Jump to content

VAND BMW 520d (F10 - 2011) - 18.500 euro


Alex_D

Recommended Posts

Masina a fost adusa din Germania, in 2014. Kilometrii actuali: aprox. 137.000 (circul cu ea).

Istoric de service la zi (ultima revizie in aprilie 2015).

 

Cateva dintre dotari (pentru lista completa, VIN: WBAFW11080C652048):

 

Faruri Bi-Xenon

Proiectoare Ceata

Keyless Start/Stop

Navigatie (standard)

Cruise Control

Oglinzi incalzite si pliabile electric

Senzori parcare fata + spate (PDC)

Auto-Hold/Frana de urgenta electrica

Interior Piele Integral Crem / Covorase de velur negre

Scaune sofer si pasager incalzite/reglabile electric

Cotiera centrala fata/spate

Dublu Climatronic

Radio Cd/Mp3/Usb

Conectivitate Bluetooh (integrarea prin bluetooth a telefonului permite de la redarea fisierelor mp3 pana la accesarea sms-urilor, agendei telefonice, a istoricului apelurilor, etc.)

Comenzi vocale (setata pe limba germana)

Volan multifunctional

Jante Aliaj 17' + pneuri de vara (pneurile sunt achizitionate in primavara)

Inchidere centralizata (2 chei)

Folie autorizata RAR pe geamurile laterale fata/spate si pe luneta

 

 

Serie sasiu pt verificare : WBAFW11080C652048

 

Pentru contact: 0735 310 818

post-73138-0-51206400-1447944029_thumb.jpg

post-73138-0-04162600-1447944038_thumb.jpg

post-73138-0-98434100-1447944044_thumb.jpg

post-73138-0-04013900-1447944070_thumb.jpg

post-73138-0-74766500-1447944077_thumb.jpg

post-73138-0-14032500-1447944091_thumb.jpg

post-73138-0-41761400-1447944097_thumb.jpg

Edited by Alex_D
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sa imi fie cu iertare, dar de unde ai tras concluzia ca masina e retapisata? Poti verifica si dupa VIN si vei vedea ca dotarile originale includ pielea in optiunile masinii. Apreciez comentariul tau ca fiind pur si simplu eronat si mai ales neavenit.

 

Cat despre an, e foarte simplu: prima inmatriculare a masinii a fost in Februarie 2011, in Germania. Am actele masinii care atesta acest lucru. Daca a iesit din fabrica in Decembrie 2010, asta nu inseamna ca a si fost livrata 5 minute mai tarziu vreunui client. Voi modifica postarea ca sa fie clara: Prima inmatriculare in 2011.

 

V-as ruga sa va abtineti de la comentarii care nu sunt sustinute de fapte. Cat despre pretul de 15.000 in Germania, nu opinez prea mult, insa mi se pare putin probabil. Nu tin musai sa imi dovedesti, nu cred ca e imposibil, dar cred ca e improbabil sa gasesti o masina in regula la 15k de euro.

 

Nu sunt samsar de masini sau mai stiu eu ce altceva. Din nou, consider comentariul inutil, ba chiar jignitor.

In fine, pana la urma, cine este interesat de masina poate sa vina, sa o vada, sa se convinga singur.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da, acum am vazut si eu ca mai nou, pe http://bimmer.work/ arata ERONAT ca ar fi fost cu tapiserie de material textil. Te asigur ca este gresita postarea din baza de date, oricat de bizar ar putea parea.

Cel mai simplu se poate verifica direct la BMW, la orice dealer.

Oricum, as vrea ca cineva, inainte sa judece daca am dreptate sau nu, sa considere costurile de retapisare ale unei masini, in caz ca ar fi facut asta vreunul din proprietarii masinii. Mai mult, daca in loc de tapiseria standard de material textil, cineva pe propriul buzunar ar pune piele, dimpotriva, asta ar trebui sa creasca valoarea masinii, nu sa o scada.

 

Nu vreau sa intru in vreo polemica, scopul meu nu este acesta.

 

Ce treaba are anul de fabricatie cu prima inmatriculare?daca masina era fabricata 2011 si statea 2 ani in showroom pana cand o lua cineva si o inmatricula in 2013,asta insemna ca era fabr.2013?

 

Ca sa raspund si la intrebarea ta. Da, conteaza daca a fost produsa in 2011 si inmatriculata in 2013 din perspectiva timpului in care a fost utilizata.

Ai perfecta dreptate. Am spus si in postarea anterioara: da, trebuia sa editez si sa fiu precis: Prima inmatriculare in 2011. Nu a fost intentia mea sa postez eronat anul de fabricatie, intentia mea a fost sa postez data primei inmatriculari.

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Deci ca sa intelegi cum sta treaba. Logica a la bmwclub: E samsarita si aranjata si facuta praf, chiar daca e fabricata in 31.12.2010 la ora 23:59 masina este 2010 nu 2011 iar tu esti un samsar, tepar, etc.

In schimb daca vine cineva si pune la vanzare un e60 la 13.000 de euro cumparat de nou cu km putini, instant se arata unii destepti sa comenteze: ce prost esti, mai pui 1000 si iti iei f10 ca am vazut eu in autovit, atunci nu mai conteaza ca masinile sunt vandute de samsari si aranjate si facute din trei f10.

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deci ca sa intelegi cum sta treaba. Logica a la bmwclub: E samsarita si aranjata si facuta praf, chiar daca e fabricata in 31.12.2010 la ora 23:59 masina este 2010 nu 2011 iar tu esti un samsar, tepar, etc.

In schimb daca vine cineva si pune la vanzare un e60 la 13.000 de euro cumparat de nou cu km putini, instant se arata unii destepti sa comenteze: ce prost esti, mai pui 1000 si iti iei f10 ca am vazut eu in autovit, atunci nu mai conteaza ca masinile sunt vandute de samsari si aranjate si facute din trei f10.

 

 

In cazul postarii cu 2011 fac mea culpa. 14 decembrie 2010 este data care apare la verificarea VIN-ului pe http://bimmer.work/. Eu am fost inexact, neprecizand in mod clar ca prima inmatriculare este pe 2011, nu anul de fabricatie. Corectia in sensul preciziei postarii este relevanta si mi-o asum.

 

Insa acelasi site publica si dotarea cu material textil a scaunelor masinii. Nu arata corect dotarea cu piele. Site-ul lor a fost migrat curand pe ce pare a fi o noua platforma. De aici ar putea fi inadvertente.

Invitatia mea catre oricine ar fi interesat de masina este de a verifica informatiile. Ma deranjeaza acuzatiile nefondate si atat.

 

Fiecare dintre noi putem posta ce dorim, iar comentariile sunt libere. Fiecare cu opinia proprie. Eu o sa ma opresc in a posta pentru a ma "apara", intrucat mai curand voi da de banuit decat voi lamuri lucrurile. Cui doreste cu adevarat informatii si potential masina, ii stau la dispozitie pentru orice test/verificare in mod autorizat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.