Jump to content

Un nou proiect Bmw E60 525ia


Razvan Gavan

Recommended Posts

Ma lupt cu pozele....imi da error 503...

 

E34 am renuntat la proiect. Dupa ce am inceput sa o desfac am gasit mari probleme la caroserie. Era coapta pe interior, la suprafata erau chestii reparabile. Lonjeroanele erau mancate pe interior, podelele ruginite sub mocheta, coapte...era o munca titanica. Am vandut-o mai mult pentru piesele de pe ea.

post-8643-0-45635400-1450865681_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Orice masina merita un proprietar cel putin nebun :)

Din punctul de vedere al masinii, daca aceasta ar avea unul, atunci ar fi corect ce zici.

Eu doar m-am uitat la ce upgrade-uri vrea sa faca sau deja a facut si imi da lejer peste 5000Euro. In conditiile astea imi imaginez ca poti sa cumperi o masina mai doatat si mai noua si poate si cu km mai putini. De asta intreb daca financiar merita.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Din punctul de vedere al masinii, daca aceasta ar avea unul, atunci ar fi corect ce zici.

Eu doar m-am uitat la ce upgrade-uri vrea sa faca sau deja a facut si imi da lejer peste 5000Euro. In conditiile astea imi imaginez ca poti sa cumperi o masina mai doatat si mai noua si poate si cu km mai putini. De asta intreb daca financiar merita.

normal ca nu merita , probabil daca avea 5000 in plus acum ar fi luat ceva mai bun . Daca investesti in timp , nu simti cheltuiala :)))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ai luat-o bine(moca) daca nu are alte hibe pe acte sau mecanica/caroserie, daca stau mai bine sa ma gandesc , eu de atatia bani i-am facut cado' sotiei un ceas :turned: deci fiecare cu ale lui pasarici..

 

 

spor cu ea !

poate o faci mai smechera decat a lu' myx ! :Devil:

Edited by Krebs
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu are hibe. Cunoșteam proprietarul și masina. A fost doar foame mare de bani, de pe o zi pe alta. Eu am sĂŁrit cu ei mai repede ca alții :)). Și eu i-am fĂŁcut cadouri nevestei și de sume mai mari, Iti spun eu ca mĂŁcar acolo investiția e mai sigura și are efecte pe termen lung/scurt :))
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e tocmai crem, este un maro inchis.

 

Myx, cu ce schimba ecuatia, ca nu ma prind. Daca nu stiai cat am dat pe ea era alta situatie?

nu e nimic de prins , doar ca la pretul asta de achizitie normal ca te apuca toate investitiile si la bmw e destul material . Ma scuzi eu nu am stiut ca la tine banii nu sunt o problema si nu stai intr-un buget ca noi toti de pe aici , m-am referit la modul general . Ma gandesc totusi ca dupa ce va fi gata va face banii investiti , mai exact la asta m-am referit adica fix ce ai spus si tu . E mai mare nebunia sa iei masina la pretul pietii si tot sa investesti in ea cat nu face , gen jumatate din valoarea de achizitie , iar aici nu poti contesta ca e doar pt placerea proprietarului nicidecum cu gandul la revanzare . Dar la tine e floare la ureche . :pardon:

Edited by Myx
  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelege gresit, nu stau roz cu banii, dar, imi permit lunar sa aloc un buget pentru astfel de distractii. Ma refeream la faptul ca daca as fi vrut sa mai pun banii pentru o masina mai scumpa, as fi pus, dar, asta a fost o ocazie si am profitat de ea. Si eu sunt muritor de foame ca multi altii, dar, stii cum e, pentru masini gasim intotdeauna bani :)
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.