Jump to content

Bmw e60 520d


cristi bmw

Recommended Posts

Nu e oem bara spate, si sta asa din cauza rotilor, atingea, si s-a format dupa roti. Nu stiu ce ai vazut la senzori, dar sta foarte bine. Bara e cumparata de pe tobe-sport.ro

 

Cu referire la presuri, avea de cauciuc, care le-am lasat pt iarna, astea le-am luat pt vara.

Edited by cristi bmw
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Frumoasa masina! Becurile din spate sunt SMD-uri de aia sunt albastre? cred ca ar fi mai ok White Cree (albe) sunt si mai puternice.Jantele pe cat sunt 19/20? ce suspensie ai de e asa lasata?La faruri te gandesti sa le faci ceva?
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina! Becurile din spate sunt SMD-uri de aia sunt albastre? cred ca ar fi mai ok White Cree (albe) sunt si mai puternice.Jantele pe cat sunt 19/20? ce suspensie ai de e asa lasata?La faruri te gandesti sa le faci ceva?

 

Becurile la numar sunt SMD-uri albe, lampa completa. din cauza aparatului au iesit asa.

 

Suspensia e noua, FK , rotile sunt OEM pe 19.

 

La faruri nu am ce sa le mai fac.

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu sa umblii un pic la tipsuri ca sunt prea iesite, sa le aduci cumva la linie cu bara.

 

S-a schimbat sunetul cu ajutorul intermediarei schimbate? Ce intermediara ai pus?

 

Da intr-adevar in poze, tipsurile sunt putin iesite in afara. acum sunt bagate mai in interior.

 

Am anulat toate tobele si catalizatorul, la relanti aveam un fashait si ma dispera la culme. Acum a disparut fashait-ul si in turatii se aude mai gros. Toba e de la Pilot Power.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu fumul cum stai? Azi trecu un E60 pe langa mine cu pachet M diesel de 2005-2006 si pe ploaia asta era negru negru in ambele parti la evacuare pe bara (tot asa dubla) si culoarea la masina era argintie.

 

Fum scoate in limite normale tinand cont ca nu mai are nicio toba si are soft. Nu imi afuma spatele.

 

Arata foarte bine cu stopurile LCI, schimba total masina ! Unde le-ai montat/ codat? Mersi !

 

Mi le-am montat singur. nu le-am codat. am facut niste modificari si pozitia o am pe "Gheare" 50% si stop pe fratna se aprind 100%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Si eu tot personal mi-am spus parerea, mai ales ca este masina ta si faci ce vrei, gusturile nu se discuta, rau nu dau, oricum.

 

Eu mi-am lipit eleronul performance si cu banda dublu adeziva tessa si cu 3M si mi s-a dezlipit mai devreme sau mai tarziu asa ca am folosit silicon pentru parbriz fara cheder si e tun....

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.