Jump to content

Distribuție sau volanta


Rila82

Recommended Posts

Am fost cu ea la 5 mecanici in țara.doi dintre ei mi au zis de volanta si doi de distribuție.iar unu mi a zis k tampoanele.am zis k tampoanele s mai ieftine de schimbat si le am schimbat.dar face incontinuare.knd e rece motorul nu mi face.si se aude numai ĂŽntre 1700-2300 Rot/min.am mai gĂŁsit ĂŽncĂŁ unu așa pe net dar era italian.turbina n am verificat o k mi a zis k scoate fum si nu scoate deloc.
Link to comment
Share on other sites

a mea este tot din 2010 , aveam zgomot similar si foarte enervant . Dupa schimbarea racordului s a diminuat undeva la 90% dar nu am pus original . Atentie daca nu a fost sudat pe pozitia corecta iti poate da mari batai de cap cu zogomot si vibratii
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am rezolvat problema.era furtunul la pompa de motorina.multumesc pentru sugestii.

 

Salut ai descoperit problema? Am un prieten la care ii suna la fel si nu stie nici el de la ce e, face doar uneori intre turatii aprox la fel si doar la cald.

 

 

Sent using Tapatalk

Eu am fost in Italia ca in România mi au zis ba de distribuție ba volanta.de aia am si postat.am verificat flexibilul s era bun.si mi a gĂŁsit un furtun la pompa de motorina.azi l am schimbat si chiar nu mi se mai aude ca mĂŁ disperase mașina asta.bafta
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Aceeasi problema o am si eu de aproximativ 1 an. La inceput nu am bagat de seama, dar acum s-a mai accentuat. Am vazut ca apare cand mergi ceva cu ea ( cand se incalzeste ).

 

Spui ca ai rezolvat cu furtunul de la pompa de motorina ? Daca e asta, explicatia care ar fi ? Ca mie mi se pare ca un sunet de ceva infundat ( pe unde incearca sa iasa/intre aerul dar nu intra complet )

 

Multumesc

Edited by Kosmog
Link to comment
Share on other sites

Da, sunetul a aparut dupa prima revizie ( ulei + filtre ) facuta la masina acum 1 an. La tine furtunul ce problema a avut ? Era obturat ?

 

 

Mai am in jur de 4000 km pana la urmatoarea revizie, dar cred ca o s-o fac mai devreme in cazul asta, imediat cum se incalzeste.

Link to comment
Share on other sites

Nu știu ca am fĂŁcut in Italia si n am prea ĂŽnțeles,doar ca era problema la filtru de motorina.daca te duci la mecanic spune-i de conductele de la filtru de motorina sau sa se uite la filtru sa fie pus bine.tot asa a apĂŁrut si la mine dupĂŁ ce am fĂŁcut revizia de paști.si tot asa mi a apĂŁrut si mie.

 

Eu acum am venit in țara si am fost sa schimb filtru ca in Italia costa ceva.aici am plĂŁtit 140 RON dar i am zis la mecanic daca ce am avut si daca imi face iar vin la el ca tot el mi a fĂŁcut revizia de paști.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.