Jump to content

Sfaturi achizitie E90


b82bog

Recommended Posts

Aici pe forum ai cautat? Poate are cineva vreun E90 de vanzare si de obicei cele de aici sunt destul de bine intretinute. Eu nici nu m-as uita la cele fara navigatie sau cele cu ecranul mic. Din start sa fie cu ecranul mare. Avand E90, mi se pare ca-i incompleta masina fara acel ecran mare. Oricum tine si de gusturi.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aici pe forum ai cautat? Poate are cineva vreun E90 de vanzare si de obicei cele de aici sunt destul de bine intretinute. Eu nici nu m-as uita la cele fara navigatie sau cele cu ecranul mic. Din start sa fie cu ecranul mare. Avand E90, mi se pare ca-i incompleta masina fara acel ecran mare. Oricum tine si de gusturi.

 

Hai lasa ca navigatia e misto doar ca arata mai bine cu gogoasa in bord, altfel utilitatea ei este cel putin relativa. Cat despre ecranul mic, eu am si la e90 si la x1 cu ecran mic si nu simt vreun lips fata de ecranul mare. Depinde si ce vrei de la masina.

Daca gasesti o masina misto si cu km putini insa nu are navigatie sau are ecran mic, din punctul meu de vedere eu as lua-o.

Cea din primul link are avantajul ca e xdrive, dupa parerea mea ala face cat 10 navigatii mici sau mari.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da toti ne dorim masini cat mai dotate,la bani buni dar adevarul e ca atunci cand cauti ceva nu gasesti si ca atare iei decizia cea mai potrivita momentului,eu am vandut fosta masina intr-un moment in care nu ma mai asteptam sa o vand,aveam nevoie neaparat de masina,i-am dat drumul rapid si m-am orientat pe mobile...in 4 zile am gasit -o pe actuala...poate vream si eu un navi niste scaune incalzite,dar la momentu ala zici ca o dat iama toata Europa dupa masini in De.pana la urma am sacrificat dotarile in favoarea km.ce voiam eu sub 200000 km nimik+ceva mai scumpe+ca erau prin niste zone pe unde o-ntarcat mutu iapa si nimeni nu mergea prin zona aia...una peste alta mai tine si de noroc poti sa o iei cu carte la zi si sa ai bulanu sa vii acasa si sa se strice ceva,decat ceva de afara mai bine cauti si aici pe forum una care iti inspira incredere,mergi o vezi,o verifici si aia e.
Link to comment
Share on other sites

Se poate o parere despre masina asta? Pret vs dotari, motor si an. Are 150k km si costa in jur de 6500 euro.

Masina arata foarte bine si in afara de un sunet la o fulie, nu am gasit defecte (detectabile in afara service-ului). Va multumesc.

 

 

Type VA51

Model 318i Ul - EUR

Development Code E90

Chassis LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N46

Displacement 2.00

Power 95

Drivetrain HECK

Transmission MECH

Color Monacoblau Metallic - A35

Upholstery Stoff Fluid/anthrazit - ALAT

Production Plant LEIPZIG

Production Date 2006-08-22

 

4AG Interior Strip Titan. Dull Interieurleisten Titan Matt

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

 

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

313 Exterior Mirror Package Aussenspiegelpaket

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

465 Through-load System Durchladesystem

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

563 Lights Package Lichtpaket

6UE Anti-theft Security Sys.f. Navi Dvd Diebstahlschutz Navi-dvd

606 Navigation System Business Navigationssystem Business

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

7RS Comfort Package Comfort Paket

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

931 Winter Wheels Instead Of Summer Wh Winterraeder Statt Sommerraeder

969 Request Navigation Dvd On Shipping Request Navig. Dvd E60 On Delivery

Link to comment
Share on other sites

Aici pe forum ai cautat? Poate are cineva vreun E90 de vanzare si de obicei cele de aici sunt destul de bine intretinute. Eu nici nu m-as uita la cele fara navigatie sau cele cu ecranul mic. Din start sa fie cu ecranul mare. Avand E90, mi se pare ca-i incompleta masina fara acel ecran mare. Oricum tine si de gusturi.

 

Pe forum nu m'am uitat deoarece eu in Germania locuiesc; nu mi se merita sa aduc din Romania o masina aici.

Edited by DejanM
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

doresc sa-mi cumpar un bmw 318i e90 lci, deoarece nu fac mai mult de 10000km/luna.

Fiind primul bmw ceva sfaturi inainte de cumparare?! la ce sa fiu atent, ce sa verific?

Mentionez ca sunt interesat doar de motorizarea aceasta.

 

Am gasit acest anunthttps:

//www.olx.ro/oferta/bmw-e90-lci-ID8of7J.html#2b5fde6211

este din bucuresti sect 5, stie cineva aceasta masina? inainte ar fi avut B-97-JVE SAU B-27-JVE

Edited by Hornet
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut,

 

As vrea sa imi schimb masina si oscilez intre e87, e90 si A3. Puteti sa imi dati cateva sfaturi cu privire la e90? Motorizare, buget de investitii initiale, alte recomandari.

Masina va fi utilizata pentru doua persoane si va parcurge cam 15.000 km/an, 80% in oras. Buget: 6000 euro Nu am pretentii de racer, masina poate fi si break, singura optiune care este absolut esentiala - climatizare automata. Optional as prefera sa aiba cutie automata, dar nu e must-have.

 

Merci!

Link to comment
Share on other sites

cu 6000 euro nu cred ca iei un e90 in stare buna, tot va trebui sa bagi 1-2000 euro in reparatii; posibil sa gasesti in banii astia un e87 sau a3 in stare foarte buna, dar nu mai nou de 2007.
Link to comment
Share on other sites

cu 6000 euro nu cred ca iei un e90 in stare buna, tot va trebui sa bagi 1-2000 euro in reparatii; posibil sa gasesti in banii astia un e87 sau a3 in stare foarte buna, dar nu mai nou de 2007.

Merci de info. In principiu am gandit 5500-6000 pentru masina si 500-1000 euro pentru eventuale reparatii (a se citi 6500 buget total). Ca an as vrea sa fie intre 2006-2008. Motorul ar fi mai bun un benzinar avand in vedere ca merg ~15.000 km/an plus ca as evita problemele care apar de la filtrul de particule? Nu sunt un adept al vitezei, dar prefer un motor mai mare pentru cuplu.

Strict intre e87 si e90 pe ce ar trebui sa merg in bugetul meu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.