Jump to content

Recommended Posts

Salut.

Imi cer scuze daca mai exista un topic cu aceeasi problema dar va rog sa ma ajutati daca stiti.

Problema este ca nu prea trage....(adica trage dar nu la 170 de cai). Faza este ca in treapta 1 si 2 trage perfect la orice turatie. De la treapta a 3-a cand ajungi la 2000 de ture si apesi pedala la pamant nu simti nimic.....o ia usor usor ca melcu pana la 3500-4000 de ture si dupa deabea incepe sa traga (umpic,nu prea mult). Si am mai observat o chestie: Daca apas pedala la pamant si o las asa pana urca cateva ture bune si iau piciorul de pe pedala,cand iau piciorul de pe ea atunci incepe sa prinda cea mai mare viteza. Si nu inteleg cum e posibil?? Taica-miu mi-a zis ca s-ar putea ca pompa de benzina sa fie infundata sa sa nu primeasca destul aer si sa se inece.

Acum nu stiu care sa fie problema,va rog sa ma ajutati cei care au aceasta masina si stiti ce are sau daca ati patit-o si voi....

Multumesc!

 

Masina este un BMW e46 din 2002 320i 170cp 6 in linie (dupa cum scrie si in titlu).

Link to comment
Share on other sites

pune un tester pe masina si iti va spune ce are.daca ai erori scrie aici codurile si mai departe raspunde.Pot fi mai multe probleme.

 

Asta este o problema.....am pus-o pe tester si nu am avut nici o eroare.

O sa ma mai duc la un alt service saptamana asta (poate ala a fost prost) si va spun dupa cum a decurs.

Link to comment
Share on other sites

la ce zici tu imi e greu sa cred ca masina nu "plange" cauta pe cineva cu tester dedicat (INPA ,sau chiar PA Soft) scrie si locatia la profil.asa la "ghici" as fi tentat sa dau vina pe unul din senzorii axa cu came (admisie sau evacuare) dar in cazul asta ar trebui sa ai performante proaste si pe 1-a si a 2-a.edit:zic asta pentru ca am avut senzorul de pe admisie picat si s-a simtit ca si cum masina a "pierdut" jumatate din cai .

edit: citeste si http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=299010

NU te apuca sa schimbi nimic pana nu mai pui masina pe un tester inca odata.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

la ce zici tu imi e greu sa cred ca masina nu "plange" cauta pe cineva cu tester dedicat (INPA ,sau chiar PA Soft) scrie si locatia la profil.asa la "ghici" as fi tentat sa dau vina pe unul din senzorii axa cu came (admisie sau evacuare) dar in cazul asta ar trebui sa ai performante proaste si pe 1-a si a 2-a.edit:zic asta pentru ca am avut senzorul de pe admisie picat si s-a simtit ca si cum masina a "pierdut" jumatate din cai .

edit: citeste si http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=299010

NU te apuca sa schimbi nimic pana nu mai pui masina pe un tester inca odata.

 

Sunt din Constanta. Daca cunoasteti un tester bun spuneti-mi si mie de el va rog.

Senzorul de la axu cu came unde este mai exact amplasat? Daca il deconectez s-ar simtii diferenta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.