Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

Salut,

Am gasit pe net ca este posibil ca update-ul sa nu se faca complet din cauza unui bug in firmware la masinile produse inainte de 03/2010 si ca update-ul 2016 nu ar avea loc pe HDD.

Din cate am reusit sa aflu, hdd-ul ar fi de 80gb si nu ar trebui sa fie probleme. Kit-ul 2015-2 si 2016-1 avand 19gb ambele. A mea este 01/2010, CIC Premium.

Daca aveti mai multe informatii v-as ruga sa ma lamuriti.

Link to comment
Share on other sites

Revin cu o noua problema.

Am bagat hdd-ul meu la un prieten care nu avea hdd si harta a mers perfect.

Am facut rost de un hdd si am clonat hdd-ul meu.La mine merg ambele hdd dar cand i-l bag la cealalalta masina nu mai vrea sa meraga navigatia cu nici un hdd.Restul de functii devin operationale.

Daca incerc din nou la mine functioneaza perfect cu ambele.Ce am mai constatat este ca daca dau la memorie disponibila i-mi harata 13005 m in loc de 12500 .La mine arata bine cu ambele hdd.

Trebuie cumva activat prin script noul hdd in noua navigatie ?Sau ce solutie vedeti in acest caz.HDD-ul original nu mai exista (a fost furat)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am gasit pe net ca este posibil ca update-ul sa nu se faca complet din cauza unui bug in firmware la masinile produse inainte de 03/2010 si ca update-ul 2016 nu ar avea loc pe HDD.

Din cate am reusit sa aflu, hdd-ul ar fi de 80gb si nu ar trebui sa fie probleme. Kit-ul 2015-2 si 2016-1 avand 19gb ambele. A mea este 01/2010, CIC Premium.

Daca aveti mai multe informatii v-as ruga sa ma lamuriti.

 

 

dupa cum a spus colegu de mai sus trebuie sa instalezi 2015-2 apoi 2016-1.gasesti link pe pagina 1

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Este cineva amabil sa ma ajute si pe mine cu un torrent de unde pot face un download la BMW Road Map Europe Professional 2016 (CCC).

Daca nu se poate posta aici va rog PM.

 

Ma chinui de ceva timp si chiar nu gasesc nimic sa functioneze.

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Revin cu o noua problema.

Am bagat hdd-ul meu la un prieten care nu avea hdd si harta a mers perfect.

Am facut rost de un hdd si am clonat hdd-ul meu.La mine merg ambele hdd dar cand i-l bag la cealalalta masina nu mai vrea sa meraga navigatia cu nici un hdd.Restul de functii devin operationale.

Daca incerc din nou la mine functioneaza perfect cu ambele.Ce am mai constatat este ca daca dau la memorie disponibila i-mi harata 13005 m in loc de 12500 .La mine arata bine cu ambele hdd.

Trebuie cumva activat prin script noul hdd in noua navigatie ?Sau ce solutie vedeti in acest caz.HDD-ul original nu mai exista (a fost furat)

Problema rezolvata.

S-a incercat activarea prin script dar nu functiona conectarea la masina prin FTP.

Update de soft la cic+motor

Activare prin script.

Link to comment
Share on other sites

A instalat cineva 2016-1 premium de pe dvd-uri?

Am scris primele dvd-uri dar al treilea nu incape pe dvd. Am luat ceva DL Sony.

2015-2 a incaput pe dvd-uri fara probleme.

Am luat din mai multe surse si toate au dvd-ul 3 cu cateva sute de MB mai mult decat incape pe un dvd dl.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu,asta seara sau maine seara vreau sa instalez si eu cu FSC lifetime de pe ebay premium 2016 ,am 2014,dar bag direct 2016,vanzatorul mi-a spus ca o sa mearga doar cu dvd-uri,mi-a zis ca daca tot insist sa incerc si de pe usb si daca nu merge nu se intampla nimic si dupa instalez de pe dvd-uri.Vezi ca sunt dvd-uri de 25gb si 50gb de la verbatim parca am vazut pe net.Sau mai sunt dvd-uri de 8gb.
Link to comment
Share on other sites

Da sunt dvd-uri dual layer de 8.5 gb(nu merg pe cic?) Am fost aproape on topic..i-am spus ca sunt dvd-uri mai mari ca sa poata pune fisierul mai mare de 4.7gb pe ele.Ma scuzati si vad ca se poate vorbi si frumos...aviz colegului de dinainte.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

...aia am incercat sa folosesc! Mi-a spus vanzatorul dinainte ca masinile inainte de 2009 trebuie cu dvd-uri,nu l-am ascultat,am incercat cu stick,am incercat si 2015 si 2016 si nu-mi aparea nimic (in torpedo),acu luai dvd-uri dual layer sa incerc cu dvd-uri...tot nu merge,il bagai si in fata,il bagai si in torpedo in magazie,imi apare "Unknown" si nu se intampla nimic,nu apare nimic.Ce sa-i mai fac??? deci se aude cum il citeste ,dar nu apare nimic.
Link to comment
Share on other sites

Nu am unde in orasul asta sa apelez la nimeni,tot ce am facut pana acuma la masinile care le-am avut si lucruri simple si complicate,mi-am facut singur,mi-am diagnosticato singur cu testerul personal si etc...o sa-i dau eu de cap sper!acuma prima problema e sa vad cum fac sa-mi ia updateul sa-l citeasca!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.