Jump to content

Intretinere 116i, intervale service, schimburi


xndrei

Recommended Posts

Cel mai bine te apuci si citesti manualul de service. Daca acolo scrie 30.000 schimb ulei, fa-l la 25.000. Oricum, ca idee, dat fiind ca in .ro toate sunt asa cum sunt :blink: ... filtrele de benzina/aer trebuiesc schimbate mai des. 10.000 as zice.
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

exact....

schimbati voi uleiu ala minune longlife 15 la 25 000 de km si va intrebat cai Romulus de ce tacane tachetii la 80 000km

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

DAR CUREA DE DISTRIBUTIE la cat se schimba si cam cat costa?

 

Mersi,

Andrei

 

 

 

 

 

La actuala masina in afara de primul schimb la 12500 restul le-am facut la 30.000. Si nu-mi tacane nici un tachet. E adevarat e vw nu e bmw.. poate la bmw  tacane... :blink:

225825[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Repet, verifica planul de service de la masina ta! Este mult mai important decat orice sfat primesti pe forum. As putea sa-ti spun ca la 90.000 se face verificare.. si ca la 120.000 se schimba cu tot cu intinzator... dar exista de asemenea si intervale temporare... Cureaua aia imbatraneste in timp.. poti sa faci 10.000km pe an.. ce faci, astepti 12 ani ca sa o schimbi?!
Link to comment
Share on other sites

Orice s-ar spune de VW nu se poate compara cu BMW, VW este ok... inainte de BMW am avut VW 2001 . VW este mitul spulberat de BMW.

 

In fine... deci cureaua se schimba la 100.000 km prima data? Cat costa o revizie apropiata de 40.000 km la reprezentata?

 

 

 

@ IulianE

Vorbeam de BMW in cazul de mai sus.

Poti ramane ontopic te rog? Daca ai ceva de spus la subiect este binevenit.. altfel, as aprecia daca te-ai abtine de la astfel de comentarii.

225943[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
@ IulianE

Vorbeam de BMW in cazul de mai sus.

Poti ramane ontopic te rog? Daca ai ceva de spus la subiect este binevenit.. altfel, as aprecia daca te-ai abtine de la astfel de comentarii.

225943[/snapback]

bine domnu Admin am inteles...va rog sa ma iertati

Link to comment
Share on other sites

Ce cauti tu pe BMWclub daca VW este masina ta de suflet... tu poti intreba orice pe oricine, ca toti stiu totul despre VW ca doar este masina poporului!

 

 

 

 

ce ma VW e masina de masina...se comparaa cu saracia asta de BMW

225933[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Ce cauti tu pe BMWclub daca VW este masina ta de suflet... tu poti intreba orice pe oricine, ca toti stiu totul despre VW ca doar este masina poporului!

226091[/snapback]

Nu am spus ca e masina mea de suflet, am spus ca e masina mea actuala. Am inteles si faptul ca BMW este o masina exclusivista, dar prefer oricand un VW nou decat un BMW la mana a doua. Si nici la doctori din popor nu am sa o duc, chiar daca este masina poporului.

bine domnu Admin am inteles...va rog sa ma iertati

nu am vrut sa fac pe zbirul, dar ma deranjeaza atacurile personale, mai ales atunci cand sunt gratuite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.