Jump to content

Becuri angel eyes


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Salut.Da ma rezolvat.Ideea e ca trebuia sa ai grija cum dai joc soclul de la becurile de pozitie.Intai dai jos capacul de la far,are 2 cleme ,apoi trebuie sa rotesti tot soclul (nu mai stiu in ce parte,stanga sau dreapta),dar cu foarte mare grija,ca eu l am rupt pe al meu si in loc sa ma coste 5 lei cat era becul am dat 65 lei cu tot mufa si soclu.Cel mai bine apeleaza la cineva care a mai schimbat,eu m am chinuit vreo 45 min pana l am pus inapoi la loc.Becul e un bec normal de 20W parca,te duci cu cel ars la un magazin de piese si iti dau baietii sigur si nu e scump deloc.Partea grea e sa l scoti fara sa l rupi.Da un search pe google la 63126904048 ca sa vezi exact cum arata soclul asta.Scoti mufa ,rotesti,si apoi becul il scoti si il schimbi.Spor!
Link to comment
Share on other sites

Intrebare de necunoscator... se pot pune becuri angel eyes in farurile normale?

Nu sunt mai mari, incap prin locasul respectiv?

Eu am faruri si becuri obisnuite fara angel eyes si daca se poate as vrea sa pun cu aeyes.

Eventual va rog sa imi dati un link cu becurile respective.

Mai trebuie modificat ceva la masina? Dau erori sau ceva de genul asta?

Mulțumesc!

Edited by dan.l
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Va salut! Sper ca am postat unde trebuie. Sunt proaspat posesor de seria 1, iar astazi a aparut prima problema, sa zic asa. Nu se aprinde angelul pe partea stanga. Am verificat cateva sigurante pe acolo dupa schema lor, am vrut sa verific becul si surpriza..e smd. Farurile nu sunt oem. A mai patit cineva? Pe un tester s-ar vedea exact problema? Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Buna! Am Vazut Recent un seria 7 cu angeleyes originale din fabrica si isi schimba culorile la inele. am cautat pe mai multe site-uri si nu am gasit doar ceva foarte slab dupa parerea mea. http://www.ebay.de/itm/High-Power-Error-Free-RGB-Multi-Color-E90-LED-Angel-Eyes-Halo-Light-Bulbs-/231642685293?hash=item35eefadf6d:g:yBsAAOSwcL5XNles

Sunt doar de 10W si am acuma tot de 10W albe dar nu sunt multumit de ele, ziua nu se vad. Asi dori ceva de aproximativ 30-40W. Stiti careva ceva

 

P.S. BMW la care am vazut este DIP STAR/ HVL

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

sunt h8 scrie pe poza LED trebuie sa arate gen alea ce sunt in primul comentariu

Link to comment
Share on other sites

Cele din poza nu sunt H8

Eu am renunțat la becurile cu led, se încălzesc la fel de tare ca și becurile. Trebuie ținut cont de faptul ca modulul cu electronica led-ului trebuie înghesuit în far, lângă bec. La temperatura de acolo e posibil sa "crape" sau mai rău, sa ia foc

Edited by Madutzu25
Link to comment
Share on other sites

Cele din poza nu sunt H8

Eu am renunțat la becurile cu led, se încălzesc la fel de tare ca și becurile. Trebuie ținut cont de faptul ca modulul cu electronica led-ului trebuie înghesuit în far, lângă bec. La temperatura de acolo e posibil sa "crape" sau mai rău, sa ia foc

am precizat de cateva ori ca nu imi trebuie H8 si am primit doar recomandari de H8

asa cv iti trebuie pe E90 cu angeleyes de fabrica. Daca ai aftermarket probabil H8

 

am precizat de cateva ori ca nu imi trebuie H8 si am primit doar recomandari de H8

asa cv iti trebuie pe E90 cu angeleyes de fabrica. Daca ai aftermarket probabil H8

nu trebuie nimik inghesuit in far. :p

Edited by DarZzZ
Link to comment
Share on other sites

Eu unul m-as feri de chinezisme,nu de alta dar poate sa-ti ia foc instalatia.Tot la fel poate sa-ti mearga mult si bine.Tu alegi!

Eu am lux de 3 ani si nu am nici o problema.

+1

Am verificat unul din becurile cu led și frigea de nu puteam tine mana pe el, dupĂŁ 30 min de funcționare; atât becul cat și droserele/anulatoare sau ce naiba or fi. Am pus ĂŽn loc osram cool blue H8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut si bine v-am gasit! Am cumparat un E87 din 2005 si are montate faruri cu angel eyes si xenon. Cel mai probabil farurile au fost schimbate (la fel ca si bara, are bara de facelift). Problema e ca italienii de unde a fost cumparata au montat 2 becuri ca sa evite eroarea probabil, iar pozitia (si nici angel eyes-ul) nu functioneaza deloc. Bixenonul, semnalizarile si orice alt bec functioneaza normal, nu e cazuta siguranta. am fost astazi la un electrician auto si mi-a recomandat sa dam jos farul, sa adauge niste rezistente si sa schimbam becurile de angel eyes si....e posibil sa mearga. Sincer acum, nu m-as apuca de dat jos faruri, bara etc. numai ca sa constate ca nu e problema asta.

Voi ce recomandati? Multumesc :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.