Jump to content

cod grila bara m e60


Recommended Posts

la bara m care am montat-o pe masina imi lipsesc grilele la proaiectoare!

asa ca am comandat doua grile si cand colo sunt mai mici ca locasul din bara

 

acu rugamintea mea este daca ma poate ajuta cineva cu un cod produs, cei de la magazin dau din umeri si spun ca ii numai un model de gile

 

in prima poaza ii modelul de bara care il am eu eu si intr-a doua ii modelul de la care mi-a venit grilele si nu se potrivesc!

 

a doua problema sunt tunelurile de ventilatie care nu le dau de capat cum ar trebui sa arate sau ce cod au!

din ce am vazut eu ar trebui sa se uneasca cu bara exact unde care proiectorul, in cazul asta cum ramane cu acesta?? Sunt in bezna! :purple:

post-71071-0-24722800-1450211202_thumb.jpg

post-71071-0-02554200-1450211213_thumb.jpg

Edited by Narcis Pistol
Link to comment
Share on other sites

din ce vad eu in prima poza e o bara M style ( cred ca o replica de bara M care nu are proiectoare), iar in a doua poza este o bara M-tech.

am studiat si eu putin problema acum cateva zile, dar nu sunt complet lamurit.

 

cei care au montat asa ceva poate ne dau mai multe informatii thumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Armin are dreptate. Prima poza e cu o bara care copiaza modelul ce s-a pus pe m5 in timp ce a doua poza este cu bara ce se monteaza pe pachet M. Cele doua bari nu sunt acelas lucru, pachetul M nu are acceasi bara fata ca bara ce se monteaza pe M. La bara fata de pachet M tunele de racire ale franelor se mufeaza cu gaurile din cadrul grielei centrale ale barii. Daca imi amintesc bine sunt putin diferite si nu se potrivesc daca masina nu a avut pachet M. Trebuie sa mai tai din ele, parca... Tunele de frana sunt din 2 bucati, parca...

Tu trebuie sa te adresezi furnizorului de unde ai achizitionat bara. Daca nu iti poate oferi, desi ma indoiesc, o sa ajungi la tiganie si o sa montezi plasa de la Vitan.

Link to comment
Share on other sites

din ce vad eu in prima poza e o bara M style ( cred ca o replica de bara M care nu are proiectoare), iar in a doua poza este o bara M-tech.

am studiat si eu putin problema acum cateva zile, dar nu sunt complet lamurit.

 

cei care au montat asa ceva poate ne dau mai multe informatii thumbsup.png

 

+1.. Asa este.

prima este o replica de bara M5, iar a doua este de M pack... Nu-s la fel :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://biz-shop.ro/index.php/bmw/bmw-e60/bara-e60-m5.html incearca sa iei legatura cu baiatul asta, el aduce bari aftermarket M5 look si stiu ca vindea si grile separat cu proiectoare, vezi ce zice in fond nu cred sa nu poata sa iti aduca grile. Suna-l sau vezi ca are si FB si zii ca ai bara luata de la el, ca ai lovit un caine si ca ai pierdut o grila sau ambele si imposibil sa nu te ajute ;)

Pune si o poza reala cu bara ta din fata-lateral

Link to comment
Share on other sites

Armin are dreptate. Prima poza e cu o bara care copiaza modelul ce s-a pus pe m5 in timp ce a doua poza este cu bara ce se monteaza pe pachet M. Cele doua bari nu sunt acelas lucru, pachetul M nu are acceasi bara fata ca bara ce se monteaza pe M. La bara fata de pachet M tunele de racire ale franelor se mufeaza cu gaurile din cadrul grielei centrale ale barii. Daca imi amintesc bine sunt putin diferite si nu se potrivesc daca masina nu a avut pachet M. Trebuie sa mai tai din ele, parca... Tunele de frana sunt din 2 bucati, parca...

Tu trebuie sa te adresezi furnizorului de unde ai achizitionat bara. Daca nu iti poate oferi, desi ma indoiesc, o sa ajungi la tiganie si o sa montezi plasa de la Vitan.

 

la bara de M-pack trebuie cumparate canale de aer separat sau se pot modifica cele de pe masina? am vazut ca sunt in jur de 200 lei ambele pe original...la e46 stiu ca s-a facut o modificare la cele existente, dar la e60 nu am aflat care e treaba

Link to comment
Share on other sites

cel putin la bara mea o sa raman fara tunelurile de aer :(, ar trebui sa vina in locul priectoarelor, vin altfel ca la m-tech, in alta ordine de idei iti trebuie si acele tuneluri pt bara de m,nu vin cele originale!

 

asa ar trebui sa vina la mine

 

http://biz-shop.ro/index.php/bmw/bmw-e60/bara-e60-m5.html incearca sa iei legatura cu baiatul asta, el aduce bari aftermarket M5 look si stiu ca vindea si grile separat cu proiectoare, vezi ce zice in fond nu cred sa nu poata sa iti aduca grile. Suna-l sau vezi ca are si FB si zii ca ai bara luata de la el, ca ai lovit un caine si ca ai pierdut o grila sau ambele si imposibil sa nu te ajute ;)

Pune si o poza reala cu bara ta din fata-lateral

 

multumesc mult!

o sa incerc maine, sper sa am si succes, daca nu chear nu stiu cum o sa rezolv problema... Nu sunt incantat sa fac o tiganeala si sa le fac eu!

post-71071-0-39350000-1451338081_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

la bara de M-pack trebuie cumparate canale de aer separat sau se pot modifica cele de pe masina? am vazut ca sunt in jur de 200 lei ambele pe original...la e46 stiu ca s-a facut o modificare la cele existente, dar la e60 nu am aflat care e treaba

uite un pdf care cred ca te-ar ajuta

instalare kit m.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iei grilele de la astia care aduc aftermarket bara tip M5 , iar tunelee la modelul asta de bara nu prea am vazut nicaieri, dar oricum nu se vede ca grila centrala acopera toata partea de jos, iar la proiectoare acopera toata zona libera grilajul lor

Uite cate o poza una fara proiectoare cu modelul tau de bara si una cu proiectoare

post-35562-0-11310700-1451384511_thumb.jpg

post-35562-0-29244800-1451384518_thumb.jpg

post-35562-0-27523700-1451384527_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.