Jump to content

BMW vechi vs modele noi...


Sile

Preferati modelele mai vechi de BMW(pana in 1995) sau cele mai noi(1995-2007)??  

752 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu personal ma simt mai atras de BMW-urile cu ani de fabricatie pana in 1995 decat de cele mai recente.Ma refer atat ca design cat si ca putere. Am impresia ca si-au mai perdut din aliura de "gangsta car", au devenit mai "moi" , mai "feminine" , inclina din ce in ce mai mult spre confot, parca sacrificand sportivitatea :blink: . Singura exceptie o fac inca modelele M.

 

Este parerea mea si nu vreau sa imi sara lumea in cap(mai ales cei cu masini noi). :)

 

 

Astept raspunsuri si lamuriri.

 

MULTUMESC

Link to comment
Share on other sites

Eu personal ma simt mai atras de BMW-urile cu ani de fabricatie pana in 1995 decat de cele mai recente.Ma refer atat ca design cat si ca putere. Am impresia ca si-au mai perdut din aliura de "gangsta car", au devenit mai "moi" , mai "feminine" , inclina din ce in ce mai mult spre confot, parca sacrificand sportivitatea :blink: . Singura exceptie o fac inca modelele M.

 

Este parerea mea si nu vreau sa imi sara lumea in cap(mai ales cei cu masini noi). :)

Astept raspunsuri si lamuriri. 

 

MULTUMESC

228299[/snapback]

pana in 1995 imi place e39 (atunci s-a lansat din cate stiu), pana in 2007 tot e39, deci aleg pana in 1995 :) Nu exclud nici varianta ambele :)

Edited by aleXpeed
Link to comment
Share on other sites

Imi place E34. Imi place cam tot de la bmw...dar de la seria 5 in sus...

Nu-mi place X3...si parca si X5 se termina cam cocosat....Modelele din gama fabricate intre 1995 si 2001 parca ai devenit comune cu celelalte masini la fata...aceleasi pante, parca aceleasi forme, stopuri etc...dupa 2001-2003 au inceput sa rescrie spiritul BMW...

Link to comment
Share on other sites

Imi place E34. Imi place cam tot de la bmw...dar de la seria 5 in sus...

Nu-mi place X3...si parca si X5 se termina cam cocosat....Modelele din gama fabricate intre 1995 si 2001 parca ai devenit comune cu celelalte masini la fata...aceleasi pante, parca aceleasi forme, stopuri etc...dupa 2001-2003 au inceput sa rescrie spiritul BMW...

229718[/snapback]

 

 

 

 

Nu puteai avea mai mare drepate sunt perfect de acord cu tine, dar eu zic ca inca mai au pana sa ajunga ce au fost, nu mai exista deloc deosebiri , pana si japonezele seamana cu cele europene.

Link to comment
Share on other sites

Ms...a fost o perioada in care parca si-au schimbat desenatorul....bine, poate atunci se inventasera si proiectele alea de aerodinamicitate...si atunci, toate fiind aerodinamice..erau toate la fel...ca doua picaturi de apa :blink:

Totusi, seria 7 parca mai pastra o unda de limuzinitate....bmwlistica... :)

PS: ce de cuvinte am inventat in acest topic.... :)

Link to comment
Share on other sites

nu pot sa spun ca sunt fan modele vechi, imi plac mai mult cele noi (seria 3,1). Dar seria 5 E34.. e masina perfecta la design si feeling. Sper cat de curand sa incep lucru la un E34 pe care sa-l aduc in 2007, adica sa pun toate sistemele noi de siguranta si gadgeturile care se pot pune (ESP, car pc, xenon, etc). :blink:

 

edit: era sa uit, seria 7 E38 imi place cel mai mult dintre toti 7-arii.

Edited by xpander
Link to comment
Share on other sites

Modelele vechi parca au un suflet, o istorie. Cele noi au din ce in ce mai mult aspect de mashini chinezesti iar E46 in 4 usi imi pare masina de directoreasa la o firma de mana a doua... Prea " normal car".... Nu zic ca modelele noi nu sunt performante dar parca le lipseste aerul de legenda...

urasc E46 in 4 usi.... Zici ca e Renault. Nu sare in ochi cu absolut nimic... Majoritatea mai au si motoare partzaite... 120-140 de cai pt un motor modern e cam de nivelul Renault... Mie cam greatza in concluzie...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Parca modelele mai vechi erau mai barbatesti, mai din topor( in sensul bun al cuvantului). Daca facem o comparatie din punct de vedere al materialelor , parca si acestea erau de mai buna calitate( tabla era mult mai groasa). Mie sincer imi plac modelele cu botul de rechin, care de altfel sugereaza agresivitatea celebrului pradator. Din modelele noi E39 aduce o idee cu rechinul.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.