BMWClub: Sfaturi achizitie BMW X1? - BMWClub

Jump to content

• 5 Pages +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Sfaturi achizitie BMW X1?

#81 User is offline   Razvan0811 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 22 January 2019 - 17:57

Va salut,

De ceva vreme ma uit dupa X1 si in acelasi timp dupa Tiguan.
Am nevoie de ceva mai inalt, de preferat sa reziste un pic la coclauri sau urcari pe munte (nimic extrem, dar poate nu este asfaltat). In mare parte am nevoie de spatiu pt 2 persoane (uneori 3) pt concedii, camping, etc.

Stiu ca X1 nu este chiar iubit de fanii brandului BMW, dar mie mi se pare o masina draguta, cu un aspect decent.

In 13-15k, exista sanse sa gasesc ceva "decent"? As vrea sa o tin cel putin 3 ani si fac undeva la 10-15k km pe an.

Am vazut mai sus notarile colegului despre servotronic, si mai stiu ca trebuie luata in vedere distributia pe lant (exista vreun an de productie unde au reparat problema?).

Sunt interesat de pareri la rece, sa stiu daca are rost sa-mi fac sperante sau nu.

Buget de revizii/urgente - exista. Nu este extraordinar, dar daca trebuie sa dau odata 2000 lei pt o urgenta nu o sa fiu nevoit sa ma imprumut.

Pareri?

-ah, luasem in vizor un 2.0D sau 2.0i cu xdrive. Este un buget realist sau mai bine ma reorientez?

This post has been edited by Razvan0811: 22 January 2019 - 17:58

0

#82 User is offline   alex230ro 

• Fan dependent

Posted 22 January 2019 - 18:07

Bugetul e ok aș zice s cauți benzina.altfel mergi și vezi mașin acolo ți dai seama daca ți place.
0

#83 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 22 January 2019 - 22:39

Sfatul meu sincer este sa cauti altceva daca spui ca vrei sa iesi cu el putin pe coclauri. Garda la sol la x1 este modesta si masina e facuta mai mult pt asfalt si eventual ceva zapada. Sistemul xdrive nu e rau, doar ca garda la sol o limiteaza, la fel si unghiurile de atac si degajare. Decat sa ramai cu bara prin pietroaie sau sa o julesti, mai bine te uiti dupa ceva mai inalt.
In bugetul tau ti-as recomanda un Subaru Forester pe benzina, sunt masini excelente, chiar daca dpdv al designului par usor anoste.

0

Share this topic:

• 5 Pages +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro