Jump to content

Bmw 520d N47 pierdere lichid servo


Recommended Posts

Buna seara, de vreo cateva luni ma lupt cu o pierdere de lichid de servo...am tot incercat sa gasesc pe unde, dar prin partea de sus la motor nu se vede nimic.

Cand am facut schimbul de ulei, mi s a spus ca scutul este murdar de ulei si pier ulei posibil pe la garnitura de la baie. Curios pt ca pierdere de ulei nu as avea..ok, de la schimb la schimb mai scade ceva, dar ma gandesc ca e normal, mai ales ca masina are 217000 km. Si lichidul de servo tot scade, si asta seara am ridicat masina, am dat scutl jos, ca voiam sa fac o spalare la motor pt a vedea aceasta pierdere...si am gasit furtunul de aer turbo foarte foarte murdar, si la o privire mai atenta am descoperit ca acest furtun nu e chiar fix acolo...si masina mi se para ca are fasait ritmic...mirarea mea este cum de e acest furtun asa murdar, si de ce anume? Sfaturi?

 

mai de aproape...

post-13404-0-75074400-1441918516_thumb.jpg

post-13404-0-58313600-1441918792_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cred ca pierderea este pe aici...

se pare ca a fost alarma falsa. se pare ca era ulei motor, ca a trebuit sa schimb garnitura baie. Anul trecut. Dupa ce am completat in ultimul an nu a trebuit sa mai pun deloc.

Ciudat!

 

se poate inchide! Multumesc pentru ajutor si pareri!

Link to comment
Share on other sites

se pare ca a fost alarma falsa. se pare ca era ulei motor, ca a trebuit sa schimb garnitura baie. Anul trecut. Dupa ce am completat in ultimul an nu a trebuit sa mai pun deloc.

Ciudat!

 

se poate inchide! Multumesc pentru ajutor si pareri!

...Inca putin si se faceau de fapt doi ani de cand ai facut postarea problemei. :sorcerer:

 

A fost bun BMW-ul pana acum nu-i asa? :drinks:

 

PS. Daca vrei sa nu ai probleme deloc, schimba si uleiul din circuitul directiei si atunci BMW te va servi si mai mult! 8)

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...Inca putin si se faceau de fapt doi ani de cand ai facut postarea problemei. :sorcerer:

 

A fost bun BMW-ul pana acum nu-i asa? :drinks:

 

PS. Daca vrei sa nu ai probleme deloc, schimba si uleiul din circuitul directiei si atunci BMW te va servi si mai mult! 8)

multumesc de sfat, de asta nu am stiut si nici nu am auzit...multumit ce sa spun, doar cu o singura exceptie, pana in mai 2016.

I-a venit vremea de schimbare, gata!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.