Jump to content

BMW vechi vs modele noi...


Sile

Preferati modelele mai vechi de BMW(pana in 1995) sau cele mai noi(1995-2007)??  

752 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu inteleg cum iti dai seama de dotari doar privind masina din exterior? :)

 

vorbesc despre poachet m, jante, etc...ce se poate observa din exterior, cu siguranta nu despre eventuala remapare a ecu :)

 

E bine sa nu judeci o carte dupa coperti, foarte multe e36 de 2000 de euro din de.. sunt 316i da au pachet M

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg cum iti dai seama de dotari doar privind masina din exterior? :)

 

vorbesc despre poachet m, jante, etc...ce se poate observa din exterior, cu siguranta nu despre eventuala remapare a ecu :)

 

E bine sa nu judeci o carte dupa coperti, foarte multe e36 de 2000 de euro din de.. sunt 316i da au pachet M

 

in general nu judec nimic si pe nimeni...spuneam doar ca apreciez o masina bine intretinuta, intorc capul dupa ele mai ceva decat dupa femei - indiferent de model, e foarte adevarat ca sunt multe exemplare de genul "afara vopsit gardul, inauntru leopardul... :) "...referitor la ce ai spus tu, sunt multe din ani mai buni, cu motoare puternice si numarul de tumbe (la accidente) direct proportional cu bhp...cand le privesti de afara...parca-s scoase din cutie, atat de bine arata...si asta e adevarat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eu personal ma simt mai atras de BMW-urile cu ani de fabricatie pana in 1995 decat de cele mai recente.Ma refer atat ca design cat si ca putere. Am impresia ca si-au mai perdut din aliura de "gangsta car", au devenit mai "moi" , mai "feminine" , inclina din ce in ce mai mult spre confot, parca sacrificand sportivitatea <_< . Singura exceptie o fac inca modelele M.

 

Este parerea mea si nu vreau sa imi sara lumea in cap(mai ales cei cu masini noi). :)

 

 

Astept raspunsuri si lamuriri.

 

MULTUMESC

 

 

 

votat < 95

 

in ordinea urmatoare:

 

e30

e36

e34

e31

e24

 

si dupa 95 sunt cateva cu un aer aparte:

 

e38

e39

e46

 

 

cam multe masini .. voi avea nevoie de un garaj mare.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Erik Goplen: seria 3 E46 (Designworks/USA)

dpdv meu, cea mai reusita caroserie BMW gandita vreodata...

 

nu pot fi de acord cu tine !!! cea mai frumoasa caroserie de la BMW a fost si ramane E38 ,linie ,rafinament , confort ,agresiv exact ce astepti de la o masina ,sau de la o femeie

Link to comment
Share on other sites

nu pot fi de acord cu tine !!! cea mai frumoasa caroserie de la BMW a fost si ramane E38 ,linie ,rafinament , confort ,agresiv exact ce astepti de la o masina ,sau de la o femeie

mie cel mai mult imi plac : E30 , E24 , E31 ... Aici cred ca este vorba de gusturi ...

Edited by Franco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
urate daca le compari cu ce e acum pe piata, dar la vremea lor...... :)

 

La vremea lor nu stiu.Nu existam atunci pentru a fi in stare sa fac o comparatie cu alte firme.

Mi se par urate acum.Nu sunt genul sa cad pe spate cand vad un BMW antic:"domne, da ce masina, ce traditie, incredibil,cu masina asta s-a scris istoria,...este un BMW.Este un cazan ruginit care poate, repet, poate va fi adus la starea intiala.In general apar tot felul de visatori care repara o ruginatura cu piese de Dacia si se considera fani BMW.

BMW inseamna pentru mine masinile actuale, tehnologia actuala,...Nu traiesc in trecut.

Sunt pragmatic cred. <_<

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

urate daca le compari cu ce e acum pe piata, dar la vremea lor...... :)

 

La vremea lor nu stiu.Nu existam atunci pentru a fi in stare sa fac o comparatie cu alte firme.

Mi se par urate acum.Nu sunt genul sa cad pe spate cand vad un BMW antic:"domne, da ce masina, ce traditie, incredibil,cu masina asta s-a scris istoria,...este un BMW.Este un cazan ruginit care poate, repet, poate va fi adus la starea intiala.In general apar tot felul de visatori care repara o ruginatura cu piese de Dacia si se considera fani BMW.

BMW inseamna pentru mine masinile actuale, tehnologia actuala,...Nu traiesc in trecut.

Sunt pragmatic cred. <_<

 

pe mine ma fascineaza cum tehnologia de acum 2 decenii este peste sau echivalenta cu tehnolologia mileniului 3 (a altor producatori). Cata vreme exista o medie intre ele...imi ajunge, nu am nevoie de mai multa tehnologie decat pot... folosi. iar daca masina sta pe strada "lipita" prin propriile "amortizoare clasice" spre exemplu...nu am nevoie de electronic bull-crap.

un fel de explicatie :bashwall:

desigur, imi place si F01, dar prefer s-o ard minimal :unsure: ce nevoie am sa ma uit pe un ecran sa vad ce masini vin din stanga sau din dreapta? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Un arc de cerc care culmea, in loc sa fie orientat cu interiorul spre sofer e orientat cu exteriorul... <_< :)

 

:bashwall: .......pe mine cel mai rau ma deranjeaza ceasurile de logan....alea la e46 si e39,macar erau bine pozitionate aveau o aranjare...astea noi...sunt tipic de logan...

Link to comment
Share on other sites

daca nu ar fi in Romania cum e, as prefera, pe langa un BMW cu care merg zilnic, un E24 pe care sa-l lustruiesc toata ziua si sa-l scot doar in duminicile insorite.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:1985_BMW_M635CSi.JPG am pus si un link cu o poza da nu o vede.

Edited by marius_ivan
Link to comment
Share on other sites

<_< .......pe mine cel mai rau ma deranjeaza ceasurile de logan....alea la e46 si e39,macar erau bine pozitionate aveau o aranjare...astea noi...sunt tipic de logan...

 

Cam seamĂŁnĂŁ...

 

http://img148.imageshack.us/img148/3522/fm6dash.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/3193/borddacialogan.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.