Jump to content

E90 CIC Retrofit


razzzzvan

Recommended Posts

Eu am renuntat la CIC si miam pus un nexus7 cu rom custom http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/cbc93757ca7dd6f5fe609a929e2beb6e.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/886a3b1678d0811470e911912346609c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ai trimuri scumpe (gen brushed aluminium) atunci da, costa 900 lei si faptul ca e just sau nu.....este cu totul alta treaba! Daca ai trim uri banale de plastic, atunci pretul e mult mai mic.

 

Multi uitati ca masinile astea au costat f multi bani de noi si e normal, iar daca majoritatea isi cumpara masina sh cu 2 lei si km dati inapoi, nu inseamna ca si pe piesele originale noi trebuie sa dea 1 leu......

 

Astea sunt preturile, asta e realitatea!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by SKW
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ai trimuri scumpe (gen brushed aluminium) atunci da, costa 900 lei

 

da,am exact brushed aluminum.In fine,am renuntat la ideea de CIC,Am CCC si functioneaza foarte bine,nu se justifica sa-l inlocuiesc cu CIC ,mai ales ca eu nu tin vreo masina mai mult de un an maxim doi.

Link to comment
Share on other sites

clasic. atunci cand e de scos bani din buznar sa faci o treaba buna, gasesti o mie de scuze sa nu o faci. e scump, oricum nu mi trebuie si oricum vand masina..... am auzit de n ori vorbele astea

 

eu am totusi o curiozitate! asa multi bani au toti astia care si schimba masinile la 1-2-3 ani dar nu au bani sa investeasca in ele?

 

cum ar veni, pierdere de timp ce ai facut tu aici, al tau si al fraierilor care au scris si au incercat sa te ajute.

 

eu am dat acei 200eur pe trim si nu mi pare rau deloc.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

:goodjob: nu ma afisez nicicum, dupa cum vezi nici macar nu mi am prezentat masina. tocmai pentru ca nu am nevoie de "aprecierile" unora ca tine!

 

PS: sa iei M3 nou, asta inseamna sa fii mafiot.............nu sa iei un amarat de interior sh :rolleyes:

Edited by SKW
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ma, eu bogat nu sunt........dar tu sigur esti prost !

 

 

 

Ma ...atata ai putut ? Nu ai argumente, dar sti sa jignesti

Pe mine m-ai facut tigan, cand am incercat sa-mi tai frumos o gaura pentru un buton intr-un trim de 200 de euro ,dar tu umbli cu stopurile sparte la masina cu anii,nu esti in stare sa-ti comanzi unul nou.Asa cum pretinzi altora.

Asa-i romanul ,vede paiul din ochiul altuia dar nu vede barna din ochiul lui :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Am gasit sa cumpar piesele pentru retrofit la un pret bun si vreau sa-mi spune-ti si mie

daca pe langa ce am trecut eu in lista mai am nevoie si de altceva pentru un retrofit CIC complet

pentru e90 de la radio CD

 

 

Unitate CIC professional

Display

Controler CIC

Ornament consola centrala culoarea Titan sau set intreg ornamente interior alta culoare

Suport prindere unitate CIC in bord

Suport prindere control clima in bord

Cablu dintre unitate CIC si display

Cablu controler

Cablu USB pentru torpedou

Mufa USB torpedou

Ornament unitate CIC din partea de jos a bordului cu sau fara butoane aditionale

Antena GPS pentru plafon

Acoperitoare antena GPS (codita de rechin)

Cablu antena GPS

Prinderi pentru cabluri, cleme sau mufe aditionale necesare

Link to comment
Share on other sites

Am gasit sa cumpar piesele pentru retrofit la un pret bun si vreau sa-mi spune-ti si mie

daca pe langa ce am trecut eu in lista mai am nevoie si de altceva pentru un retrofit CIC complet

pentru e90 de la radio CD

 

 

Unitate CIC professional

Display

Controler CIC

Ornament consola centrala culoarea Titan sau set intreg ornamente interior alta culoare

Suport prindere unitate CIC in bord

Suport prindere control clima in bord

Cablu dintre unitate CIC si display

Cablu controler

Cablu USB pentru torpedou

Mufa USB torpedou

Ornament unitate CIC din partea de jos a bordului cu sau fara butoane aditionale

Antena GPS pentru plafon

Acoperitoare antena GPS (codita de rechin)

Cablu antena GPS

Prinderi pentru cabluri, cleme sau mufe aditionale necesare

 

nimeni ???

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

In sfarsit am terminat in seara asta retrofitul dupa trei zile de munca, concomitent a trebuit sa trag si cablurile pentru un set de scaune electrice cu memorii

Am codat CIC-ul, dupa care m-am conectat cu rheingold sa sterg ce erori ramasesera de la montaj si surpriza, imi aparare ca modul in rheingold si CCC cu MASK cu rosu si nu stiu de unde

 

Am facut urmatoarele la masina

Am schimbat FA la CAS si FRM

Am sters din ambele #0306 si am adaugat #0909

Am sters din ambele $663 si am adaugat $609

Dupa care am codat cu sg_codieren CIC-ul

 

Masina avea radio cd professional si am facut retrofit la CIC simplu fara combox

Ce-am facut gresit ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.