Jump to content

Ma bate gandul..


oSerX

Recommended Posts

Hello,

 

Dupa ce o sa vina seria 1 pe care l'am comandat ... as cam vrea sa dau seria 3 ... sa stau o luna, doua sa strang ceva "dinari" si sa fac un leasing la noul C-klasse ....

 

Ce parere aveti ??? :) Sa nu ziceti ca e blasfemie :blink:)

 

Sau sa aleg seria 3 ??? ... oricum as cam vrea benzina ... imi plac masinile pe benzina ca sunt silentioase..... etc...etc...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cred ca Mercedesul bate rau BMW-ul,mai ales dupa modelele astea noi.....Nu mai zic ca am mers cu un S nou si am ramas marcat de ce au facut.Dar nimeni nu recunoaste ca BMW-ul a scazut tare in ultimii ani.Cu parere de rau,chiar daca am avut numai BMW-uri de cand am permis,acum le-as da pe un Mercedes fara sa stau pe ganduri.
Link to comment
Share on other sites

oricum 3-ul nou e cel mai urat BMW.Nu e doar parerea mea ci a 300000 din 350000 de oameni care au votat in sondaje.

231216[/snapback]

Este foarte "japonizat", zici ca este honda sau mitshubushu sau alta japoneza lipsita de personalitate :) .

Mercedesul este deasupra BMW la design si nu numai, tocmai pentru ca ei pastreaza unele semne distincte si clare , cand vezi un purtator de steluta in trei colturi sa spui clar asta este un mertan :) , pe cand la BMW cat de curand o sa zici uite un HYUNDAY :blink: .

Pacat mare pacat ca urmasii modelelor E34, E39, E46 nu mai sunt demni de imaginea sacra a unui BMW. :) :)

Link to comment
Share on other sites

inca e o idee... dar inclin un pic peste 50% spre noul C-klasse ... o sa fac o configuratie cu optiunile care ma intereseaza sa vad asa diferente... oricum nu vreau sa ma arunc nici in cap... nici sa iau o cheliciune de masina de dragul de a avea c-klasse .... d'aia am si luat seria 1 cu aproape toate optiunile decat sa iau seria 3 cu doua muste in portbagaj !

 

LE: ma uit acum pe pagina la mercedes....... deja nu'mi place fata..... din spate si lateralul imi plac .... :blink:

 

LE2: Uitati'va un pic la dotarile standard la C-klasse si faceti comparatie ...

 

Dotari standard C-klasse de pe merc-benz

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

eu nu as alege c-classe atata timp cat pot sa aleg un seria 3. in timp a inceput sa-mi placa si treiaru asta nou si inca astept un facelift. oricum c-classe asta nou e f reusit si daca nu as fi fan bmw l-as alege fara sa clipesc
Link to comment
Share on other sites

am de ales intre 530d si clasa C - seria 3 e pe locul 2 ....

 

LE: 530d - second cred , restul noutze ..... dar gata a picat clasa C :blink:

 

intre 530d si 330xd .... sa vad .... sa vedem cum o sa stau cu finantele ... deocamdata as cam vrea si un loc de casa .... ca m'am saturat de apartamente.. multe idei ..... sa vedem cum le pun in practica ...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Pentru pasionatii de BMW se poate lua Mercedes C-Klasse si se pot pune sigle de BMW, un M3 pe spate, etc. :blink:

 

 

 

Eu personal as alege C-Klasse pe langa Seria 3 clar si chiar pe langa Seria 3 Coupe. Astept insa CLK-ul nou.

Edited by 2dor
Link to comment
Share on other sites

frumos rau c classul  :)  noroc ca nu am bani destui sa imi schimb masina, pt ca ar fi si c-ul o optiune misto ....  :blink:

 

oricum de frumos e frumos  :)

 

L.E. : e ca un pui de S ...  :)

231345[/snapback]

 

Parca as fi ales si eu C'ul nou fata de 3'arul noi , dar acum ca intra in discutie si X5-ul si 330xd si 530d......parca C-ul nu mai intra nici in primele 3 alegeri :)

Link to comment
Share on other sites

Mercedesul a scos acum modelele astea reusite, S-ul nou, CL-ul nou si ce mai scot... dar pana in 2005 - 2006 nu prea aveau mare lucru, seria 7 nu se compara cu S-ul celalalt, nici e60-ul cu E klasse... samd... Sa asteptam sa scoata si BMW noul 7 (nu asta facelift) si alte modele...
Link to comment
Share on other sites

Pentru pasionatii de BMW se poate lua Mercedes C-Klasse si se pot pune sigle de BMW, un M3 pe spate, etc. :blink:

Eu personal as alege C-Klasse pe langa Seria 3 clar si chiar pe langa Seria 3 Coupe. Astept insa CLK-ul nou.

231311[/snapback]

 

Sau exista intotdeauna varianta:

post-1566-1178560008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.