Jump to content

vand e90 320d


darius_x

Recommended Posts

Vand bmw e90 320d, 163cp, varianta fara filtru particule, euro 4! km 201.000

An fabricatie 07.2005

 

Masina personala, are urmatoarele dotari suplimentare:

 

-volan M sport cu comenzi

 

-nuca schimbator M

 

-interior sport semipiele cu reglaj lombar si perne aer

 

-incalzire in scaune

 

-alarma oem

 

-senzori ploaie+senzori lumini

 

-oglinda retrovizioare heliomata

 

-dublu climatronic

 

-cup holders

 

-pilot automat

 

-proiectoare ceata

 

-jante pe 18 style 189 + distantiere h&r de 20mm spate

 

-bluetooth

 

-comenzi vocale

 

-sistem audio HI FI

 

-pachet lumini ambientale exterior+interior

 

Masina e in tara din 2011, sunt al 3 lea proprietar, acum doi ani cand am trecut o pe mine taxa era platita si nerecuperata! Masina a avut interior stock, nu am legat inca incalzirea in scaune si pernele de aer!

 

Pret 7800 euro

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

7800 pentru o masina veche de 10 ani, fara navi, manuala, dotari suplimentare nesemnificative, e prea bine...

 

 

7800 am cerut....taxa era recuperata, si din cate mi a spus noul proprietar dupa c a verificat la reprezentanta de fapt ar avea undeva la 350.000 reali, putea sa aiba si 2.000.000 nu aveai ce s ai reprosezi tehnic! pe mine nu ma intereseaza numarul din bord ci starea tehnica!

 

 

nu stiu ce dotari sunt semnificative pentru tine, dar pentru astea erau! a fost primul om care a venit sa vada masina, eram convins ca primul o si cumpara :thumbsup:

 

acum negociez pentru 318d lci ef dynamics :download:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil si cea pe care o vei lua va avea reali 250 de mii, insa dupa cum ai zis si tu conteaza starea tehnica. Desi parca m-as feri de o masina cu 350 de mii de km .

Oricum, cand am intrebat cum doar 200 mii , mi-ai raspuns la misto, desi sunt convins ca tu stiai ca are 350 mii.

Din cauza asta este piata cum este la noi.

Cand apar la vanzare e90 lci cu 10 mii euro si au 300 de mii km reali si 150 pe ceas, cum naiba sa mai poti vinde masini cinstite cu 13000 14000 mii euro cu 150mii reali? Asta e profilul cumparatorul roman. Insa si a vanzatorului .

Edited by cavaliere
Link to comment
Share on other sites

Probabil si cea pe care o vei lua va avea reali 250 de mii, insa dupa cum ai zis si tu conteaza starea tehnica. Desi parca m-as feri de o masina cu 350 de mii de km .

Oricum, cand am intrebat cum doar 200 mii , mi-ai raspuns la misto, desi sunt convins ca tu stiai ca are 350 mii.

Din cauza asta este piata cum este la noi.

Cand apar la vanzare e90 lci cu 10 mii euro si au 300 de mii km reali si 150 pe ceas, cum naiba sa mai poti vinde masini cinstite cu 13000 14000 mii euro cu 150mii reali? Asta e profilul cumparatorul roman. Insa si a vanzatorului .

 

crede ma pe cuvant ca nu i am verificat si nici macar nu am avut intentia sa i verific, i am dat vin-ul la om si el a verificat-o...

 

ba mai mult a venit cu un tinichigiu care tot spunea ca masina a fost lovita etc...si cu toate astea nu am lasat pretul sub pragul stabilit

si nici ei nu au plecat, mai mult ca sigur au vazut si alte masini...

 

nu mai merge nici un site cu VIN DECODER? Am dat ceva avans pt masina asta VJ88201 si nu reusesc nici cum sa l descifrez....

Link to comment
Share on other sites

crede ma pe cuvant ca nu i am verificat si nici macar nu am avut intentia sa i verific, i am dat vin-ul la om si el a verificat-o...

 

ba mai mult a venit cu un tinichigiu care tot spunea ca masina a fost lovita etc...si cu toate astea nu am lasat pretul sub pragul stabilit

si nici ei nu au plecat, mai mult ca sigur au vazut si alte masini...

 

nu mai merge nici un site cu VIN DECODER? Am dat ceva avans pt masina asta VJ88201 si nu reusesc nici cum sa l descifrez....

]

 

Bmw archive nu mai merge de ceva zile. Bmwvin.com merge.

 

PS: treci de la 163 cp la 143? Nu te-as sfatui.

Edited by pss
Link to comment
Share on other sites

De data asta trebuie sa fiu de acord cu severin.

Trebuie sa fii prost sa dai 8 mii euro pe o masina cu 350 000 km de 10 ani vechime. Uite, exemplu perfect pentru snobismul din Romania. In loc sa isi cumpere omul o skoda, golf etc de 4 ani cu 100 120 de mii km, ca doar atat il tine buzunarul el vrea sa conduca BMW.

Voi chiar credeti ca masina asta era cumparata in Germania de un neamt? Era cumparata de un turc sau roman...

 

Probabil ca era super bine intretinuta...dar ce fiabilitate iti ofera masina aia ?? O masina de 10 ani si 350 k km te lasa in drum oricand. Eu daca mi-as fi luat asa o masina nu as fi iesit cu ea din tara la drum lung..sincer. Daca vrei sa agati studente cu BMW_ul e ok...oricum ele nu stiu din ce an este.

  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Poate are km puțini sĂŁ merite un 9000.

Te rușinezi dacĂŁ pui și link-ul ĂŽmpricinatei sau ți-e teamĂŁ cĂŁ ți-o suflĂŁ altul?

Fii fĂŁrĂŁ teamĂŁ, nu prea e dotatĂŁ!

 

ma tu ai ce ai cu dotarile :)) cumparati tu, s class, mie nu mi trebe eu stiu ce vreau, si nu cer sfaturile, cel putin nu de la cineva cu numar asa mic de posturi!

 

si pretul e aproximativ acelasi cu cat am vandut masina aia veche din 2005 cu 500.000km :thumbsup:

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

CalmeazĂŁ-te!

Nu te desconsiderĂŁ cineva!

Cititorii doreau sĂŁ afle de la tine informații, dacĂŁ ai mĂŁrinimia de a le ĂŽmpĂŁrtĂŁși cu rĂŁutĂŁcioșii tĂŁi colegi de forum.

 

De parcĂŁ posturile demonstreazĂŁ priceperea ĂŽn ceva.

 

Am avut diverse mașini și am dorit mai mult de la fiecare urmĂŁtoare.

Dotãrile unui autoturism oferã câte ceva util/pentru confortul conducãtorului.

Iar aceastĂŁ marcĂŁ, pentru toți, ar trebui sĂŁ ĂŽnsemne pe lângĂŁ 4 roți și un volan și un cât mai mare confort/plĂŁcere de a conduce, pe care ĂŽl ai ĂŽn minte ĂŽn momentul achiziționĂŁrii și ulterior.

Anterior neavând un autoturism cu xenon, navigație, piele, ĂŽn prezent am o mare satisfacție sĂŁ dețin un Bmw cu. Mai sunt și alte motive de apreciere cu privire la calitatea oferitĂŁ de E90.

 

SĂŁ faci o achiziție pe placul sufletuli tĂŁu și sĂŁ nu-ți fie umbritĂŁ de nimeni bucuria!

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

bmw-ul asta o sa fie a 3 a masina ca nivel de utilizare daca nu pun in balanta si masina de servici, bmw-u pentru mine e un hobby pot spune, nu mi trebuie unul full, ca ma plictisesc prea repede de el, sa nu mai luam in calcul diferenta de bani! asta e bugetul, nu dau mai mult si nu vreau mai mult!

 

 

imi place sa aduc personal modificari si retrofituri la masina!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7800 am cerut....taxa era recuperata, si din cate mi a spus noul proprietar dupa c a verificat la reprezentanta de fapt ar avea undeva la 350.000 reali, putea sa aiba si 2.000.000 nu aveai ce s ai reprosezi tehnic! pe mine nu ma intereseaza numarul din bord ci starea tehnica!

 

 

nu stiu ce dotari sunt semnificative pentru tine, dar pentru astea erau! a fost primul om care a venit sa vada masina, eram convins ca primul o si cumpara :thumbsup:

 

acum negociez pentru 318d lci ef dynamics :download:

 

Pai de aia ai si vandut-o!

Tu stiai ca are 350 000 si oricum ala care cumpara o masina din 2005 ii credul!

Cum sa crezi ca are 200.000 din 2005!

Sau acum arubci cu noroi in ala care a luat-o si spui aici pe forum ca ii cam teapa! Cu kilometri facuti la bunul plac al acestuia!

Si tu la cat ai luat-o, la 150000 si de fapt erau 300000km!

 

 

 

Iph6+

 

Faza sta chiar ca m-a lasat masca!

Asa cum spune un alt coleg, cum sa mai vinzi masini cu 13000-14000 de euro cand astia dau km inapoi si isi bat joc de toata lunea interesata!As vrea ca pe forumul acesta sa fie doar conducatori cinstiti si corecti!

Aia tapari sa fie scosi de pe forum!

Asteptam in lunile urmatoare sa apara si cumparatorul si sa spuna exact blll masini! Ca sa ne dam seama in primul rand de sinceritatea vanzatorului!

 

 

 

Iph6+

Edited by ciprian8888
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

INVATATI SA CITITI prima data, unde ai vazut tu ca am spus ca e tzeapa sau ca masina are 350.000km?

 

masina are topic de prezentare pe forum din prima zi decand am luat o, scrie acolo si cati km avea, nu cred ca apar 300,000 sau 150.000

 

ramane sa se mai trezeascu unu sa spuna ca masina e si dauna totala, ca am spus eu!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.