Jump to content

Diy scaune incalzite (bagheta butoane)


lederp

Recommended Posts

Mufa mare de pe consola:

Pin 1-la scaunul din dreapta la pinul 25

Pin 13- la scaunul din stanga la pinul 25

Pin 7- la panoul de sigurante, siguranta 42 (25A)

Pin 20- la scaunul din stanga la pinul 23

Pin 21- la scaunul din dreapta la pinul 23

Pin 23- pe firul de k-bus ori unde se gaseste el

Pin 22- la panoul de sigurante, siguranta 12

 

La scaune, dupa ce s-au legat firele din configuratia de mai sus mai trebuie legata masa.

Ambele scaune au masa pe pinul 24. Nod de legatura la masa gasiti sub prag daca feriti mocheta atat pe stanga cat si pe dreapta.

 

Pentru cei ce au buton ASC si trec la Consola de butoane.

Mufa mica a baghetei:

Pin 1- se leaga cele doua fire verzi cu puncte galbene impreuna

Pin 2- albastru /violet

Pin 3- Gri/rosu

Pin 4- maro/negru

Firele provin din mufa butonului de ASC, cel individual

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare

E un anunt pe forum,cu o comanda ptr incalzirea scaunelor(bagheta cu cele doua butoane) si ma intereseaza achizitionarea ei..intrebarea mea este daca cele doua butoane se potrivesc la mine,adica sa inlocuiesc acele butoane oarbe de la bagheta mea cu acestea ptr incalzire.Singurul buton functional pe care il am momentan, e cel al perdelutei.

Mentionez ca scaunele sunt full electrice cu memorii,dar nu au incalzire si sunt interesat la un retrofit.

Am mai pus acesta intrebare si nu am primit nici un raspuns..poate totusi cineva ma poate lamuri.

 

post-51658-0-77530600-1449510247_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Salutare

E un anunt pe forum,cu o comanda ptr incalzirea scaunelor(bagheta cu cele doua butoane) si ma intereseaza achizitionarea ei..intrebarea mea este daca cele doua butoane se potrivesc la mine,adica sa inlocuiesc acele butoane oarbe de la bagheta mea cu acestea ptr incalzire.Singurul buton functional pe care il am momentan, e cel al perdelutei.

Mentionez ca scaunele sunt full electrice cu memorii,dar nu au incalzire si sunt interesat la un retrofit.

Am mai pus acesta intrebare si nu am primit nici un raspuns..poate totusi cineva ma poate lamuri.

 

post-51658-0-77530600-1449510247_thumb.jpg

 

 

Ca sa montezi incalzire ai nevoie pe langa consola cu butoanele pentru incalzire de instalatie electrica, plase de incalzire pentru scaune (daca nu au), mufe oem si termistori. E ceva de munca pentru acest retrofit mai ades daca scaunele nu au incalzire.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.