Jump to content

Pozitiile nu merg la X3 F25


Recommended Posts

Salut baieti,

 

Am si eu aceeasi problema, pozitiile de pe haion nu se mai aprind, x3 f25.

Am gasit pe olx pe cineva care vrea 400 lei sa rezolve problema. Nu ma pricep la electronica si nu am niciun fel de scule sa ma ocup singur.

Stiti pe cineva care se pricepe si nu cere 100 euro pe doua lipituri?

 

Multumesc,

Edited by dysco
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti,

 

Am si eu aceeasi problema, pozitiile de pe haion nu se mai aprind, x3 f25.

Am gasit pe olx pe cineva care vrea 400 lei sa rezolve problema. Nu ma pricep la electronica si nu am niciun fel de scule sa ma ocup singur.

Stiti pe cineva care se pricepe si nu cere 100 euro pe doua lipituri?

 

Multumesc,

 

Sfatul meu este sa iti iei altele noi , merg foarte bine si cele aftermarket ( sunt si mult mai ieftine ). Initial " m-am jucat" si eu cu lipituri dar crede-ma este ceva provizoriu, cel putin a sa a fost la mine. Un stop pentru haion este in jur de 300 lei.

Ca sa nu mai zic ca dupa ce l-am schimbat pe primul s-a dus si al doilea, trebuie sa fi fost vre-o legatura intre ele . Acum nu mai am probleme. Mai nasol este daca se duce cel dupa aripa ca aftermarket nu se gasesc :(.

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu este sa iti iei altele noi , merg foarte bine si cele aftermarket ( sunt si mult mai ieftine ). Initial " m-am jucat" si eu cu lipituri dar crede-ma este ceva provizoriu, cel putin a sa a fost la mine. Un stop pentru haion este in jur de 300 lei.

Ca sa nu mai zic ca dupa ce l-am schimbat pe primul s-a dus si al doilea, trebuie sa fi fost vre-o legatura intre ele . Acum nu mai am probleme. Mai nasol este daca se duce cel dupa aripa ca aftermarket nu se gasesc :(.

 

Ai schimbat si ledurile si modulul electronic? Daca da, unde ai gasit aftermarket?

Link to comment
Share on other sites

si la mine facea figura asta, dar problema a fost alta...merita verificat in prima faza daca ajung 12v la mufa de la stop.

eu aveam firele intrerupte

stopul de pe haion mort plus radio lipsa.

oricum daca se stinge stopul nu va fi led ars...ori fir interrupt ori electronica dusa.

din 4 leduri, cate are E91 de ex se ard 1 sau 2...nu toate odata.

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/E91/IMG-20161227-WA0000_zpsvdt91umy.jpeg

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/E91/IMG-20161224-WA0013_zps04skgnww.jpeg

acum totul functioneaza normal.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare tuturor, exista cineva care sa se priceapa sau pe cineva catre care putem sa mergem (eventual cu atelier sau cumva...). Intreb pentru ca lampa dreapta de pe haion s-a inchis si 100% este dezlipit sau doar trebuie inlocuit.

 

Este cineva care se pricepe sau pe care sa recomandati sa rezolv problema ?

 

Multumesc anticipat!

Gabi

Link to comment
Share on other sites

Nu e dezlipit nimic, lampa e ok singura problema la X3 e modulul din lampa care costa 200 si trebuie schimbat. Toata treaba se face in 30min de un profesionist. Pe Moldova il aveti pe Diagnoza Bacau iar pe Bucuresti pe Onet Bogdan ( i gasiti pe farcebook).Eu am patit la fel iar la Apan mi-au zis din 1 ca trebuie schimbata lampa care costa peste 200E si am rezolvat cu 50E. Bafta
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Descrierebmw x3 f25 modul placa circuit stop . acest articol inlocuieste 100% modulul de circuit valeo b003809.2 la bmw x3 f25.

datorita temperaturii inalte de functionare a circuitului original de fabrica valeo in timp se defecteaza si trebuie inlocuit. noi oferim un modul testat bazata pe circuit cu regulator de comutare pentru a elimina aceasta problema.

ce oferim?:

- circuitele sunt 100% testate inainte de livrare

- temperatura de functionare scazuta ( 35-38 de grade c) , la 25 de grade c ambient.

- toate componentele folosite sunt pentru industria automotive.

- fara errori cu electronica masinii dupa instalare

- solutie plug and play ( trebuie doar deconectat modulul vechi si schimbat cu cel nou)

- este compatibil la stopul stanga si dreapta, respectiv cel pe dinafara si pe dinauntru. ( sunt 4 buc. pe o masina )

- fara probleme de emi/emc

- protectie inpotriva supraalimentarii

- numai condensatoare mlcc sunt folosite

- garantie pe viata

 

numere de catalog pentru stopuri :

63217217314/63 21 7 217 314

63217217313/63 21 7 217 313

63217217312/63 21 7 217 312

63217217311/63 21 7 217 311

 

vezi compatibilitate la poze!

 

 

livrare : - posta: 10 lei

- fan curier : 25 lei

 

posibilitate de a plati paypal!.........................

 

A cumparat cineva modul de mai sus... as vrea niște pĂŁreri. Va rog .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.