Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

Buna seara. Sunt un nou proprietar de E90, 318d, 122cp, 2007. Am gasit cu ajutorul forumului harti (inclusiv Romania) pentru navigatia mea bussines (mica). Le-am scris pe un DVD si cred ca sunt OK, pentru ca mi le citeste sistemul. Problema este ca atunci cand setez o destinatie si incep navigarea, ma localizeaza in alta parte. ( Serbia, Ungaria). Distanta intre locatia mea si locatia vazuta de GPS este de 300-400 km. Ce pot sa fac? Am gresit ceva?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by bu_niku
Link to comment
Share on other sites

Buna seara. Sunt un nou proprietar de E90, 318d, 122cp, 2007. Am gasit cu ajutorul forumului harti (inclusiv Romania) pentru navigatia mea bussines (mica). Le-am scris pe un DVD si cred ca sunt OK, pentru ca mi le citeste sistemul. Problema este ca atunci cand setez o destinatie si incep navigarea, ma localizeaza in alta parte. ( Serbia, Ungaria). Distanta intre locatia mea si locatia vazuta de GPS este de 300-400 km. Ce pot sa fac? Am gresit

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Incearca sa mergi putin cu masina sa te localizeze

Sau poate antena gps nu ii ok

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e problema de la harta. intra in meniu si vezi locatia ta ( latitudine si longitudine). baga o pe google si daca arata in alta parta decat esti inseamna ca nu harta e problema ci localizarea ta iar aici pot fi doua variante: antena GPS defecta sau modulul GPS din navi defect. bineinteles ca trebuie sa verifici si mufele de la antena de gps Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e problema de la harta. intra in meniu si vezi locatia ta ( latitudine si longitudine). baga o pe google si daca arata in alta parta decat esti inseamna ca nu harta e problema ci localizarea ta iar aici pot fi doua variante: antena GPS defecta sau modulul GPS din navi defect. bineinteles ca trebuie sa verifici si mufele de la antena de gps

Am incercat cu un DVD original (fara Romania). Locatia gasita de navigatie este total diferita de locatia mea. Aveti dreptate, problema este la antena sau la modul GPS. Cum pot afla care dintre ele? O diagnoza credeti ca ar ajuta? Sau alta varianta... voi incerca totusi, mai intai, sa verific mufele. Habar nu am insa cum sa ajung la ele... banuiesc ca le pot gasi doar in spatele navigatiei. Sper sa ma ajute Google sa pot ajunge la ele. :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

e61 07/2008 navigatie business, Harta Romania.

WBAPX31000C017449

Dupa cum am citit pe forum dvd-ul il scriu cu ImgBurn la viteza mica?

DVD-R, DVD+R sau DVD±R - are importanta?

 

DVD-ul original functioneaza fara probleme.

 

Multumesc!

 

Ma poate ajuta cineva cu o harta si cateva sfaturi?

am descarcat harta KN142EUX18T01 este ok pt e61 07/2008 navi business?

harta este de la user AlexChris pe undeva prin pag41

multumesc

Edited by v_yuly2@
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut, am inteles ca trebuie sa descarc asta: bmw_business_2015_custom_map_from_mercedes.zip : sa mearga pe navigatie business din 2005.Va rog ajutati-ma cu o harta pt panarama asta de navigatie sa am si eu harta Romaniei.Am incercat sa descarc minunata si laudata harta dar nu sunt seederi.Multumesc .
Link to comment
Share on other sites

Salut, am inteles ca trebuie sa descarc asta: bmw_business_2015_custom_map_from_mercedes.zip : sa mearga pe navigatie business din 2005.Va rog ajutati-ma cu o harta pt panarama asta de navigatie sa am si eu harta Romaniei.Am incercat sa descarc minunata si laudata harta dar nu sunt seederi.Multumesc .

Pt masina din 2005 nu merge doar 2007 !

Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti, am reusit sa fac 2 BMW BUSINESS 2015 Custom Maps:

 

1) Converted from Audi (DISK 1 Western-Europe, DISK 2 Eastern-Europe)

bmw_business_2015_custom_map_converted_from_audi.txt

 

2) Converted from Mercedes (1 DISK Western + Eastern Europe)

bmw_business_2015_custom_map_converted_from_mercedes.txt

 

Daca este cineva interesat sa dea un PM, sa pot sa-i trimit fisierele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.