Jump to content

Built NOT Bought


CautRezolvari

Recommended Posts

Astazi a ajuns si portbagajul CSL.Din pacate nu are 4kg cum spuneau in descriere are aproximativ 6,5-7kg iar cel de tabla are aproximativ 12,5kg.Pare de calitate buna si ce mi-a atras atentia este imprimeul BMW care ma duce la ideea ca este o replica 1:1 dupa portbagaj CSL.

 

IMG_3071.jpg

 

IMG_3073.jpg

 

IMG_3074.jpg

 

IMG_3075.jpg

 

IMG_3076.jpg

 

IMG_3077.jpg

 

IMG_2897.jpg

 

Cam acestea au fost piesele asteptate de peste mari si tari :D Mai departe de capota si kitul Pandem se va ocupa Sese (RS Tuning).Va mai trebui sa comand cheder pentru kitul Pandem si suruburile de prindere dar acestea sunt detalii. In perioada ce urmeaza va intra la "cuptor" sa o coacem.

As dori daca sunt cunoscatori in vopsitorie p-aici ceva sfaturi si produse top mai ales in ce priveste lacul pentru ca dupa ce se va monta tot va trebui sa intre la vopsit.Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Recomand si eu vopseaua Glasurit,insa la capitolul lacuri,au cam ramas in urma,eventual lacuri de la PPG sau Autocolor,iar pentru panourile custom pe care le-ai comandat,daca sant din plastic si nu din fibra recomand un filler pt plastic f.bun tot de la glasurit,in ideea sa nu ai probleme cu vopseaua sarita .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poti sa-mi dai si mie link-ul de unde ai cumparat portbagajul? Multumesc frumos.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

https://www.ebay.com/itm/BMW-E46-coupe-M3-coupe-lightweight-FRP-TRUE-CSLtype-boot-lid-trunk-Plug-Play/222645733289?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Il poti intreba pe pagina de farcebook pe tipul care are serice-ul Dandu auto stil din campulung.

 

Apropo de DAS,cand am luat jantele BBS Rc 300 vroiam sa imi fac pasajele de M3 din tabla nu chit pentru a putea pune anvelopa mai lata si din om in om am ajuns la el,cat credeti ca mi-a cerut? 10000 euro. Apreciez si eu munca bine facuta dar totusi mi se pare un pret exagerat...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca mai este cineva care a spus acelasi lucru, lucreaza foarte bine, dar a cerut niste preturi astronomice, nu stiu exact daca tot tu, sau altcineva de pe forum.

Tot el ,dar a fost acum ceva timp ,imi aduc aminte cã erau câteva fotografii cu schimbul de replici intre dansi.

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ajuns si chederul pentru kit si suruburile finale de prindere.Astia ne cred prosti,cred ca noi asudam aici in Romania ca sa le facem lor reclama :laugh:

 

IMG_3434b.jpg

 

IMG_3435.jpg

 

Daca tot mai este putin de asteptat m-am hotarat sa ma apuc si de penultimul capitol: franele

 

M-am decis la un set de Brembo 18Z 6 pistonase fata,4 pistonase spate.Cam asa vor arata etrierii de pe spate,mi se par imensi fata de stoc,mai ales ca sunt pentru spate,sper sa incapa(janta minim 18").Noul etrier spate are 4,1kg.Nu am avut unul dat jos de 3.0d E46 dar am luat unul de E92 320d care are aproximativ aceleasi dimensiuni si are 3,8kg.Cred ca se poate face un compromis de 300g pentru aspectul si performanta noilor etrieri.Acestia vor fi verificati si revopsiti.

 

IMG_3437.jpg

 

IMG_3438.jpg

 

IMG_3439.jpg

 

IMG_3441.jpg

 

IMG_3443.jpg

 

IMG_3458.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca etrierii pe spate mi se pareau mari cei de pe fata mi se par imensi :laugh:

Astazi au ajuns si cei de pe fata si nu imi imaginez cum vor arata,daca vor incapea in janta la cat mi se par de mari,dar cine se va ocupa de frane mi-a garantat ca totul fa vi ok si ca ce am luat sunt mai mult decat trebuia chiar ar face fata si la o masina de 900CP...ramane de vazut.

Am luat un etrier asemanator ca dimensiune cu cel de 3.0d si are 6,2kg si lungime aprox 19,5-20cm.Noii etrieri de fata au 4,7kg(fara placute or mai avea si alea 300g) si aproximativ 30cm lungime.

In urmatorul pas vor intra la verificat si vopsit cu ceva custom.

 

 

IMG_3578.jpg

 

IMG_3579.jpg

 

IMG_3580.jpg

 

IMG_3581.jpg

 

IMG_3582.jpg

 

IMG_3583.jpg

 

...

IMG_3584.jpg

 

IMG_3585.jpg

 

IMG_3586.jpg

 

IMG_3587.jpg

 

IMG_3588.jpg

 

IMG_3591.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.