebare unui baietas pe OLX si nu am primit raspuns nici dupa 3 zile... Asa ca, fiecare alege ce vrea sa faca.

BMWUpdateRoad Map Europe Premium Version 2015-2.pdf

Edited by blizzard
Link to comment
Share on other sites

si crezi ca eu nu vreau sa o exploatez ? E destul de greu de cautat o adresa cu navigatie chiar si la CIC , poate la nbt sa scrii mai repede cu touch , din practica in cateva sec am adresa pe waze si fct f bine . In momentul asta navi e doar de decor pt mine , pana scrii o adresa te cam plictisesti si scoti tel :)

 

atata comoditate......offfffff

 

 

Sau vi-l dau eu gratis daca poti citi fisierul 1B de pe CIC.

 

Oricine vrea codul FSC pentru hartile Premium 2015-2, Next 2015-2, Move sau Motion 2015 si are fisierul 1B/DE de la navigatie poate avea codul FSC gratis, doar sa imi trimita pe mail fisierul respectiv. Oferta valabila pentru toti membrii bmwclub.ro cu cel putin 20 postari. :)

 

in sfarsit incerci sa ti mai stergi si tu rusinea si sa ajuti lumea , nu doar sa te lauzi. chiar daca faci asta crezand ca "imi dai mie peste nas" desi nu vad de ce din moment ce eu nu traiesc din asta si o pastrez doar ca pe un hobby, orice ajutor e un plus si orice plus e un bine.

 

de la mine ai un like pt treaba asta !

 

Multumim Danyro.

 

Are cineva o sugestie de unde se poate cumpara cu cablu enet de calitate ?

 

ebay, orice iei cred ca e ok....... daca vrei ceva recomandat, atunci www.ecutool.com

 

se mai poate reveni la 2014 dupa ce s-a instalat 2015? intreb si eu... :)

@blizzard

Daca nu e full Romania sa vezi injuraturi ce iei...

 

da, poti reveni la orice harta doresti ( cic a ar fi mai detaliata 2013 decat 2014 din ce mi au spus niste prieteni care s au plans ca pe 2014 le au disparut anumite strazi)

 

Deci ca sa clarificam, eu am cumparat varianta oficiala lansata de BMW, de la utilizatorul Dracon de pe forumul e90post.com

M-a costat 50USD si am primit codul in fix 5 minute de la plata prin paypal la care am oricum cont, si am schimbat in total cu el 20 mailuri cu intrebari si clarificari. Codul se foloseste si pe Europe East si pe Europe West, este unul singur si se poate schimba intre ele oricand si nelimitat daca se folosesc astea doua versiuni de harti. Am primit in aceiasi bani si un cod pentru harta Turciei separata dar care este oricum inclusa in Europe East, poate cea dedicata este si mai detaliata, nu stiu inca. Baiatul e serios si raspunde la mail instantaneu in timpul zilei (ora ET americana). Ce o fi complicat in plata cu paypal nu pot sa inteleg.

E treaba fiecaruia ce si de unde isi cumpara de pe OLX si nu am eu nici o treaba cu injuraturile altora. Eu am pus o intrebare unui baietas pe OLX si nu am primit raspuns nici dupa 3 zile... Asa ca, fiecare alege ce vrea sa faca.

 

nu ai luati nimic oficial, dar nu mai conteaza acum ! baiatul e serios pentru ca ia bani pentru asta, e normal !

 

 

 

Romania e mai detaliata pe 2015-2 East decat era pe 2014. ziceau niste baieti ca ar aparea si autostrada de la Sibiu la Deva. momentan nu am testat decat in Rm.Valcea si Bucuresti. In Rm.Valcea am vazut cateva detalii de relief pe care nu le am vazut pe 2014-1.......

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

You can use a 32 GB or larger FAT32 formatted USB stick to install this update.

 

USB Instructions:

=================

 

1. Use 7Zip (or compatible archiver like Entropy on OSX) to extract Europe_East_Premium_2015-2.7z.001, it will auto-extract all of the parts of the archive automatically.

 

2. You will be left a folder called NAVD_000004CE_255_002_062 and Instructions.txt (this file)

 

3. Copy everything inside the NAVD_000004CE_255_002_062 folder to the root of the 32gb USB stick

 

4. Insert the USB stick into the USB port in the Glovebox (the center console will NOT work)

 

5. Follow the onscreen prompts, it will prompt for the FSC code (see below for information on getting an FSC code)

 

6. The update will begin to load

 

7. Wait for it to finish loading the data and you're done!

 

Notes:

======

 

1. Some USB drives come with a hidden partition at the front of the drive. Make sure to go into Disk Management (for Windows) or Disk Utility (OSX) and delete all partitions. Then recreate a single partition formatted FAT32 (Windows) or FAT (OSX, it's FAT32 by default).

 

FSC Code:

=========

 

I can generate FSC codes if you need one at a cost much lower than the dealership. I can be contacted at dracon@gmail.com.

 

 

Mi-as dori sa nu mai existe aici discutii gen " eu folosesc Waze", "ba Navigon e mai bun", "TomTom e cel mai bun" - discutati despre hartile astea de BMW, despre cum se instaleaza si tot ce este legat de ele. Multumesc !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

urope (East)

 

Complete coverage: Austria, Belarus, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Germany, Hungary, Estonia, Finland, Greece, Italy, Liechtenstein, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland and the Vatican City.

 

Main roads network only: Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldavia, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain.

 

Serbia nu este ? ca as dorii sa merg din oradea in grecia prin serbia si macedonia si pe 2014-1 exista. va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Deci ca sa clarificam, eu am cumparat varianta oficiala lansata de BMW, de la utilizatorul Dracon de pe forumul e90post.com

M-a costat 50USD si am primit codul in fix 5 minute de la plata prin paypal la care am oricum cont, si am schimbat in total cu el 20 mailuri cu intrebari si clarificari. Codul se foloseste si pe Europe East si pe Europe West, este unul singur si se poate schimba intre ele oricand si nelimitat daca se folosesc astea doua versiuni de harti. Am primit in aceiasi bani si un cod pentru harta Turciei separata dar care este oricum inclusa in Europe East, poate cea dedicata este si mai detaliata, nu stiu inca. Baiatul e serios si raspunde la mail instantaneu in timpul zilei (ora ET americana). Ce o fi complicat in plata cu paypal nu pot sa inteleg.

E treaba fiecaruia ce si de unde isi cumpara de pe OLX si nu am eu nici o treaba cu injuraturile altora. Eu am pus o intrebare unui baietas pe OLX si nu am primit raspuns nici dupa 3 zile... Asa ca, fiecare alege ce vrea sa faca.

Hei, iei discutia prea in serios. Nedumerirea mea pleca de la faptul ca in descrieri Romania nu exista sau este pusa cu steluta... Cum sa uiti sa pui niste tari la nivelul asta?

Eu am cumparat din Romania coduri pentru ca mi s-a parut mai comod. Mi-a raspuns si Dracon(Andrew) la mail dar dupa pranz( avand in vedere diferenta de fus orar) cand deja rezolvasem problema.

Multumesc pt celelalte precizari.

Pace! :)

 

Sent from my HTC One_M8

Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu inteleg de ce dai quote la ditamai postul! Am mai zis odata, umplii pagina aiurea, nimic bun nu faci!!!!

 

 

Descrierea e ambigua, credeam ca toata lumea stie asta dar se pare ca m am inselat! Mai bine nu o scriam ca sa nu existe atatea discutii fara rost!

 

Exista toate tarile de la rusia pana la irlanda si toate sunt mai detaliate decat in versiunea 2014 !!!!

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by SKW
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@SKW

Nu inteleg de ce te agiti atat? Sunt relativ nou pe aici si inca nu am reusit sa imi dau seama in totalitate care este modul in care trebuie sa scriu. My bad pt quote.

Altfel, nu inteleg ce este rau in a ma asigura ca totul este ok. In munca mea fac multe update- uri la tot felul de echipamente si am invatat sa fiu atent. Orice scapare poate costa timp si uneori bani. Consider ca intrebarile puse de mine au adus destule clarificari care poate ar fi trebuit sa fie scrise din prima de tine ca initiator.

Spor!

 

Sent from my HTC One_M8

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am facut acum cateva luni update la versiunea Premium 2014, cu un cod FSC de pe ebay; oare codul ala va merge si pentru versiunea 2015? :unsure:

Fix ca tine am facut si eu dar am luat cod acuma am dat update de pe stick si surpriza nu a cerut codu ii 15% cine stie :( am ramas cu codu

Link to comment
Share on other sites

Fix ca tine am facut si eu dar am luat cod acuma am dat update de pe stick si surpriza nu a cerut codu ii 15% cine stie :( am ramas cu codu

codul fsc il va cere la prima asresa bagata up meriti o bere

 

Fix ca tine am facut si eu dar am luat cod acuma am dat update de pe stick si surpriza nu a cerut codu ii 15% cine stie :( am ramas cu codu

codul fsc il va cere la prima asresa bagata. Uploader meriti o bere pentru harti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.