Jump to content

BMW vechi vs modele noi...


Sile

Preferati modelele mai vechi de BMW(pana in 1995) sau cele mai noi(1995-2007)??  

752 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

fiindca intrebarea era ''ce masina preferati?'' am ales dupa '95. imi plac si modelele vechi dar nu mai fac fata la cerintele actuale(ex. consum, stabilitate, confort, siguranta..). de cealalta parte nici e90 nu e ce as fi vrut eu sa fie, ramanand fan al e46, e39, e60, e89 si f10(noul 5ar imi place mult)
Link to comment
Share on other sites

Vreti masini vechi? luati de aici:

Sa nu imi spuneti ca se pot compara astea cu modelele noi(ATENTIE,nu vorbim de performante,stabilitate,siguranta,etc...ma refer strict la emblema alb-albastra). Eu unul nu as da o asemenea capodopera pe nici-un model din ziua de azi. :twoup:

Ca modele noi,imi place foarte mult noua serie 5,7-arul(asta nou) si M3-ul(nou,binenteles)

Mai multe poze,gasiti la rubrica "modele retro",sunt facute de mine "pe viu" sau "face to face" :)

Pt cei ce le plac modelele noi,as vrea sa-mi spuneti daca va plac si aceste masini(din poze) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

I-mi plac modelele care au iesit intre 1999 si 2004 ! Visul meu cel mai mare dar din ce in ce mai greu de realizat si care mi-a marcat copilaria este sa am un 850i sper macar sa am ocazia sa fac o tura cu unul !

 

Am un prieten care l-ar cam vinde, 850i ...nu mai stiu din ce an, negru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Votat ambele. Cele noi, de dupa "Bangle era" si-au mai recapatat personalitatea, ca din 2003 pana in 2008 parca sunt Lexus toate. Cele vechi sunt ok ca a doua masina, ca si "gaina batrana face supa buna", cu conditia sa fie intr-o stare tehnica rezonabila. Ex:

 

Si acum sunt audi. Cu greu deosebesc un F10 de F01. Groaznic. O idee si gata. Au design pentru cativa ani :pinch:

Link to comment
Share on other sites

Putine se pot incadra la "Oldies but Goldies" ... e vb de siguranta si necesitati.Traficul nu mai este ce a fost acum 50 de ani.Multe se schimba si lumea se adapteaza cerintelor :) ii bn ca firme renumite precum bmw mercedes audi wv opel etc au reusit sa tina pasul nu ca dacia noastra.Reprezentanta Dacia dupa parerea mea lasa de dorit prin metodele necrestine de a promova si prosti lumea buna!Facem francezii de ras :))
Link to comment
Share on other sites

Masinile vechi care erau facute cu simt de raspundere si respect pentru clienti. Cele noi sunt facute din mult plastic , piele de autobuz, lemn de scaun de terasa. S a trecut de la productia de nisa de lux la productia de masa pentru toate categoriile de oameni.

Numai vb de ce valoare avea un seria 7 de exemplu acum 10 ani si ce valoare are acum. Masina mea a costa 110000 de dolari in 2000 pe vremea aia puteai sa iti cumperi 10 aparamente in bucuresit de bani astia si vreo 3 in Germania. Intre timp materialele au devenit mult mai scumpe astfel incat producatori au renuntat la calitatea materialelor si au plusat cu electronica chinezeasca care face cateva sute de euro. Numai vb ca toti producatori de subansamble care le folosesc cei de la bmw au inceput si ei sa faca rabat la calitate si sa fie interesati sa vanda piese de schimb.

Deci votez pentru masinile vechi puse la punct in care sincer am mai multa baza decat intr una noua sa plec la un drum de 2000 de km

Link to comment
Share on other sites

I-mi plac modelele care au iesit intre 1999 si 2004 ! Visul meu cel mai mare dar din ce in ce mai greu de realizat si care mi-a marcat copilaria este sa am un 850i sper macar sa am ocazia sa fac o tura cu unul !

 

 

hai cu benzina ca iti dau eu un 750i E32 sa te dai pana te saturi :)))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.