Jump to content

Ma bate gandul..


oSerX

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmmmm ..... "sotia" tot spre X5 bate....... dar la banii la un 530d gasesc un x5 cam din 2002-2003.... si as fi vrut macar un 2004.... m'a innebunit acum ca vreau sa schimb si masina asta.... ma bazaie non stop :blink:
Link to comment
Share on other sites

hmmmmm ..... "sotia" tot spre X5 bate....... dar la banii la un 530d gasesc un x5 cam din 2002-2003.... si as fi vrut macar un 2004.... m'a innebunit acum ca vreau sa schimb si masina asta.... ma bazaie non stop :blink:

231610[/snapback]

 

530d si nu 530xd, daca vreau sa traga fata mai degraba audi.

eu raman la solutia traditionala...limuzina cu tractiunea spate, diesel puternic...BMW

e diferenta de o generatie intre 530d si x5, eu nu as da e39 pe x5.

Link to comment
Share on other sites

e simpatic C klasse, daca nu te deranjeaza designul botului care mie personal mi se pare un remember pt W-urile alea vechi din anii '90 si bordul (partea cu navigatia). as alege un E60 cat mai nou, cu putini km si optiuni bune, desi cred eu personal cred ca devin fan audi. dar daca tu n-ai spus nimic... nu spun nici eu!
Link to comment
Share on other sites

Asa cum a mai zis cineva mai sus C-Klasse fara paket aerodinamic arata ca ceaiul.

multumesc. :)

 

modul de prezentare e excelent. marketing feroce :blink:

 

in ultimul numar al promotor e un articol despre c-classe cu si fara pachet...diferente mari de tot...

Link to comment
Share on other sites

gata mai ... m'am decis ..... 530d .... xd banuiesc ca e prea scump si nu mi'as putea permite .... am vazut pe mobile o gramada de 530d cu km putini si optiuni destule ( ce nu inteleg de ce'si pun astia un milion de optiuni ..... cu AC manual ???? ) .... in fine ... pana in vara-toamna s'or mai ieftini :blink:
Link to comment
Share on other sites

gata mai ... m'am decis ..... 530d .... xd banuiesc ca e prea scump si nu mi'as putea permite .... am vazut pe mobile o gramada de 530d cu km putini si optiuni destule ( ce nu inteleg de ce'si pun astia un milion de optiuni ..... cu AC manual ???? ) .... in fine ... pana in vara-toamna s'or mai ieftini :)

232169[/snapback]

 

 

asa este, si eu sunt socat cand vad miliarde de ptiuni la masina si cu ac manual si pe mine ma depaseste, si VERSSATU iti dau dreptate , am cautat poze cu noul c si intr-adevar fara pachetul ala din reclama arata ... ca un mercedes, parca dadea in bmw cu spoilerul ala :blink: ... eu credeam ca asa vine el, astia au facut cu reclama ca si cei de la VW cu anuntul ala" NOUL GOLF 5 DE LA 9989 " si in poza era GTI-ul :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

C-ul este "simpatic" , dar punand un C cu pachet AMG(aratat in toate reclamele) si un 3 cu pachet M, o sa vedeti ca pe langa 3 este de kkt;

dar ce parere aveti de spatele si bordul noului C? daca n-ar avea binecunoscuta stema cu siguranta majoritatea ar crede ca este vb de o toyota sau vreo alta japoneza.

La capitolul motorizari :blink: nu are rost sa mai deschidem vreo discutie ca Mertu' e varza.

Link to comment
Share on other sites

Fiecare cu parerea lui, dar eu consider C-Klasse frumos spre deosebire de Seria 3 berlina. Inca nu a aparut CLK nou ca sa ma pronunt, dar momentan Seria 3 Coupe e superba fata de CLK actual. Ce ma deranjeaza si pe mine la C-ul nou e spatele care ciudat, stopurile nu prea aduc a Mercedes, de altfel nici la CL-ul nou. Iar ca motorizari nu poti sa spui ca Mercedes sunt varza, ca sunt ei pe alt principiu fata de BMW ok dar totusi...
Link to comment
Share on other sites

stati ca ma bazaie consoarta cu x5 .... e o idee interesanta .. :)

 

deci a ramas x5, 530d ( xd cred ca e destul de scumputz ), si 330xd - toate second... noi - no $$$ yet

231306[/snapback]

 

De vreun SLR nu te bazaie? :)

 

PS:Daca iti permiti X5, ce mai astepti?.....Din toate cele mentionate mai sus X5.. is the best :blink:...

Link to comment
Share on other sites

De vreun SLR nu te bazaie? :)

 

PS:Daca iti permiti X5, ce mai astepti?.....Din toate cele mentionate mai sus X5.. is the best :blink:...

232361[/snapback]

 

Crezi ca e mare diferenta intre un X5 2002-2003 si un 530d/xd din 2004/2005 ?

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca e mare diferenta intre un X5 2002-2003 si un 530d/xd din 2004/2005 ?

232532[/snapback]

 

Mare diferenta:Nu stiu exact la ce te referi

1.Costuri de intretinere

2.Aspect

 

Acum sa iti raspund la cele 2 variante:

1.Eu zic ca da .... Cu precizarea ca nu cunosc foarte bine cele 2 masini(ca si costuri de intretinere)

2.Aspectul tine de gusturi...Daca ar fi sa aleg intre cele 2 masini EU as alege X5-ul.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Dupa ce o sa vina seria 1 pe care l'am comandat ... as cam vrea sa dau seria 3 ... sa stau o luna, doua sa strang ceva "dinari" si sa fac un leasing la noul C-klasse ....

 

Ce parere aveti ??? :) Sa nu ziceti ca e blasfemie :))

 

Sau sa aleg seria 3 ??? ... oricum as cam vrea benzina ... imi plac masinile pe benzina ca sunt silentioase..... etc...etc...

231193[/snapback]

cam frumos C ul asta nou, merita ! doar ca ar trebui sa schimbi si atitudinea :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mie nu mi se pare mai frumos C-ul decat 3-ul.

 

Si ca sa putem compara mai bine:

233720[/snapback]

 

trbuia sa pui niste poze compartaiv si din spate; eu zic ca arata mai elegant si chiar mai frumos C-ul(apreciez ca pastreaza anumite linii traditionale fata de seria 3 care nu mai are nimic comun cu nici o versiune anterioara)

Link to comment
Share on other sites

trbuia sa pui niste poze compartaiv si din spate; eu zic ca arata mai elegant si chiar mai frumos C-ul(apreciez ca pastreaza anumite linii traditionale fata de seria 3 care nu mai are nimic comun cu nici o versiune anterioara)

234062[/snapback]

 

E urat totusi si spatele la C. Am vazut unul live zilele astea si nu mi-a placut deloc spatele. In schimb e super ok din fata.

Link to comment
Share on other sites

E urat totusi si spatele la C. Am vazut unul live zilele astea si nu mi-a placut deloc spatele. In schimb e super ok din fata.

234064[/snapback]

 

 

mie chiar si stopurile imi plac,de fapt tot spatele per ansamblu imi place;arata bine din orice unghi,interiorul nu e foarte extravagant dar are totusi linii interesante;un singur minus:pt.modelele care au tapiserie piele,aceasta nu e de calitate;am vazut cateva la reprezentanta;C 220 cdi are 170 CP! !

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

de ce sa iei dizel cand exista C200 Kompressor.motorul ala e fantastic

e ca si cum ar trebui sa alegi intre Monica Macovei si Paris Hilton

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.