Jump to content

km bmw


cristi pandes

Recommended Posts

Se merita achizitionarea unui bmw ( 520d e60) cu +150.000 ? buget undeva la 13-14.000~

Cineva imi spunea ca mai bine o alta marca cu km mai putini , dar am un prieten cu un ford mondeo (nou) luat in iarna si de vreo 3-4 saptamani doarme in service .. :)))

 

Parerea mea ca mai bine +150.000 reali ,decat 70.000 fake .

 

Ar mai fi si varianta unui e90 .. dar nu prea se compara cu e60 :D

 

 

Astept pareri

Link to comment
Share on other sites

depinde cati km faci pe an.

daca faci peste 35-40.000km pe an eu as lua o masina cu km mai putini.

daca faci ~15.000 e ok si o masina cu rulaj mai mare.

 

nu poti compara e60 cu vreun ford. si ma gandesc ca daca ai 15k de achizitie nu se mai pune problema sa te bage in faliment costurile de intretinere.

Edited by CosminE46
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In primul rand la banii aia mergi in Germania si cumpara masina de acolo. Nu o sa regreti. Apoi daca nu faci mai mult de 20.000 km pe an, orienteaza-te pe un e60 benzina. Ai sansele sa gasesti variante mai multe cu km mai putini. Daca circuli mult cu masina, si faci drumuri si in afara orasului eu as merge pe un 525d. Spor!
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In primul rand la banii aia mergi in Germania si cumpara masina de acolo. Nu o sa regreti. Apoi daca nu faci mai mult de 20.000 km pe an, orienteaza-te pe un e60 benzina. Ai sansele sa gasesti variante mai multe cu km mai putini. Daca circuli mult cu masina, si faci drumuri si in afara orasului eu as merge pe un 525d. Spor!

 

520d sa fie lenes ? asa ar fi varianta e90 , mai nou si mai putini km ..

De mers merg,de 2 ori pe an tot o duc pana in Franta ..

 

 

Problema de intretinere nu se pune , daca mai pica ceva ocazional nu e problema , dar nu frecvent ..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Eu as gandi asa:

-sub 25 000 pe an nu as lua diesel

-primii 10 km motorul e inca rece si nu consuma foarte putin(al meu 318d dimineata pana ajung la lucru are o medie de 8 iarna in afara orasului si pana la lucru am 17 km, deci daca as merge doar la lucru ar fi cam mare consumul pentru un diesel)

insa merg mult mai mult (40-45000 pe an) ceea ce justifica.

 

nu uita sa te informezi bine in legatura cu problemele care pot aparea la fiecare model si sa le cunosti simptomele...eu am schimbat un diferential din cauza ca nu stiam cum trebuie sa se auda si la cumparare mi se parea un zgomot normal care s-a intensificat in timp.apoi volanta cam face probleme la modelele mai vechi un pic..nu stiu cum stau astea noi.ghid de cumparare pentru masini second hand

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.