Jump to content

retrofit display e60?


Narcis Pistol

Recommended Posts

Am gasit in cluj mai bne zis la apahida, http://www.dezmembrari-bmw.ro/contact/

Un baiat de la bondor (asa se numeste dezmembrarea) face orice e legat de bmw, retrofituri etc...

Azi mi-a instalat tempomatul, l-a codat, la activat etc... piese (maneta, 2 plastice cu locas pt maneta) + manopera 350 ron. Si bonus mi-a activat cd player-ul sa imi citeasca mp3-uri...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

corect nu mai ai setarile de clima pe E60 cu NBT si nici HUD display la Navi nu merge. LCI-urile 07/2007 (asa am si eu) nu au controler de CIC, au CCC abia dupa 2008 s-au pus CIC-uri , chiar si CCC cu controler de CIC. Un kit de CIC fara cabluri se gaseste pe ebay la 900$ fara transport. La 1200$ vine cu toate cablurile,adaptor de CAN pt navi,DVD in motion, voce activata, panou de clima si faceplate. Problema ramane la trim-ul consolei centrale, pe care unii o taie ca sa adapteze noul idrive sau trebuie comandata una noua (sau SH de pe ebay). Oricum, CIC-ul merge si cu idrive-ul vechi, se pune o setare in CAPPL care se numeste cum ZBE valoarea e low_with_slopes, asta pana gasiti trim-ul pt idrive-ul nou. Atentie oricum, trebuie verificat ce versiune de ZB are controlerul (modul ZBE) , de obicei trebuie programat cu o versiune mai veche (folosind winKFP) ca sa functioneze corect cu CIC (daca nu merge)

 

NBT-ul e complet produs nou, chiar si pe F10 pre 2011 la retrofit nu merg multe chestii.

 

Cat despre preturile "de parca sunt aur" , this is bmw. Eu am dat 265 AED pe un furtun jumatate din plastic.

 

spune-mi te rog!

eu am versiunea de baza cea mai naspa si urata pe e60 lci 06/2007

dar am un display si un idrive de CIC, momentan nu gasesc la un pret decent numai unitatea cic sa fac setul si ar vrea sa montez display-ul sau macar i-drive fiindca am si trim de i-drive si vede urat cu i-drive vechi..

se poate monta?

Link to comment
Share on other sites

S-a scris de enshpe mii de ori ca NU MERGE montat alt display decat cel al unitatii ce o ai pe masina.

iDrive-ul de CIC merge montat, dar cel mai probabil doar dupa update-ul unitatii de navigatie.

Pe scurt, nu merita efortul cu navigatia ce o ai acum.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Buna,

 

Am un E60 din 2007 cu un CCC și vreau sa trec la un CIC.

Ma poate ajuta cineva prin București cu piesele + montajul și la ce preț ?

Am și o unitate NBT pe care pot s-o dau la schimb.

 

Mulțumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salut.

 

Unde pot sa gasesc o lista cu codurile pieselor pentru retrofit?

 

Am un 525d 2004 fara navigatie. Am cumparat un display mare, nu stiu daca este de CCC sau CIC?! L-am montat merge clar doar partea din stanga a display-ului si as vrea sa montez si navigatia daca se poate si nu stiu exact ce modul cu ce cod sa caut.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.