Jump to content

Probleme lumini -> faza scurta\lunga


Radu_ed

Recommended Posts

eu am zis pozitie nu faza scurta. daca la tine e una si acelasi lucru.....asta e altceva

 

 

 

era simplu. nu ai navi sa ti spuna exact ce bec e problema, crezi ca toate becurile sunt bune => te duci la service :thumbsup:

 

 

PS: ar fi tare sa fie unul de pe spate :frantics:

toate becurile sant bune.si pe fata si pe spate si in interior si in portagaj si in torpedo si in scrumiera...verificate si nu doar de mine ;)daca nu ai chef sa discutii la subiect..adica eroare faza scurta,atunci te rog sa ma scutesti ,ca de vrajeli ca sant satul eu de ale mele incat sa mai am chef si de mistourile tale ieftine.am inteles ce vroiai sa zici.tu ai navi,xenon si alte minuni.am notat de prima data.lasa-ne pe noi astia fara navi si alte minuni! santem mai saraci,nu avem bani de minuni dealea,nu stim sa recunoastem un bec ars:)

ps.ma duc sa verific presiunea in roti ca poate inginerii astia de la bmw sant atat de cretini incat au pus eroare faza scurta in bord si eu caut unde nu trebuie

Edited by oradeanul78
Link to comment
Share on other sites

Cum spuneam, diagnoza e sfanta. Exista becuri cu rezistenta mai mare, care dau eroare desi functioneaza. Dar pana nu afli si parerea FRM-ului despre toata povestea, e doar un lotto. Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

am si eu eroarea din poza de mai jos desi toate becurile functioneaza.am cautat pe forum ce semnifica aceasta eroare si nu am gasit nicaieri,la fel cum nici prin varul google nu am gasit nicaieri semnificatia acestui martor.sa am si eu aceeasi probleme ca cei de pe acest topic!?cineva mi-a zis ca e eroare de la faza scurta asa ca in speranta ca nu fac offtopic am postat aici ,poate cineva a mai avut aceasta problema si ma lamureste si pe mine. multumesc anticipat

Conform manual, faza scurta sau proiectoarele nu functioneaza. Totusi pot fi becuri functionale dar neconforme si de aici eroare.

De precizat ca defectele la lumina de pozitie, faza lunga sau lampile ceata spate sunt semnalate separat

post-76513-0-93438900-1509132443_thumb.png

Edited by Madutzu25
Link to comment
Share on other sites

toate becurile sant bune.si pe fata si pe spate si in interior si in portagaj si in torpedo si in scrumiera...verificate si nu doar de mine ;)daca nu ai chef sa discutii la subiect..adica eroare faza scurta,atunci te rog sa ma scutesti ,ca de vrajeli ca sant satul eu de ale mele incat sa mai am chef si de mistourile tale ieftine.am inteles ce vroiai sa zici.tu ai navi,xenon si alte minuni.am notat de prima data.lasa-ne pe noi astia fara navi si alte minuni! santem mai saraci,nu avem bani de minuni dealea,nu stim sa recunoastem un bec ars:)

ps.ma duc sa verific presiunea in roti ca poate inginerii astia de la bmw sant atat de cretini incat au pus eroare faza scurta in bord si eu caut unde nu trebuie

 

 

esti tare complexat :rolleyes:

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Scz daca sunt off topic... La mine functioneaza toate becurile doar ca cele de faza scurta vad slab.Becurile sunt aftermarket. Daca stiti ceva marca sau becuri mai bune va rog sa imi recomandati.Apropo sunt becuri H7 normale ( fara halogen sau angel ).

Am vazut ceva becuri Led H 7 .... stiti ceva de ele? Daca le montez imi apare eroare in bord?Are rost sa cumpar ? Costa 170 ron perechea.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.