Jump to content

Curtea Europeana de Justitie a decis: Timbrul de mediu este ILEGAL


X X L

Recommended Posts

PĂŁi n-au de unde ,dĂŁ-i ĂŽn spirt...

2006- 500 eur,accize vamale la un e90 ( masina noua ) euro4

2009- 500 eur taxa mediu e 90 sh euro 4

2010 - 700 eur taxa mediu e 46 sh euro 4

2012- 200 eur taxa mediu e 83 sh euro 5

 

 

 

Lol,nici nu mã gândesc la ãia care au motoare de 3-4 mii

 

 

 

Edited by sbircris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doamne ajuta sa cada Timbrul de mediu ca sa inmatriculez si eu masina pe numele meu care fostul destept proprietar i-a recuperat taxa si nu e deloc neglijabila decat vreo 8000 lei + :clapping:

XXL ce urmeaza si care ar fi pasii sa fie declarata si la noi ilegala prin lege sa nu te mai frece astia la fiecare inmatriculare cu adeverinte de la ANAF ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inca nu stiu ce o sa se intample, dar poate ca vor tine seama de asta... in primul rand, daca stirea se propaga in mediul virtual, poate se desteapta vreun judecatoras si aplica in mod corect principiile juridice la procesele impotriva timbrului de mediu...

 

pana in prezent, am vazut incheieri de sedinta aproape identice, semn ca tanti-grefierele au descperit copy/paste-ul si fac totul in instante... :pirate:

Link to comment
Share on other sites

De ce "alata gaura in buget"? Taxa impusa este una abuziva si ilegala, de la bun inceput nu trebuia sa existe asa ca sa restituie toti banii celor care au platit aceasta taxa abuziva.

 

sunt de acord ca e ilegala, dar acum daca vor trebui sa dea bani inapoi la cei care au platit iti dai seama ca se vor vaita ca nu sunt bani la buget, in sensul asta am zis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.