Jump to content

Recommended Posts

amatorilor colantarii la dcm design. azi am fost sa colantez urmatoarele la ei: pavilion, capace oglinzi, folie protectie faruri si stopuri, trimuri nichelate manere usi, DEZAMAGITOR!!!! NU RECOMAND!!! NIMIC PROFESIONAL!!! cand faci prograrea mai are un pic si te linge.n c.r ca sa faci la ei. cand incep lucrarea....iti vine sa pleci. SI DA, IN CAZ CA NU II DA DE CAP SE TAIE CU CUTER.UL PE VOPSEA. LA TELEFON MI.AU SPUS CA NU. SPER SA VA FACETI O PARERE DIN GRESEALA MEA. JAPCA PE FATA.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

deci nu am crezut asa ceva...au poze cu seria 6 pe fb facuta de ei...si nu au fost in stare de un f10.

dn poze nu-ti dai seama de detalii , eu nu as face o colantare de gen pana nu as vedea lucrarea live . La fel de bine si la seria 6 pot fi imbinari de 2 bani .

Link to comment
Share on other sites

post-71747-0-67959800-1437599358_thumb.jpg

post-71747-0-69489700-1437599473_thumb.jpg

post-71747-0-18909300-1437599505_thumb.jpg

post-71747-0-11956700-1437599592_thumb.jpg

post-71747-0-71265000-1437599633_thumb.jpg

post-71747-0-44161400-1437599678_thumb.jpg

 

post-71747-0-07533100-1437600044_thumb.jpg

post-71747-0-72235900-1437600134_thumb.jpg

post-71747-0-49252500-1437600187_thumb.jpg

 

sper sa va faceti o parere despre cum lucreaza dcm design. de patron nici nu mai vb. un ciocolatiu care dupa ce i.am trimis pozele mi.a spus " da ce domne', tu nu stii ce inseamna colantare?" daca asta numesc ei colantare profesionala... pozele vb de la sine.

Link to comment
Share on other sites

am dorit decat plafon, capace oglinzi, trimuri exterioare nichel. si uite ce a iesit. asta e. am fost un prost...dar nu las eu lucrurile asa.

Cred ca treaba mai buna faceau unii no name , masina f ok asa fara colant si totusi ai putea vopsi capacele oglinzi max 100 ron te costa .

Link to comment
Share on other sites

Eu refuz sa cred ca au pus in halul ala de prost folia la tine...am masina colantata la ei + inca un element avariat + inca 2 masini in oras si ambele sunt pefect...

 

mai sunt alternative pt ei in Bucuresti, dar nu am auzit nimic bun/rau despre ei...

 

la Sibiu mai sunt prowrap, dar au niste scoruri de te doare capu...

 

PS: 1m liniar (100cm x 152cm) de folie Oracal Premium 971 costa pana in 100lei cu tot cu tva

Edited by sm3agol
Link to comment
Share on other sites

refuzi sa crezi? :) si eu am refuzat pana am vazut cu ochii mei. nu fortez pe nimeni sa creada. doar spun ca sunt patit pt cei care vor sa colanteze. erau doi baieti la colantat, unu cu o barba de se gadila cu ea pe piept ( el are marea parte din vina pt trapa si manere) si inca un baiat care parea mai priceput. iar in celalalt garaj mai era un baiat care facea trimurile de la geamuri la un seria 7...nu am stat sa ma uit la el atent, din ce am vazut taia direct pe cheder fara stres...

 

pozele sunt facute la 6 ore dupa colantare. am terminat la 18:30 si pozele sunt facute la 1 noaptea

Link to comment
Share on other sites

Reclamatie la DCM, iar daca te paseaza la protectia consumatorului, factura sa ai.

P.S. Scuze, dar nu inteleg de ce la asa masina frumoasa sa pui colant pe ea. La cati bani ai dat pe ea, pe colant cred ca mai gasesti sa iti schimbi capacele sau sa le vopsesti.

Edited by lucianWRC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am fost și eu la ei de vreo 2 ori cu E36-ele.

Prima datĂŁ (2010-2011) mi-am colantat capota, grila fațĂŁ, farurile și proiectoarele.

Am ales un colant transparent ca sĂŁ pĂŁstrez culoarea mașinii. Noroc cĂŁ am stat cu ei acolo.

La capotĂŁ au folosit material dublu pentru cĂŁ la prima ĂŽncercare au ĂŽncrețit colantul.

BineĂŽnțeles cĂŁ au ĂŽncercat sĂŁ dea vina pe mine spunând cĂŁ nu a fost mașina degresatĂŁ cu toate cĂŁ am spĂŁlat mașina (la recomandarea lor) cu jumĂŁtate de orĂŁ ĂŽnainte

și am degresat-o la o spĂŁlĂŁtorie ce se afla la fix 2 case de ei.

Le-am spus sĂŁ ridice colantul de pe capotĂŁ și sĂŁ se uite la el! Pentru mine (sunt sigur cĂŁ și pentru ei) nu a fost o surprizĂŁ sĂŁ vĂŁd cĂŁ undeva au greșit cu feon-ul!

I-am simțit foarte stresați de faptul cĂŁ folosesc (dar cuvântul corect este: stricĂŁ) mult colant și ĂŽncercau sĂŁ refoloseascĂŁ fiecare bucĂŁțicĂŁ de colant nefolosit din alte lucrĂŁri.

Am observat asta când au trecut la faruri și proiectoare pentru cĂŁ au venit cu bucĂŁți gata tĂŁiate dar cu forme geometrice ce nu se pupau ĂŽntre ele.

Noroc cĂŁ erau mai mari decât farurile și proiectoarele.

Au terminat lucrarea iar a doua zi am observat cĂŁ grila fațĂŁ și capota prezentau bule de aer. Nu erau exagerate dar destul de vizibile.

Pe cele mai mari le-am spart eu cu un ac și le-am aranjat cu deștu'.

Singurul lucru de care am fost mulțumit a fost cĂŁ acel colant a rezistat lipit mult timp pânĂŁ l-a stricat un accident!

 

A doua oarĂŁ (2013) am colantat la ei doar grila fațĂŁ, tot cu colant transparent.

Le-am dus grila direct de la vopsitorie și de data asta a ieșit impecabilĂŁ. FĂŁrĂŁ bule de aer!

Probabil nu mai erau aceeași bĂŁieți sau probabil s-au perfecționat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.